Popychacze hydrauliczne?

13 Mar 2008, 20:00

Witam. Mam Vectre 1.6 16 v, model B. Z rana jak silnik jest zimny to słychać ciche stuki, wydaje mi się, że to hydrauliki. Słychać też takie pojedyncze stuki na gorącym silniku jak dodam gazu i obroty spadną, ale tylko chwilę. Autko ma przebieg 180 tys km. Wymieniłem olej na Castrol 10W40. Mam pytanie jaka jest przyczyna takich stuków, czy to hydrauliki a może coś innego, a może olej za gęsty? Jestem wdzięczny za każdą za odpowiedź. Pozdrawiam
PS. Nie wiem na 100% czy ten model posiada popychacze hydrauliczne
Badbit
Początkujący
 
Posty: 114
  • 14 Mar 2008, 11:25

    Prawdopodobnie to popychacze. jak na cieplym nie biją lub tylko przy gwałtownym przyspieszaniu slychac to powinno byc ok
    NFSU9
    Aktywny
     
    Posty: 335
    Miejscowość: WWA
    Auto: 350z
    Silnik: 3.5v6 300km
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Toyota RAV4 Hybrid zdobywa 5 gwiazdek w ADAC Ecotest
      Toyota RAV4 Hybrid udowodniła, że SUV może być ekonomicznym autem, zdobywając w tegorocznym teście ADAC Ecotest 5 gwiazdek i 78 na 100 punktów za niskie zużycie paliwa i niewielką emisję CO2 oraz szkodliwych substancji. ...
      Nie obsługuj nawigacji w czasie jazdy!
      Nawigacja satelitarna ułatwia życie rzeszy kierowców, pozwalając bez problemu poruszać się po nieznanych rejonach. Z drugiej strony korzystanie z takiego sprzętu w czasie jazdy może być przyczyną zagrożenia na drodze. ...