Pomoc w ocenie Audi A4 1.8

05 Cze 2012, 17:29

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w ocenie tej A4.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Czy wszystkie elementy, które jesteście w stanie zauważyć, są oryginalne?

Niestety jest to komis, a nie os. prywatna, ale mam dość blisko no i autko wizualnie mi się podoba.
Chce jechać je obejrzeć ale najpierw chciałbym sprawdzic nr VIN

Może ktoś pomóc? Jeśli ktoś jest w stanie sprawdzić ten VIN z ewentualna historią wypadkową to prosze o info na PW

WAUZZZ8DZWA058388
wjot1
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 10 2009

05 Cze 2012, 18:53

98rok za niecałe 10kafli?Za tyle kupisz A4 z początku produkcji.

Tutaj pare wskazówek jak sprawdzić VIN http://ciekawostki.jogger.pl/2011/10/21 ... numer-vin/
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

05 Cze 2012, 19:39

Bez urazy, nie chce się wymądrzać bo mam raczej mało wiedzy i doświadczenia, ale bez przesady.
Rozumiem, że audi utrzymują cenę, ale bądźmy szczerzy, to auto ma na karku prawie 15 lat, to z całym szacunkiem do marki i jakości, ile Twoim zdaniem powinien kosztować?
Szczególnie, że nie szukam auta z gazem, diesla, ani nawet z turbosprężarką.

Wiem, że allegro może nie jest mega wyznacznikiem, ale w przedziale 1997-1999 poza paroma wyjątkami, A4 ponad 11000pln to tylko auta z 99 po lifcie, z turbiną albo i nawet z quatro. To w takim razie mam dać 12k i w zwyż ?
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że większość owych ogłoszeń, to auta w pełni opłacone, zarejestrowane i z ważnym ubezpieczeniem na pół roku jak nie więcej.

Nie miałem zamiaru nikogo urazić i dzięki za opinię, bo po to przecież założyłem temat.

Także liczę dalej na kolejne odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam
wjot1
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 10 2009

05 Cze 2012, 23:10

Nie chcę robić OT, ale jest to dość mocno związane z poprzednim postem.

A mianowicie, zamówiłem taki miernik grubości lakieru
[link do oferty na Allegro wygasł]

I mam pytanie, czy dam rade nim sprawdzić lakier w Audi A4 na ocynkowanej blasze?

Dzięki i pozdrawiam
wjot1
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 10 2009

06 Cze 2012, 03:05

Bo to są okazje :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Cze 2012, 08:12

Panowie, przyznam szczerze, że zbytnio mi nie pomogliście.

A potrzebuje info przed oglądaniem go.

Auto po VINie jest z 3 kwartału 97 - produkcja
wjot1
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 10 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zapinaj pasy w samochodzie przed każdą jazdą!
    Dlaczego wciąż niektórzy kierowcy i pasażerowie nie zapinają pasów bezpieczeństwa? Jedni sądzą, że to niewygodne, a inni uznają, że nie ma potrzeby tego robić przed krótką podróżą. To błąd, który ...

06 Cze 2012, 14:40

Jak masz blisko to jedż obejrzyj ale nie zdziw się jeżeli go nie kupisz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Cze 2012, 14:45

No nie nastawiam się na kupno, raczej na oglądanie.

Sprawdzę sobie wszystko dokładnie, lakier i całą resztę, jeśli wszystko będzie się zgadzać to na serwis z nim i full sprawdzenie.

Oprócz lakieru, zawieszenia, hamulców, oparów silnika, ewentualnie podłączenie kompa, jest mozliwośc upewnienia się, że to nie anglik?

Chociaż akurat w tym przypadku po VINie wyszło wszystko, że z Niemiec itd.
wjot1
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 10 2009

06 Cze 2012, 15:36

Sprawdzenie czy auto nie jest po przekładce jest stosunkowo proste. Zwróć uwagę np. na to z której strony jest dźwignia/guzik otwierania maski, po której stronie panelu środkowego jest gniazdo OBD (jeśli występuje), po której stronie jest regulacja foteli, itp. Lusterka też często nie są jednakowe po obu stronach auta, więc to też może być jakaś podpowiedź.
maxter66
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 18 04 2008
Auto: Focus mk I 1.6 Pb sedan
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

06 Cze 2012, 17:49

Po VINie wszystko wyjdzie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Cze 2012, 00:01

Kolega ma rację z tymi przesadzonymi cenami. W tym konkretnym wypadku cena wydaje mi się,że jest proporcjonalna do rocznika. To zwykła A4-ka bez fajerwerków więc cena miesci się w przedziale aadekwatnym do tego za ile realnie mozna takie auto kupic czy sprzedać.
W A4 ogladajac kabinę w środku cięzko stwierdzić ile auto ma prawdziwego przebiegu,bo nawet przy 300-400 tys wygladać może nieźle. Co to oznacza..? Że jak sie je kupi i nie zniszczy,to następne 100 tys nie zrobi na wnętrzu specjalnej skazy i bedzie dalej tak samo wygladało. O to przeciez chodzi ..! A4 to bardzo solidny i wykonany z dobrych materiałów samochód. Zatem czy warto go kupic decyduje tylko jedno... Jego faktyczny stan techniczny na dziś. To pokaże tylko jazda próbna i może wizyta w zaprzyjaźnionym z KUPUJĄCYM warsztacie,która pokaże czy główne podzespoły w aucie są ok.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

07 Cze 2012, 00:19

Dzięki za odpowiedź.

W piątek skocze zobaczyć to autko. Jedyną rzeczą, która mnie niepokoi, to rzeczywiście fakt, że po odliczeniu kosztów sprowadzenia, opłat ( bez recyklingu) i oczywiście marży dla Komisu, cena autka automatycznie spada na jakies 8k ( tak mi się wydaje).

Jestem zdecydowany, że chcę A4 B5, nic innego. Niestety 99% ogłoszeń na allegro etc. to ogłoszenia od handlarzy/komisy.
A jak trafi się jakieś przyzwoite ogłoszenie od os. pryw. to jest 500km ode mnie.


A czy dobrze rozumiem,że kupując auto w komisie, podpisując umowę z komisem - nie Niemcem, w razie ewentualnych ukrytych usterek,mam prawo domagać się od komisu naprawy, zwrotu kosztów itd?
Weźmy np. kręcony przebieg, muszę poprosić o zawarcie zdania typu " przebieg samochodu to xxx xxx" oraz "auto jest bezwypadkowe" ?
wjot1
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 10 2009

07 Cze 2012, 10:01

Aż mi sie przypomniało jak ojciec mi opowiadał jak to jego znajomy kupił sobie A4 (zresztą widziałem ją pare razy),własnie ta Igeneracja (rocznik bodajże 98 albo 99),taki napalony był że kupił A4 w super stanie a wszystko wyszło po czasie tzn cały przód robiony,dwie szyby zmieniane no i sypiące sie zawieszenie.Ale mimo tego jeżdzi nią dalej.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Cze 2012, 10:07

Znajomi mieli to samo, Ci ludzie byli tak zaślepieni tym, że to AUDI, że jak sprawdzili, że rusza z miejsca,hamuje i skręca to od razu lecieli po pieniądze.
Jakbym szukał takiego auta a nie chciałbym napędu na tył to brałbym Alfę 156-serio.
Zawieszenie równie nietrwałe ale tańsze w naprawie.
Fajniejsze diesle.
Bardziej sportowe prowadzenie choć kosztem niższego komfortu.
Gorsze zabezpieczenie antykorozyjne ale i kosztuje 1/2 A4 a przyjemniej się nią jeździ.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Cze 2012, 11:09

Jeśli chodzi o mnie,to nie jestem zaślepiony audi, po prostu najbardziej mi się podoba, no i najbardziej spełnia moje wymagania.


A co myślicie o tym :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Autko do opłat co prawda, więc końcowa cena to jakieś 9300, zawsze sie mozna potargować.
Co rzuca się w oczy, to wymieniona gałka od skrzyni biegów. I albo mi się zdaje, albo kolor deski rozdzielczejjest jakiś inny?

Myślicie, że jest sens oglądać?

Czy może lepiej z góry odrzucić autka niezarejestrowane/sprowadzone i poszukać czegoś typu:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
wjot1
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 10 2009