Pomoc w wyborze auta Nissan Micra K12/Opel Corsa C/Ford Fies

Pomoc w wyborze auta Nissan Micra K12/Opel Corsa C/Ford Fies

18 Mar 2013, 19:30

Witajcie,
Na początku roku zdałam egzamin na prawo jazdy i chyba nadszedł czas, aby pomyśleć o pierwszym samochodzie. Wiadomo jak każdy chciałabym, aby samochód był w miarę mało awaryjny i mało palił. W zasadzie na początku na pewno będę nim jeździła głównie po mieście (ewentualnie kilka dłuższych wyjazdów w ciągu roku ). Jako, że jestem kobietą chciałabym, aby samochód miał też ładny wygląd :). Nie mam konkretnie sprecyzowanej marki.
Jak na razie zaciekawiły mnie:
Nissan Micra K12
Opel Corsa C
Ford Fiesta MK6
ewentualnie Peugeot 206

Raczej zależy mi na mniejszym samochodzie. Fajnie jakby był na gaz (mój chłopak ma i bardzo sobie chwali z tym, że on dodatkowo bardzooo dużo jeździ :)). Chciałabym przeznaczyć na niego ok. 10 000 zł. Bardzo proszę o jakieś rady/ opinie odnośnie tych samochodów. Jeżeli macie jakieś inne/lepsze propozycje to również poproszę :).
Pozdrawiam,
Marta
maartulka
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 01 2013
Auto: Nie mam

Re: Pomoc w wyborze auta Nissan Micra K12/Opel Corsa C/Ford Fies

21 Mar 2013, 22:26

206 - uwaga na zawieszenie z tyłu. Belki można co jakiś czas kupować. Trochę kosztuje, a regeneracja nie ma większego sensu. Micra technicznie wytrzymała. Za to rdza lubi pojawiać się na progach i klapie z tyłu.
Gufi
Aktywny

26 Mar 2013, 12:18

Dziękuje bardzo za odpowiedź :). Właśnie słyszałam o Peugeotach, że mogą być awaryjne. Z drugiej strony mój Chrzestny i jego córki całe życie jeżdżą tylko Peugeotami i sobie chwalą, więc sama nie wiem :).

Najbardziej przemawia do mnie Nissan Micra. Czy ktoś wie jak on wypada w porównaniu z Oplem Corsą ?
Mam jeszcze pytanie. Przeglądałam trochę allegro i mnóstwo samochodów jest sprowadzonych. Oczywiście każdy zachwala super przebieg, stan, ale ja z kolei czytałam, że te samochody często są wadliwe. Jak to z tym jest ? Ja się kompletnie na tym nie znam dlatego liczę na opinię bardziej doświadczonych :)
maartulka
Nowicjusz

27 Mar 2013, 15:14

Nie chcę cię za bardzo namawiać ale za tę kasę ,to ja na twoim miejsce poszukałbym i to bez zastanawiania się Punto II z silnikiem 1,2 i sam założył gaz. Nie dosyć,że mało pali,to ma prostą mechanikę i tanie części ,które są w każdej hurtowni... poza tym każdy nawet najskromniejszy mechanik je naprawi. Miejsca w nim masz więcej niż w Mic-rze i 206. Całkiem przyzwoitą blachę,auto pewnie kupowane w Polsce ,a nie sprowadzane i kręcone. Są szanse odkupienia od pierwszego właściciela !!! Poza tym silnik 1,2 jest bardzo trwały i naprawdę niewiele pali. Dobrze współpracuje z lpg ! Ma też Punto II podwójne wspomaganie i kręci się kierownicą dosłownie jednym palcem,co dla dziewczyny powinno być ważne. Przy 60 km/h to wspomaganie się samo wyłącza (żeby było wyczucie w zakrętach). Dodatkowo można przebierać w ofertach,bo tych aut jest sporo na rynku i kupić fajną 5 drzwiówkę. Po co ci jakiś niepewny "wynalazek" na początek? Kupuj głową i z kalkulatorem w ręku,a nie oczami ,sercem czy kierując się obiegowymi opiniami. :wink:
Czego więc więcej potrzebujesz na pierwsze auto..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

27 Mar 2013, 15:48

a może Toyota Yaris jeżeli chodzi o ten segment aut.
sterngre
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 04 1997
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW
Silnik: 2000
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 2008

27 Mar 2013, 23:16

Ja wszystko rozumiem, ale jak mam wydawać pieniądze na samochód to myślę, że jednak musi mi się podobać wizualnie (przynajmniej trochę :) ). Punto niestety odpada bo mi się kompletnie nie podoba.

Toyotę Yaris kiedyś miała moja mama, ale, że ja nie miałam prawka, a ona chciała zmienić samochód to sprzedała. Niby samochód fajny, nawet miałam okazję nim jeździć na kursie.

Może zapytam inaczej: gdybyście mieli wybrać spośród tych 4 samochodów(Micra, Corsa, Fiesta, 206) to który byście wybrali ?
Ja jestem generalnie przygotowana na to, że za 10 tysięcy nie kupie samochodu bez wad, który będzie działał w 100 % bezawaryjnie przez cały czas bo uważam, że części zużywają się w każdym aucie. Micra przekonuje mnie najbardziej jeżeli chodzi o wygląd, na Corsę naciska moja mama, a Fiestę bym wybrała ze względu na to, że mam sentyment do Fordów (mój chłopak ma Forda Focusa od 2 lat, polubiłam go jako pasażer :D, a ostatnio jako kierowca - bardzo fajnie się go prowadzi :) )
maartulka
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zegarek Nissan Nismo Watch Zegarek Nissan Nismo Watch
    Nissan przedstawia pierwszy zegarek typu smartwatch, umożliwiający nawiązanie połączenia pomiędzy samochodem i kierowcą. Nissan zostanie pierwszym producentem samochodów, który opracował zegarek smartwatch stworzony ...
    Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI
    MINI Folding Bike Lime to wszechstronny środek transportu stanowiący idealne połączenie stylu, designu i nowoczesności. Dzięki aluminiowej ramie, ośmiu przełożeniom oraz 20-calowym kołom jaskrawozielony składany rower jest ...

• Re: Pomoc w wyborze auta Nissan Micra K12/Opel Corsa C/Ford Fies

28 Mar 2013, 20:50

No to wybieraj co ci się podoba,bo jednak kupujesz oczami. W takim razie zamiast pytać na forum co wybrać ,to trzeba było samemu stwierdzić które auto jest najładniejsze i je sobie kupić.
    Sorky ale twój temat,jest stratą naszego czasu.
    artur73
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy od: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
    Silnik: 114 KM,
    Paliwo: Benzyna + LPG

29 Mar 2013, 13:15

polecam corse c, mam taka, silnik 1.2 16V jezdze juz trzeci rok i jest ok, ale teraz przydałoby sie cos wiekszego, jakbym mial wybierac sposrod tych co pisalas wybralbym corse albo zastanow sie nad vw polo lub seatem ibiza :yes:
    juda22
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 05 2001
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: opel corsa
    Silnik: 1.2 16V 75KM
    Paliwo: Benzyna
    Rok produkcji: 2004

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7