Polonez Caro 1994 .problem z zapalaniem.

18 Paź 2007, 10:27

Siemka mam poloneza 1994 roku..Ten poldek jest mojego Taty.i mam prbolem z zapalaniem ;/ ten poldek jest na gaz.prosze napiszcie mi co to mogą byc za powody.i jeeszcze jedno pytanie tyl caly cos zaczyna siadac i co by tam trzeba bylo zrobic zeby bylo wyzej niz jest teraz..
^^Marcin^^
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 84
  • 18 Paź 2007, 10:41

    zapytaj ojca kiedy ostatnio wymieniał przewody,świece,filtr powietrza,gazu.licho pali na gazie i na benzynie?
    jeżdzicie tylko na gazie?
    a co do tyłu to tam chyba są resory.moze pękło któreś pióro
    chicken19
    Zaawansowany
     
    Posty: 554

    18 Paź 2007, 12:58

    licho pali na gazie i na bezynie. a te przewody to nie wymienial tylko tam koncówki jakims srodkiem spriskiwał.
    ^^Marcin^^
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 84

    18 Paź 2007, 13:18

    jesli licho na gazie i na benzynie to tylko układ zapłonowy.wymiencie przewody zapłonowe i swiece.jezeli jest aparat zapłonowy z przerywaczem,kondensatorem itp to ustawić zapłon i sprawdzić stan przerywacza.jeśli nie jest zużyty a jego styki nie są wypalone to sprawdzić przerwe miedzy stykami
    chicken19
    Zaawansowany
     
    Posty: 554

    29 Paź 2007, 19:44

    witam... ja tez mam problem.. rzadko ale zdarza sie... otoz niekiedy przy zapalaniu gdy przekrece kluczyk w pozycje ZAPLON slysze tylko stukanie wyrzutki... dlaczego? caly rozrusznik regenerowalem sam... szczotki, lozyska, wyzutka (ten automat)... kontrolki tyci ciemnieja... podejrzewam automat lub zawieszajace sie szczotki ale wole sie upewnic niz wyciagac go w razie czego na darmo. akumulator ma moze ze 2 miesiace... odnosnie tez pracy silnika... wymienilem regulator napiecia, lozyska w alternatorze, diode wzbudzenia, szczotkotrzymacz... i swieci mi sie dalej ladowanie... kable sa ok bo robilem na wiosne. w czasie jazdy z kolei szarpie strasznie... obroty faluja! wymienialem swiece w wakacje, modul, kable... cewke... jezdze na gazie, pale go tez na nim... pali zawsze za pierwszym razem ale po dluzszej chwili (kiedys odrazu). pozdrawiam i prosze o pomoc...
    Fiat Siena 1999 r., 1.2 75 KM PB/LPG
    andrzejau
    Początkujący
     
    Posty: 106
    Miejscowość: Ostrów Mazowiecka

    29 Paź 2007, 20:24

    co do tego palenia po czasie to sprawdz parownik.u mnie przeżył 8 lat i membrany sie zużyły.teraz mam nowy i silnik bez problemu zapala po dotknięciu kluczyka
    chicken19
    Zaawansowany
     
    Posty: 554
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - Toyota
      Dzisiaj przyszedł czas na wymianę baterii w elektronicznym kluczyku. Przed wyłączeniem zapłonu przyciskiem otrzymałem informację o niskim stanie naładowania baterii w kluczyku i na zegarach wyświetliła się kontrolka w kształcie ...

    30 Paź 2007, 00:09

    Może to być rozrusznik jak również styki stacyjki odpowiedzialne za rozruch.
    Co do ładowania - a alternator wogóle ładuje akumulator?Jak nie ma ładowania albo jest małe,to do wymiany diody.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    31 Paź 2007, 07:43

    wymienilem wszystko w alternatorze... chyba ze spalone sa zwoje... az sprawdze...
    Fiat Siena 1999 r., 1.2 75 KM PB/LPG
    andrzejau
    Początkujący
     
    Posty: 106
    Miejscowość: Ostrów Mazowiecka

    05 Lis 2007, 19:31

    andrzejau napisał(a):wymienilem wszystko w alternatorze... chyba ze spalone sa zwoje... az sprawdze...




    sprawdziłem zwoje i są ok... a ładowanie się wreszcie samo pojawiło.. nic nie ruszałem... dzięki za zainteresowanie... pozdrawiam...
    Fiat Siena 1999 r., 1.2 75 KM PB/LPG
    andrzejau
    Początkujący
     
    Posty: 106
    Miejscowość: Ostrów Mazowiecka