Porada dotyczaca kupna samochodu

05 Gru 2016, 02:43

Witam , jestem tutaj nowy w tym miesiacu zrobie prawo jazdy i planuje odrazu kupic samochod pierwszy , Maxymalna cena to 10 tysiecy jezeli samochod bedzie posiadał gaz , jezeli brak tego gazu to cena max 8tys, Zalezy mi na tym zeby maxymalny przebieg samochodu wynosił 200 tys , i byl 5-cio drzwiowy. Z gory dziekuje za pomoc

Mam na oku Audi a4 b5 Sedan , 1,8 benzyna , 175 tys przebieg 125KM, za 7 tys , Jakie moga byc klopoty z tym samochodem?
Kwiatek97
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam
0

05 Gru 2016, 06:06

przebiegiem ani rocznikiem się nie jeździ tylko stanem, musi być koniecznie audi? w przebieg w tym audi nie chce mi się wierzyć, pewnie jeszcze od handlarza
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
0

05 Gru 2016, 08:32

Oczywiscie, ze jezdzimy. Kupowanie 20letniego samochodu z przebiegiem 400kkm to proszenie sie o klopoty. Najlepiej szukac jak najnizszy potwierdzony przebieg to i stan bedzie. Niestety przy starych autach i dobie ks z allegro, ciezko znalezc wiarygodne dane :( :(

A dlaczego nie audi? Bardzo solidny woz!
Nie rdzewieje, tanie czescie, proste silniki, dobry do gazu.

E:Aaaa, krol lew w avatatrze i to ten z gatunku najbardziej awaryjnych wszystko tlumaczy... :P :P
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
0

05 Gru 2016, 08:52

Nigdy nie masz takiej 10% pewności co do tego iż przebieg jest prawdziwy, wiec to kryterium możesz akurat odrzucić podczas wyboru. Druga kwestia to sama marka Audi gdzie za B5 zapłacisz 10k i jest to niemal auto 20 letnie co moim zdaniem kompletnie mija się z celem, bo płacisz nie za jakość a za znaczek. Do 10k jest szereg innych ciekawych typów, np: Vectra B i silnik 1,8 125km, Peugeot 406 1.8 który jest najlepsza opcją,ocynkowane blachy i silnik dobrze znosi lpg.
Salko
Aktywny
 
Posty: 278
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001
0

05 Gru 2016, 09:09

Jesli nie widzisz roznicy w jakosci i ogolnej ergonomii kokpitu miedzy vectra b, a a4 to po co ja trace czas na odpisywanie :(
Oby tylko fotel razem z podloga nie wypadl w tym lopelku!!
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
0

05 Gru 2016, 10:04

Audi + max 200tys. km = typowy polski klient.

Kwiatek97 napisał(a):Jakie moga byc klopoty z tym samochodem?

przednie zawieszenie, wypalona uszczelka pod głowicą i ogólnie, że będzie typowym wałkiem od handlarza przez taki głupi wymóg jak ma typowy Polak...

959 weź wyjdź, bo nawet śmieszny nie jesteś...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

05 Gru 2016, 10:41

959 napisał(a):Jesli nie widzisz roznicy w jakosci i ogolnej ergonomii kokpitu miedzy vectra b, a a4 to po co ja trace czas na odpisywanie :(

No właśnie po co???

Kwiatek97 pomogę Ci w podjęciu decyzji... był tu na forum pan o niku emejcz udzielał się na forum ałdi czyli a4club więc przez google wejdź sobie na stronę a4club i są tematy o zawieszeniach tych sławnych za 500zł i tych za ponad 1000zł. jeżeli uznasz że kupując auto za 7k opłaca Ci się użyć tego co tam jest opisane to ok. bierz autko.
Oczywiście zwróć uwagę na opisywane przebiegi gdzie zdanie "zrobiłem 30tyś.km. i nic nie wymieniałem w zawieszeniu" jest niczym 1mln.km. przy 1,9tdi :ok:
Do tego możesz jeszcze raz użyć gugle i wpisz hasła " passat/a4 zepsuty zamek centralny", "bark ogrzewania", "wymiana nagrzewnicy"... itp.
A na końcu zobacz sobie na mobile.de jaka jest średnia przebiegu tych aut oraz ich cena a potem zestaw to ze swoim budżetem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

05 Gru 2016, 10:47

Zawsze mnie śmieszy takie podejście "a ja zrobiłem 20 tyś km i nic w dieslu się nie popsuło!", a co to jest te 20 tyś dla samochodu? Albo 30 tyś dla zawieszenia? Jedni jeżdżą po ładnej drodze a inni po dziurach, poza tym często jak coś się kończy (np. właśnie zawieszenie w Audi) to ludzie od razu sprzedają. Trzeba mieć to na uwadze.

W naszym kraju grupa VAG jest zawyżona cenowo, też warto o tym pomyśleć, czy nie skusić się na inną markę. A że potem stracisz na sprzedaży? A kupujesz auto do jazdy czy na handel? :|
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

05 Gru 2016, 10:49

A to cos dziwnego, ze gosc chce miec normalny przebieg, a nie pol miliona jak w smierdzacej dryndzie? :shock: :shock:

Wiadomo, ze samochody od handlarza z niemiec to najgorszy sort, przywieziony dla typowego janusza. Nie to co nasze rodzime rydwany, wytrzepane na studzienkach i ta wspaniala kultura serwisowa pod znakiem trytki i spawarki. Niewazne, ze ten samochod tez kiedys przyjechal od niemca, wazne zeby nie byl od handlarza!!!a najlepiej to jakby byl z forum, tylko jest problem, bo przeciez zaden swiadomy forumowicz nie janusz, nie zhanbilby sie zakupem tak drogiego seata(oczywista oczywistosc audi to drogi vw, vw to droga skoda, a skoda to drogi seat. Moral z tego taki - seat = audi!!!)

Taka mala historyjka - najlepsze samochody to forumowe samochody
Blogomotive napisał(a): Kolega, taki dalszy na cześć-cześć, nawet jak ma na imię czasem potrafię zapomnieć, kupił czarne BMW takie jak moje, tylko oczywiście coupe i 320d. Ogólnie pełen wypas - skóra, szyber, kiera z guzikami, radio z wielkim ekranem, niski zawias, duże koła, wielkie zderzaki, dwie rury zagięte do góry. Sęk w tym, że... silnik słychać z kilometra, bo wali jak traktor. Na zimnym praktycznie nie odpala. A jak się nagrzeje, to praktycznie nie jedzie. Kolega mówi, że zaczipuje i będzie rakieta. Zawieszenie tłucze i stuka już jak wsiadasz - gdy odjeżdżając przeturlał się po studzience to chyba tylko mieszek ręcznego nie zahałasował. Fotel pasażera wysiedziany jakby milion km zrobił w nim Ryszard Kalisz. Oczywiście przebieg to potwierdzone stemplami 174 tys. - są na to kwity, więc nie ma dyskusji. Klima działa, ale trzeba ją nabić. Dywaniki z elementami udajacymi blachę ryflowaną. Gałka zmiany biegów z podświetleniem, ale nie działa. Skrzynia szarpie na nieparzystych. Podsufitka beżowa, podczas gdy tapicerka na słupkach czarna. Podłokietnik asymetryczny od anglika, więc ręcznego nie podciągniesz. Po stronie pasażera szyba się nie opuszcza podczas otwierania drzwi. Nie działa klakson. Tylne koła w znacznym negatywie. Ogólnie tył dużo niżej niż przód. Oraz jeden komplet zdartych prawie do osnowy letnich Barumów. Kolega mówi tak: są detale do poprawy ale hej, mam czas, naprawię. Acz na razie nie mogę, bo mi na OC nie starczyło, musiałem na cztery raty wziąć, bo trochę na wóz więcej wydałem niż początkowo zakładałem. A propos - zapłacił aż 19 tys. ale ponoć to jest igła od forumowicza z drugiego końca kraju, tylko lać i jeździć, chłopak nic nie ściemniał, auto zadbane, cała historia ponoć w jakimś wątku opisana. Tia... w sumie to po raz pierwszy spotkałem bohatera legend o złym kupnie auta. I co ja miałem mu powiedzieć? Ano nic mu nie powiedziałem. Fajne, fajne - tylko przytaknąłem...
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
0

05 Gru 2016, 10:54

A co to robi czy ma 200 tyś na liczniku czy 400 tyś? Psychika lepiej działa i kumplom się można pochwalić cyferkami? Typowo polskie januszowe podejście, o zooobacz mój ma tyle na liczniku a mój tyle idzie! Oooo ale opony używane bo mnie nie stać, ale Audi jest :D

20 lat i 200 tyś chce? Znajdzie, pewnie 80% aut ma taki przebieg, ale to przebieg nierealny.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

05 Gru 2016, 10:58

On ma miec 200kkm prawdziwe...w niemczech takie max 1500euro kosztuja,bo to gole benzyny. Z takim przebiegiem to jest jeszcze dobry samochod, jak ma 400 to trzeba uciekac,bo sie sypie i nawet 4zera na masce nie pomoga!!!
Ostatnio edytowany przez 959, 05 Gru 2016, 11:03, edytowano w sumie 1 raz
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
0

05 Gru 2016, 11:03

To musi sobie sprowadzić, bo żaden handlarz takiej świeżej Audicy nie przyprowadzi i nie odda za bezcen. Naoglądałem się już igieł Passatów z Niemiec, gdzie na kostce zostawiały metrowe smugi sadzy (benzyna).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

05 Gru 2016, 11:08

To pewnie te forumowe igle hehehe
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
0

05 Gru 2016, 11:50

szybki napisał(a):Do tego możesz jeszcze raz użyć gugle i wpisz hasła " passat/a4 zepsuty zamek centralny", "bark ogrzewania", "wymiana nagrzewnicy"... itp.


Czy aby nie przesadzacie? Jakby nie patrzeć to najpopularniejsze samochody w Polsce (na niektórych parkingach stoją wyłącznie vw i ich bracia), sprowadzane do nas najczęściej w katastrofalnym stanie przez podrzędnych oszustów tytułujących się handlarzami- przecież to logiczne, że przeglądając gugle znajdzie się potwierdzenie na dosłownie każdą usterkę (bo tych aut jest po prostu u nas strasznie dużo), co nie znaczy, że taka usterka wystąpi w każdym jednym audi/vw.
Nie bronię koncernu, bo produkuje obecnie auta, które mnie nie interesują, ale zauważyłem, że najwięcej wyświetleń i odpowiedzi mają tu tematy związane z vw, jakby aktywność większości stałych forumowiczów sprowadzała się do obrzydzania nowym forumowiczom aut tego producenta. Dla odmiany - w moim temacie, gdzie starałem się sprecyzować moje wymagania w sposób rzetelny (ale zaznaczyłem, że nie chcę premium) merytorycznie wypowiedział się zaledwie jeden forumowicz :(
johnnygoodboy
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Mitsu Lancer
0

05 Gru 2016, 12:06

Są popularne dlatego handlarze sprowadzają byle syf, bo i tak się sprzeda.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0