Pomoc w wyborze i ocenie oferty.

01 Lut 2010, 19:40

Witam.
W związku z panującą od kilku dni w mojej miejscowości ostrą zimą i pojawiających się coraz większych problemów z poruszaniem po drodze gdyż zalega na niej sporo śniegu szukam samochodu z napędem na obie osie, dość wysokim prześwitem (nie mniejszym niż w mojej T4 które cienko radzi sobie z zalegającymi na bocznej drodze i na podwórku półmetrowymi a niekiedy i głębszymi zaspami), raczej w dieslu z turbosprężarką, ew. jakaś Benzyna z LPG ale musi być dobrze umotywowana no i zarówno jeden jak i drugi powinien mieć tak min. 120 koni i ręczną skrzynię. :mrgreen:
I tutaj zaczynają się moje schody, gdyż generalnie interesuje się kilkoma zupełnie innymi samochodami a mianowicie:

Terenówkami - Opel Frontera --> [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Monterey --> [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Isuzu Trooper - choć słyszałem że to praktycznie to samo co Monterey tylko ile w tym prawdy.

Busem - T4 Syncro --> [link do oferty na Allegro wygasł]

Oraz Osobówką która od zawsze mi się podobała i mam do niej wielki sentyment tylko pytanie cz będzie sobie radziła dość dobrze w 30-40 cm śniegu.
A jest to --> [link do oferty na Allegro wygasł]

Generalnie kwota jaką chciałbym przeznaczyć na ten pojazd powinna zamknąć się w 30 tyś zł za wyjątkiem tej Alfy która niezmiernie mi się podoba i za nią mogę dać więcej aby kupić dobrze zadbany egzemplarz.
Oczywiście obecny samochód zostaje dalej u mnie, ale zastanawiam się jeszcze nad taką opcją czy wybrać jakiś starszy egzemplarz jakiegoś samochodu 4x4 przykładowo takiego T4 czy Frontery aby w razie kłopotów zimą nim jechać czy też kupić coś czym można by pojechać i w inne pory roku? ;)
Za odpowiedzi wszystkim serdecznie dziękuję.
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

01 Lut 2010, 20:17

Ale po co Ci auto 4x4 skoro zima za miesiąc góra dwa sie skończy?!
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lut 2010, 20:59

Po to że póki co mam problemy dotarciem do pracy, czy gdziekolwiek indziej, w sumie masz trochę racji, ale autko z napędem 4X4 może się też sprawdzić w innych warunkach a zima w tym roku się skończy a w następnym znów będzie, nie wiadomo ile będzie śniegu, a ja już szczerze mam dość wstawania o 5:00 rano i kopania zaspy od domu do wyjazdu.
Kuzyn był u mnie na weekendzie właśnie Fronterą i podkusił mnie pokazem napędu 4X4 plus zaspa po kolana żebym kupił sobie takie auto zamiast kopać co drugi dzień.
W garażu i tak nie stoję bo przed nim jest śniegu ponad metr tak że stoję samochodem jakieś 30m od domu tak co by mnie nie zasypało już tak bardzo. Mógłbym parkować przy samej drodze ale po incydencie sprzed 3 lat (próba włamania do auta) wolę stać za bramą a w zasięgu psa i mieć auto na widoku.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

01 Lut 2010, 21:04

Ja bym sie może pokusił na jakiegoś off roada.
przykładowo taki [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Lut 2010, 00:07

Alfę odpuść, pomyśl może np. o Audi A6 allroad.
Ostatnio edytowany przez jiGsaw, 02 Lut 2010, 00:20, edytowano w sumie 1 raz
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

02 Lut 2010, 00:10

Przy audi wez pod uwage ewentualny koszt naprawy zawieszenia hydraulicznego (ok 8-10 k zl )
komandor
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 28 12 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

02 Lut 2010, 06:08

Właśnie tego zawieszenia w Audi się boję, gdyż tutaj na miejscu w komisie wczoraj oglądałem już Allroad'a wygląd fajny, w środku też, , jak wiadomo podobny do A4 ale to nie to jest najważniejsze motor 3.0 TDi bodajże.
Byłem później też w serwisie u mojego znajomego mechanika i niestety potwierdził tezę o tym zawieszeniu, tylko podał mniejsze ramy cenowe(5-7tyś).
Ten Patrol niegłupi, tylko pytanie jak długo mi posłuży?
Bo widać że zadbany bardzo to on nie jest, i do tego koleś mówił że swoje już widział.
Nie mam pojęcia póki co, może dać sobie spokój, a kupić może coś bliżej wakacji...
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

02 Lut 2010, 07:15

Nie wiem jak wyglądasz z kasą ale moim skromnym zdaniem,mógłbyś rozglądac się za Sorento...
Dosyc dobrze radzi sobie w terenie i ma fajne diesle.Już samo to,że auto zbudowane jest na ramie,może dac do myślenia na ile daje sobie radę poza drogą.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Lut 2010, 17:30

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Lut 2010, 17:41

Dzięki barol91 - tego w Rzeszowie jutro pojadę po robocie obejrzeć, raz go widziałem przypadkowo z pół roku temu pod Media Markt w Rzeszowie i jest on naprawdę wysoki.
Nie wiedziałem że jest on na sprzedaż, ale zapytam jeszcze czy warto dać 40 tyś za auto 15 letnie czy lepiej kupić coś takiego właśnie żeby w zimie w razie czegoś pojeździć za ok 10 tyś czy może poszukać czegoś młodszego nie koniecznie "aż tak terenowego"?
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

02 Lut 2010, 17:54

No do off roadu autka są dobre,w zimie zaspy nie są Ci straszne a w lecie możesz skoczyć gdzieś rekreacyjnie w teren,a ten Patrol mysle ze jest wart uwagi ze względu na to że jest wlasnie przygotowany pod off road,dwa dość bogato wyposażony a trzy w teren będzie jak znalazł :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Lut 2010, 18:41

A może subaru :

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Według mnie świetne auto
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: okolice Krakowa

03 Lut 2010, 10:49

Subaru ma stały napęd na 4, i reduktor. Mi się szczerze powiedziawszy nie udało zakopać imprezy ( bardzo niska ) a jezdziłem nią po sniegu 30-40cm.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

03 Lut 2010, 16:58

MajkPZM napisał(a):Subaru ma stały napęd na 4, i reduktor. Mi się szczerze powiedziawszy nie udało zakopać imprezy ( bardzo niska ) a jezdziłem nią po sniegu 30-40cm.


Przyjedź dziś do mnie, wisisz na bank.
A tak serio to dziś mi pogoda pokazała że nie ma szans na jazdę, facet 120 konnym Zetorem z napędem 4x4 właśnie stoi i kopie kawałek ode mnie.
Tak że obecnie to odpuszczam sobie kupno takiego samochodu, bo żaden nie dałby sobie rady, natomiast kolega namówił mnie do kupna większego traktora i dorobienia do niego takiego pługa do śniegu na przód, a na tył pług wirnikowy.
Wtedy przejechałbym sobie traktorem tam gdzie nie dało by rady autem, odsypał bym nieco śnieg i samochodem bym przejechał.
Niestety dziś nie dojechałem do domu ani ja ani nikt inny kto jeździ tą samą drogą co ja.
Musiałem kilometr iść na piechotkę przez te zawieje, śniegu na drodze jest ponad metr :(
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

03 Lut 2010, 17:11

No niewiem takie auta do off roadu są umieszczone na wysokim zawiasie a więc nie powinno być problemów z pokonywaniem zasp śniegu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012