Pojemne auto do 17k

03 Sty 2023, 13:55

Witam! Po zajeżdżeniu i pożarciu przez rdzę mojej Hondy C-RV I trzeba poszukać czegoś nowego. Mam nadzieję że będziecie mi w stanie coś podpowiedzieć.

Rocznie robię około 20-30 tys. Km, tygodniowo dojazd do pracy 30km w jedną stronę i weekendowe częste wyjazdy ok. 100 km w jedną stronę.

Co byście polecili w tym budżecie (15-17 tys) i z jakimi silnikami? Przyzwyczaiłem się do pojemnych aut, najlepiej z dużym prześwitem. Myślę nad:
-Skoda Octavia II kombi,
-Volvo V50
-Opel Zafira B (mam na podwórku Astrę H 1.9cdti i nie narzekam stąd ta kandydatura)
-Hyundai Tucson/Kia Sportage 2.0 crdi - te dwa ciężko porównać do powyższych ale z "SUVów" chyba w tym budżecie jedynie to znajdę.

Chętnie poznam opinię których silników unikać i otwarty jestem również na inne propozycje. Głównie chodzi mi o niezawodność, Honda przez 70 tys nigdy nie miała poważnej awarii i liczę że po kupnie nowego auta + wkładzie na start doświadczę tego samego.

Dzięki i pozdrawiam. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
bartekkbkk
Nowicjusz
 
Posty: 10

03 Sty 2023, 16:26

bartekkbkk napisał(a):Przyzwyczaiłem się do pojemnych aut, najlepiej z dużym prześwitem. Myślę nad:
-Skoda Octavia II kombi,
-Volvo V50
-Opel Zafira B (mam na podwórku Astrę H 1.9cdti i nie narzekam stąd ta kandydatura)
-Hyundai Tucson/Kia Sportage 2.0 crdi - te dwa ciężko porównać do powyższych ale z "SUVów" chyba w tym budżecie jedynie to znajdę.
No ale z tego co napisałeś tylko ostatni punkt spełnia oczekiwania większego/dużego prześwitu, więc jakie to ma być w końcu auto?

Co do przebiegów można się tu pokusić o jakiegoś sprawdzonego diesla najlepiej bez dwumasy i filtra DPF.

bartekkbkk napisał(a):Głównie chodzi mi o niezawodność, Honda przez 70 tys nigdy nie miała poważnej awarii i liczę że po kupnie nowego auta + wkładzie na start doświadczę tego samego.
Przy nowszych samochodach od tej Hondy już nie jest to tak oczywiste :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

03 Sty 2023, 16:51

No ale z tego co napisałeś tylko ostatni punkt spełnia oczekiwania większego/dużego prześwitu, więc jakie to ma być w końcu auto?


Fakt trochę mętliku wprowadziłem, przepraszam.
Najlepiej coś z lekko wyższym prześwitem (bardziej 160mm niż np. 110mm) LUB opcjonalnie te dwa suvy na końcu.
Nie napalam się dokładnie na kombi czy suva, jedno i drugie mogę kupić. Kwestia które silniki w takich autach brać pod uwagę i co sprawi mniej problemów :)
bartekkbkk
Nowicjusz
 
Posty: 10

03 Sty 2023, 17:08

Tak sobie myślę i z tym większym prześwitem w kombi to np. Subaru Forester z silnikiem 2.0 (125 lub 158 KM) w benzynie powinien zmieścić się w budżecie. To by było chyba najbardziej uniwersalne auto dla Ciebie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

03 Sty 2023, 17:19

Oooo, całkowicie zapomniałem o tym aucie. Stary Forester I to było kiedyś cudo w terenie w pracy. Muszę sprawdzić i poczytać coś o nich dokładniej.
Chyba dobry typ, ciekawe jak z ich apetytem na rdzę.
bartekkbkk
Nowicjusz
 
Posty: 10