Pomoc w wyborze samochodu ~50tyś (Benzyna+Manual)

24 Wrz 2020, 23:35

Cześć Wszystkim

Na wstępie zaznaczę, że zakładam temat w imieniu Taty przez którego zostałem o to poproszony. Sytuacja wygląda tak że po ostatnim wyjeździe nasz obecny samochód zaczął sprawiać problemy (Audi A4 B6 - temat prawdopodobnie będzie również założony w dziale pomocy technicznej, gdyż nadal rozważana jest jego reanimacja)

Samochód użytkowany mniej więcej każdego dnia 2x15km (Warszawa) + 1 weekend w miesiącu wyjazd na działkę 200km w jedną stronę jednak nie ma tu reguły czasami co miesiąc czasami co kilka, natomiast przebieg roczny jaki nakreślił mi ojciec to około 20 tyś, co do wielkości nie ma specjalnych preferencji byle zapakowały się w nim 3 osoby na dłuższy wyjazd.
Wybór padł na benzynę i skrzynie manualna (ew. w ciężkich bólach automat jeśli jest cos wartego uwagi)
Kwota to maksymalnie 50tyś natomiast Tata chciałby się zmieścić w kwocie 35-45tyś i oczywiście rozsądna bezawaryjność w tej cenie mile widziana
Wszelkie ewentualne braki informacyjne będę wypełniał na bieżąco jeśli zauważycie taką konieczność


P.S zostałem poproszony także o opinie na temat takiego ogłoszenia
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
jak to wygląda w praktyce czy warto się tym interesować?
(jeśli linki są zabronione to proszę o taka informacje to usunę)

Z góry dziękuje za wszelką pomoc
Mani3k
Obserwowany
 
Posty: 2

25 Wrz 2020, 08:11

Jeśli ma być względnie proste i bezproblemowe to focus z takim silnikiem jest całkiem dobrym wyjściem. Zostaje kwestia mocy, 105km szału nie robi (były też wersje 125 tego silnika) więc to już przyszły właściciel musi ocenić czy taka dynamika mu odpowiada. Ogólnie auto z linku wygląda ok, trochę rażą korbki w drzwiach, warto zapytać dlaczego dealer nie trafił w opcję "bezwypadkowy".

Zerknij jeszcze na kia ceed/hyundai i30
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody elektryczne – co warto wiedzieć?
    Przyszłość motoryzacji będzie elektryczna – co do tego nikt nie ma wątpliwości. Co to oznacza w praktyce? Ile kilometrów można przejechać samochodem wyposażonym w taki napęd? Czy zadziała w deszczu? Jak zmieni ...