Pomoc przy kupnie auta

13 Mar 2011, 19:57

Witam, które radzicie mi kupić auto ?? : wszystko tylko benzynka

Ford Mondeo Mk3 - 2.0 145KM
Mazda 6 - 2.0 141/147 KM

oraz jeśli mam wybierać między tymi:
Audi A4 B6 1.8t
A6 C5 1.8t
BMW 3 E46 318i/320i/325i
5 E39 520i/525i
SuperB I - 1.8t

chce by było w miarę mało awaryjne, silniki dobrałem optymalne dla mnie, no i by części mnie nie zmusiły do nędzy heh
Ostatnio edytowany przez kamilek30, 14 Mar 2011, 14:58, edytowano w sumie 1 raz
kamilek30
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Bielsk Podlaski

13 Mar 2011, 22:17

co do silnikow to mondeo nie polecam lubi sie psuc
reszta samochodow bardzo dobra e46 z 2.0 to jest auto nie do zajechanie
a4 a6 i superb to samochody wszystkie tej samej konstrukcji z tymi samymi silnikami jedynie roznia sie wygladem i wyposazeniem
no i calkowicie odmienna mazda niestety do niej sa obrzydliwie drogie czesci jezeli sie cos zapsuje
bo w zyciu trzeba zap********
szarik
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Chorzow

13 Mar 2011, 22:24

Proszę Cię skończ już się udzielać albo się do edukuj zanim zaczniesz ludziom doradzać :roll:
2.0 PB Ci się lubi psuć? diesla od benzyny nie odróżniasz, akurat ta jednostka jest najbardziej udaną w tym Mondeo, raz, że nie sprawia większych problemów a dwa, że jako jedyna z gamy nieźle znosi LPG.
E46 nie do zajechania? po czym to wnioskujesz? patrząc choćby na statystyki dowolnego towarzystwa widać, że częściej ją trapią usterki niż to "lubiące się psuć" Mondeo.
A4 B6 i Superb to te same auta? teoretycznie skoro dzielą ze sobą płytę podłogową(choć Superb miał wydłużoną) i części silników to powinno tak być ale nie do końca bo charakter i przeznaczenie tych aut jest całkowicie różne.
Superb to niedrogi, bardzo przestronny samochód rodzinny podczas gdy B6 jest znacznie ciaśniejsze, sztywniejsze i jednak lepiej wykonane.
Te obrzydliwe drogie części do Mazdy skąd wziąłeś? to już nie te czasy, tym bardziej, że Mazda 6 to popularny samochód na naszych drogach więc rynek zamienników ma się dobrze, jest zresztą od jakiegoś czasu oficjalny importer więc z serwisowaniem w ASO też nie ma problemu.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Mar 2011, 22:30

widze ze chyba jednak ty za malo siedzisz w tym jestem mechanikime to wiem co mowie czesci do mazdy dlaje nie naleza do najtanszych to raz
dwa mondeo uwielbia wpadac na serwis z byle pierdolami
trzy BMW wpadaja tylko na podstawowe wymiany chodz fakt faktem najtansze one tez nie sa
cztery mowilem tylko ze maja podobienstwa skoda i audi ale sa rzeczy ktorymi sie tez roznia wiec sory
z autoswiaty nie dowiesz sie wszystkiego kolego trzeba tez troche grzebac przy samochodach
Ostatnio edytowany przez szarik, 13 Mar 2011, 22:33, edytowano w sumie 1 raz
bo w zyciu trzeba zap********
szarik
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Chorzow

13 Mar 2011, 22:30

więc co radzicie ? jakie odpuścić a przy jakich zostać ?
kamilek30
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Bielsk Podlaski

13 Mar 2011, 22:32

wszystkie sa ok jak widzisz kazdy ma swoje opinie
ja bym sie zakrecil wokol BMW i Audi
bo w zyciu trzeba zap********
szarik
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Chorzow

13 Mar 2011, 22:34

Popytaj użytkowników, Mondeo miał fiko7, Mazdę JerzyB33, mieli je i już sprzedali więc na pewno szczerze Ci opowiedzą na ich temat.
Mondeo jest fajne, dobrze jeździ, będzie najmłodsze, rynek części jest ogromny.
Ja bym najprzychylniej patrzył właśnie na Forda, to najrozsądniejszy wybór.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Mar 2011, 22:37

moze zalezy jak kto trafi i jak kto jezdzi
po drugie wiel osob zachwala swoje samochody zapominajac o wadach mowie jak jest bo pracuje w zawodzie wiec tez dobrze wiem co widze jezeli sie nie zgadasz z moja opinia to spoko moze sie spotkales z innymi opiniami
bo w zyciu trzeba zap********
szarik
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Chorzow

14 Mar 2011, 09:56

Podobno Forda nie kupuje się w Dieslu. Nie dotyczy starszego Transita.
Natomiast nie spotkałem w moim otoczeniu nikogo kto psioczyłby na Forda z silnikiem benzynowym. Mondeo to fajny samochód. Części jak do wszystkich samochodów. Tych na F i szwabskich wszyscy jakoś kupują i nikt nie narzeka.
A co niby tak wyjątkowego ma ford, że drogi? Wszystko oklepane . Niech się lepiej przyznają właściciele Audi A4, czy Passatów B5 z silnikami 16V TDI ile ich kosztuje wymiana rozrządu i remont zawieszenia na dobrych częściach?
I tu pryska mit taniego użytkowania tych aut.
Wszystkie są jednakowe. Jedne droższe w zakupie i jeszcze droższe przy dobrych naprawach, inne kupisz tanie i wcale nie jest powiedziane, że fortunę wydasz na serwis.
Bałem się i nadal mam obawy co do aut na "F". Jednak HDI rekompensuje te obawy.
karola44-81
Początkujący
 
Posty: 105
Miejscowość: Połaniec

14 Mar 2011, 10:30

tak właśnie się zastanawiam na czym się skupić ;/ im mniej aut zostaje do wyboru tym ciężej coś wybrać :)
kamilek30
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Bielsk Podlaski

14 Mar 2011, 10:38

Co byś nie kupił i tak będziesz się cieszył tylko dwa razy. Po zakupie i przy sprzedaży :) .
Bałem się i nadal mam obawy co do aut na "F". Jednak HDI rekompensuje te obawy.
karola44-81
Początkujący
 
Posty: 105
Miejscowość: Połaniec

14 Mar 2011, 11:04

hehehhe :) zamierzam się cieszyć kolejnym nabytkiem przynajmniej ok 3-4 lat :) dlatego skrupulatnie wybieram
kamilek30
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Bielsk Podlaski

14 Mar 2011, 12:08

Tak w ramach ciekawostki.
Wyniki z raporu TUV 2011 dla aut 6-7 letnich:
Mondeo miejsce 40 na 96.
Mazda 6 miejsce 50 na 96.
BMW 3 miejsce 56 na 96(ale będzie starsze więc awaryjność będzie większa niż w tym raporcie).
Audi A6 miejsce 47 na 96(też będzie starsze więc awaryjność będzie większa).
Wniosek można wyciągnąć samemu.
Polecałbym też Citroena C5, masz mniejsze statystyczne ryzyko awarii niż we wszystkich wyżej wymienionych(26 na 96) a komfort zapewnia na naprawdę wysokim poziomie.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Mar 2011, 13:22

szarik napisał(a):z autoswiaty nie dowiesz sie wszystkiego kolego trzeba tez troche grzebac przy samochodach

To chyba jesteś mechanikiem pokroju tego, którego mam okazję obserwować przez okno od siebie z pracy. Odnoszę wrażenie, że on również bardziej grzebie przy samochodach niż je naprawia :)

Kamilek30, naprawdę szukasz auta "w miarę awaryjnego"? :)

Każde auto ma prawo się popsuć i nie ma co za bardzo rozmyślać nad statystycznym podejściem do sprawy.
Shymko
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Wlkp

14 Mar 2011, 13:23

Jako złotą zasadę przyjąłbym to,że najlepiej to kupić auto w najlepszym stanie technicznym..!
Znaczek na masce zostawiłbym mitomanom i dywagantom oraz fanom różnego rodzaju statystyk i rankingów,które jak zwykle biorą w łeb kiedy nam się akurat popsuje to co miało się niby w naszej marce nie psuć...
Dam prosty przykład,a wy sobie na nie odpowiedzcie: Co wcześniej zgnije Mercedes czy Lanos..? Civic czy Seicento..?
:wink:
Najlepiej wziąć pod lupę 2-3 modele aut i cierpliwie ale aktywnie szukać aż się znajdzie dobry egzemplarz.Jeśli będzie w dobrym stanie,ze znaną przeszłością i z pewnych rąk ,to brać a gazety "moto" i inne dekry zostawić na dnie szafy.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna