Ponowna rejestracja auta w polsce

17 Mar 2010, 15:57

mam pytanie jak wyglada ponowna rejestracja samochodu w polsce. Auto w 2006 roku oplacilem i zarejestrowalem w polsce w 2008 wyjechalem poza granice i musialem zarejestrowac u karaju ue zjezdzam juz na stale i chcialbym go ponownie zarejestrowac ... jak to wyglada moze juz ktos to przerabial..... (mam wszystkie dokumenty decyzje z celnego z 2006 vat25 recykling)
Części Vectra C atrakcyjne ceny
gigit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 240
Miejscowość: Kołobrzeg

18 Mar 2010, 10:10

Jeżeli będizesz rejestrował w tym wydziale komunikacji gdzie samochód był poprzednio zarejestrowany to musisz mieć aktualny dowod rejestracyjny z tłumaczeniem oraz ważne badanie techniczne. Jeżeli będziesz rejestrował w innym to z poprzedniego polskiego wk zaświadczenie że ten pojazd był już w tym i tym okresie zarejestrowany w Polsce i ze wszystkie dokumenty typu akcyza recykliga Vat są w aktach tego urzędu.
kropka1
Początkujący
 
Posty: 73

18 Mar 2010, 10:41

auto jak najbardziej bedzie rejestrowane w tym samym wydziale komunikacji, udalem sie tam i okazuje sie ze to nie jest takie proste ... zarzadali zasiwiadczen z urzedu skarbowego i celnego zupelnie nie rozumiem po co im to potrzebne skoro to juz maja .... najlepsze jest to ze jak pokazalem oryginaly ktore mi zostaly z pierwszej rejestracji okazaly sie dla nich bez wartosci chca zaswiadczenia od zaswiadczenia ...teraz problem jest taki ze np w celnym nie wystawiaja czegos takiego i nie dziwie sie bo niby na jakiej podstawie maja wydawac cos co juz zostalo wydane i jest oczywiste to samo jest w skarbowym .... na dzien dzisiejszy jestem na lodzie i sil mi juz brakuje na chodzenie po urzedach wiec moja prosba o jakis namiar na przepisy z tym zwiazane lub moze na jakis wydzial komunikacji gdzie urzeduja bardziej rozgarnieci ludzie .... przerabial to ktos z forum ??

pozdrawiam
Części Vectra C atrakcyjne ceny
gigit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 240
Miejscowość: Kołobrzeg

18 Mar 2010, 13:32

W takim razie niech Ci dadza decyzje odmowna. A z własnego doświadczenia wiem ze Ci takiej nie wydadza bo nie ma podstaw zeby nie zarejestrowac takiego pojazdu. Oni maja te dokumenty w swoim archiwum. Sama pracuje z tym na codzien i nie wyobrazam siobie innego wyjscia z sytuacji.
kropka1
Początkujący
 
Posty: 73

18 Mar 2010, 13:42

wiec jak radzisz mi to zalatwic bo mam naprawde dosc lazenia po urzedach i odsylania mnie bez niczego

na co mam sie powolywac i co przedstawic lub zalaczyc do wniosku ...
.. wiem ze maja te papiery bo na jakiejs podstawie byla pierwsza rejestracja pojazdu jednak oni zadaja zaswiadczen od zaswiadczen zupelnie nie wiem w jakim celu
Części Vectra C atrakcyjne ceny
gigit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 240
Miejscowość: Kołobrzeg

18 Mar 2010, 14:46

W ustawie Prawo o ruchu drogowym jest tylko napisane ze takowy pojazd moze byc ponownie zarejestrowały. przepisy nie okreslaja co trzeba zalaczyc w tym konkretnym przypadku. jak dadza ci decyzjie odmowna to bedziesz mogl isc z tym do US czy do UC. Tylko tyle moge poradzic.
kropka1
Początkujący
 
Posty: 73

27 Lis 2012, 09:37

szczegóły ponownej rejestracji auta w Polsce wraz z przepisami i listą dokumentów znajdziesz w tym artykule
[link wygasł]

W razie problemów można również zlecić taką usługę.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam