Polecane marki kluczy dynamometrycznych

01 Lis 2021, 12:44

Witam Panów. Planuje kilka napraw w aucie i potrzebuje kluczy dynamometrycznych. Momenty dokrecania jakie bedą mi potrzebne to 10, 12, 30, 60, 90, 130 niutonometrów. Podejrzewam, że bede musiał kupić trzy oddzielne klucze. Chciałbym usłyszeć od was jakie marki polecacie. Spotkałem się z opinią, że praktycznie wszystko w przedziale 250-300zł to już klucze, na których można polegać i z którymi nie ma problemów, czy tak jest naprawdę? Chce też spytać co sądzicie o czymś co krąży pod nazwami typu "cyfrowy adapter dynamometryczny". Ktoś tego używał? W przedziale 250-300zl można temu zaufać? Są jakieś minusy poza tym, że w ciasnych miejscach może być problem z używaniem tego?
Skrzynia
Nowicjusz
 
Posty: 49
Zdjęcia: 2

01 Lis 2021, 12:53

W tym przedziale wystarcza ci dwa klucze. Jak będziesz ich używał sporadycznie to nie ma sensu się kosztować. No chyba że chcesz wydać kasę :wink:

Ja ostatnio używałem do roweru klucza Amazonbasic czy jakoś tak i dawał spokojnie radę przedział miał od 4 do 22Nm jak dobrze pamiętam. Z większym miałem też do czynienia przy dokręcaniu nakrętek w kołach i problemu nie widziałem a klucze dosyć tanie. Z lepszych fajnie działają te od jonnesway. Tu za dwa klucze które by Ci wystarczyły do podanego zakresu wydasz około 500zł. W pierwszym przypadku który podałem kupisz dwa klucze za połowę tej ceny.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Chevrolet Corvette C7 - 4 potężne końcówki wydechu
    Amerykanie słyną z zamiłowania do sportowych samochodów z potężnymi silnikami. Ale czasami ich mania wielkości dotyka również pozostałych części samochodu. Dowodem tego może być Chevrolet Corvette 7. generacji. ...
    Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze
    Stan płynu hamulcowego nie jest badany w czasie obowiązkowych przeglądów przez Stacje Kontroli Pojazdów, ale doświadczenia mechaników jasno pokazują, że po polskich drogach porusza się wiele aut, w których ...