Podwojna akcyza

podwojna akcyza

17 Lip 2008, 22:52

podobno jest tak ze jesli sprowadzilo sie samochod z niemiec i zaplacilo sie za niego wszytkie oplaty (wlasnie z akcyza) a nie zarejestrwoalo sie go, to po sprzedazy osoba kupujaca musi akcyze placic drugi raz.

mam pytanie. musze sprzedac lub oddac ojcu samochod ze wzgledu na moja sprawe rozwodowa w toku. sprowadzilem go i zrobilem oplaty. stary samochod oddalem zonie. rozumiem ze nie zarejestruje go na siebie poniewaz w urzedzie komuniakcji beda sprawdzac kto placil akcyze, a na kogo sie rejestruje samochod?

czy druga akcyze palci sie od roznicy w cenie? czy jesli sprzedam ojcu samochod za taka cene za jaka kupilem to ojciec bedzie musial placic akcyze?

a moze jest mozliwosc darowizny? co w tedy jesli oddam ten samochod ojcu za darmo na zasadach darowizny?

chodzi o to ze samochod musi byc zarejestrowany na ojca a nie na mnie.
dziekuje.
piotrtal
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sprinter 319 CDI z podwójną kabiną i skrzynią 7G-Tronic Sprinter 319 CDI z podwójną kabiną i skrzynią 7G-Tronic
    Sprinter 319 CDI z podwójną kabiną, wyposażony w 4-cylindrowy, 3-litrowy silnik Diesla o mocy 140 kW (190 KM) i 7-biegową automatyczną skrzynię 7G-Tronic. Rozstaw osi samochodu to 4325 mm, masa własna – 2736 ...
    Kia Picanto LPG (bi-fuel) - małe zwinne i oszczędne auto Kia Picanto LPG (bi-fuel) - małe zwinne i oszczędne auto
    W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na samochody małe o niskich kosztach eksploatacyjnych, Kia przygotowała wersję "dwupaliwową" najmniejszej pod względem wymiarowym linii Picanto. Debiutująca na 65 frankfurckim Salonie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11