Pokrowiec na zimę - jak to zrobić

08 Gru 2019, 12:15

Garażuję auto ale codziennie zostawiam je na 8 godzin pod budynkiem bez możliwości jego schowania i szczególnie zimą ( choć latem też ze względu na słońce ) przydałoby się je czymś nakryć.

Wszelkie pokrowce na Allegro mają w opisie "nałożyć na suche auto. No ale kurczę zimą przy śniegu czy mrozie pytam się jak?

Pomocy
kamolinka1
Nowicjusz
 
Posty: 32
Zdjęcia: 0

08 Gru 2019, 17:46

sciagnac z niego śnieg i wodę i położyć, praktycznie to i tak auto sie w nim kusi i rdzewieje. W okolicy nie ma jakiegoś blaszaka do wynajęcia czy coś?
gber44
 

08 Gru 2019, 18:26

Yep, więcej szkód niż pomocy te pokrowce. No właśnie nie. Jedyne co to za budynkiem, żeby wiatr nie grzmocił a tak sama otwarta przestrzeń...i na co mi garaż jak 8h grzeje ławę na otwartym powietrzu.
kamolinka1
Nowicjusz
 
Posty: 32
Zdjęcia: 0

08 Gru 2019, 18:47

kamolinka1 napisał(a):Wszelkie pokrowce na Allegro mają w opisie "nałożyć na suche auto. No ale kurczę zimą przy śniegu czy mrozie pytam się jak?
W warunkach jesiennych czy zimowych jest to trudne do zrealizowania. Generalnie w zimie nic przez około 8 godzin by się nie stało bo auta rdzewieją najczęściej przy wyższej temperaturze i dużej wilgoci ale problem tu jest taki że jak złapie przymrozek a pokrowiec był położony na mokre auto to go nie zdejmiesz bo przymarznie ;/

Myślę że te 8 godzin warto sobie darować i nie przykrywać samochodu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

08 Gru 2019, 20:47

True. Rozwiązaniem może być po prostu powłoka z wosku a na wiosnę rąbnąć ceramikę i git .
kamolinka1
Nowicjusz
 
Posty: 32
Zdjęcia: 0

08 Gru 2019, 20:50

kamolinka1 napisał(a):Rozwiązaniem może być po prostu powłoka z wosku a na wiosnę rąbnąć ceramikę i git .
Powłoka z wosku przed okresem zimowym a na wioskę powtórka. Co do ceramiki to jak lakier nie jest zniszczony i nie ma odprysków można zrobić ale spory koszt i na pewno taniej wyjdzie dobry wosk dwa razy w roku.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

08 Gru 2019, 21:46

A ja mam inną propozycję i też sprostowania, wosk niestety nie wiele pomoże na takie warunki. Ja proponuje strzelić korektę lakieru i zrobić ceramikę po kosztach, sam produkt nie jest drogi, są na internetach jakieś chinskie czy ameryańskie budzetówki za kikanaście złotych, na zimę wystarczy a po zimie konkretne mycie u profesjonalistów włącznie z podwoziem aby zmyć tą sól. To napewno wydłuży żywotność lakieru
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Mar 2024, 21:52

A na wiosnę / lato co?
kamolinka1
Nowicjusz
 
Posty: 32
Zdjęcia: 0