Pomoc w zakupie

09 Paź 2018, 11:31

Nie znajdziesz kolego wszystkiego w jednym, ciezko cos polecić bo w temacie przewineły sie rozne segmenty i klasy.

Jeśli ma być mało awaryjne to szukaj prostych silników VAGA, Opla, Forda, Fiata, zdecyduj sie czy ma byc hatchback, sedan jakiej mocy oczekujesz i co jest priorytetem numer 1, a skrzypiec to akurat prawie kazde auto gdzies skrzypnie na dziurach
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Paź 2018, 11:34

Z wszystkich wymienionych poszedłbym w Mondeo lub Lagunę to jest moje zdanie.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Paź 2018, 11:38

A ja w A4 B7 1.8T to taki kompromis pomiedzy wygladem, osiagami, kosztami eksploatacji, jakoscia wykonania i awaryjnoscia.
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Paź 2018, 11:38

Wiem, że się przewinęło, czytam wszystko i biorę pod uwagę, ale tak naprawdę do końca nie wiem na jaką markę czy model się nastawić, byłem już nastawiony na kilka, ale chodząc po forach i czytając musiałem je skreślić, wszędzie teraz wstawiają te tfsi, a tego akurat się boję najbardziej ... jeśli będzie ładnie wyglądało i będzie tanie w eksploatacji to myślę, że przekonam się już czy to będzie hatchback czy sedan, wiem, że kombi mi jeszcze niepotrzebne
plman
Nowicjusz
 
Posty: 39

09 Paź 2018, 11:39

plman napisał(a): wszędzie teraz wstawiają te tfsi, a tego akurat się boję najbardziej

Są dobre i złe TFSI, juz w ktoryms temacie pisałem, ze trzeba rozpatrywac konkretne silniki a nie cala grupe.
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Paź 2018, 11:41

Tyle że a4 B7 to tak naprawdę B6 z innymi lampami, trochę szkoda tyle kasy na to auto.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    GT - komfort i sportowe osiągi - lista TOP 5
    Sportowe dwudrzwiowe coupe klasy premium to segment, który nie poddaje się chwilowej modzie. Samochody te od lat zapewniają użytkownikowi nie tylko sportowe osiągi, ale również komfortowe warunki podróży. ...
    Ile można zapakować do samochodu?
    Każdy samochód opisany jest dziesiątkami parametrów. Dotyczą pojemności silnika, ilości miejsc siedzących czy masy własnej. Wśród parametrów jest jeszcze jeden, często przez użytkowników ...

09 Paź 2018, 11:47

A jeśli będę się rozglądał za jakimś Fordem czy to Mondeo czy Focus to jakie ewentualnie silniki wchodzą w gę żeby to miało przykładowo od tych 150 koni?
plman
Nowicjusz
 
Posty: 39

09 Paź 2018, 11:50

Chyba to Mondeo by mi jeszcze podeszło ...
plman
Nowicjusz
 
Posty: 39

09 Paź 2018, 11:56

Jest 2.0 benzyna 145 koni, które miewa problemy z klapkami w kolektorze i poborem oleju. Oprócz tego jest 2.3 z automatem i potem mamy jeszcze wersja doładowane ecoboost m.in 1.6 160 koni. Na temat tych silników niech się wypowiedzą inni, nie miałem do czynienia z ecoboostami.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Paź 2018, 12:00

A Ty osobiście, który byś polecał? Tam nie ma problemu z korozją? Ewentualnie, który rok najbezpieczniej?
plman
Nowicjusz
 
Posty: 39

09 Paź 2018, 12:02

Z tego co wiem z korozją nie ma problemów. Czy to wersja przed liftem czy może raczej bez większych wpadek. Sam się nad tym autem zastanawiam. Jeśli chodzi o przyjemność z jazdy to na pewno najlepiej ecoboosta, jeśli wolnossąca to 2.0 145 tylko trzeba przygotować się na ewentualną wymianę kolektora oraz profilaktyczne sprawdzenie stanu klapek, jak się urwą to jest po silniku.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Paź 2018, 12:06

Czytam wszystko ładnie pięknie, a na koniec o tych klapkach? Na czym polega to profilaktyczne sprawdzanie? Można tego nie zauważyć czy raczej jak się będzie sprawdzało to nie ma takiej opcji?

Jest możliwość, że odezwiesz się do mnie na maila albo fb i tam pogadamy?
plman
Nowicjusz
 
Posty: 39

09 Paź 2018, 12:15

Nie jestem wyrocznią i nie chce Cię namawiać do żadnego z aut, bo widzę że sam do końca nie wiesz czego chcesz. Chcesz najlepiej prestiżowe auto z super wnętrzem, dynamiczne którego koszty utrzymania są na równi z Fiatem Panda - tak się po prostu nie da. Poczytaj sobie na bezpośrednich forach konkretnych modeli. Klapki w kolektorze - prawie każdy samochód już to ma, do Mk3 były dostępne zestawy naprawcze w Mk4 takich zestawów nie ma. Słychać pracę klapek jeśli są już do wymiany, poszukaj sobie na youtube i będziesz wiedział o co chodzi. Tam są jakieś dwa rzędy tych klapek, jeden podobno można przerobić i podmienić z Mk3.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Paź 2018, 12:17

No z tego co dzisiaj rozmawiamy i oglądamy to powiem Ci, że przekonuję się do tego Mondeo, znajomy znajomego ma więc może uda mi się to obejrzeć i przejechać, zobaczymy jak wygląda na żywo, bo w Focusach już pchają te nowe silniki co? Czy w Mondeo już też? Jakby co to mnie interesowałby ten Mk4
plman
Nowicjusz
 
Posty: 39

09 Paź 2018, 12:51

Co oznacza nowe ?. I w jednym i drugim są silniki wolnossące i turbodoładowane. Na temat turbodoładowanych ciężko mi mówić jak nie miałem do czynienia. Ogólnie opinie o Ecoboostach raczej są pozytywne. Focus będzie w tym budżecie na pewno nowszy.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007