Rada dotycząca jednostki napędowej w Vw passat 1.9TD

15 Gru 2008, 19:49

mam pytanie dotyczące mojego samochodu, silnik pracuje dobrze, turbina tez , a jednak samochód nie ma odpowiedniego przyśpieszenia jest 'leniwy' ...Co mogło by być przyczyną???. czekam na odpowiedz...
zenekz
Nowicjusz
 
Posty: 4

15 Gru 2008, 21:29

spróbuj wymienić filtr paliwa i filtr powietrza
gillette
Nowicjusz
 
Posty: 24

15 Gru 2008, 21:57

a pali wiecej?
dawidbn
Zaawansowany
 
Posty: 777
Miejscowość: Koszalin

16 Gru 2008, 16:09

wiecej nie pali. a filtry wymieniłem.
mam wrazenie ,ze na poszczególnych biegach nie osiaga odpowiedniej mocy, odpowiedniego przyśpieszenia. nawet przy zredukowaniu na niższy bieg nie ma 'odejścia'.
zenekz
Nowicjusz
 
Posty: 4

16 Gru 2008, 22:19

Przyczym może być wiele np:pompa, rozrząd, świece, turbo(też wydawało mi się że dobrze działa a sie spsuło), filtry, brud w rurce.Trzeba wszystko co możliwe wyegzekwować i dojdziesz co nie tak :lol: .
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

18 Gru 2008, 13:05

jak kupywalem passata to po dlugich poszukiwaniah znalazlem 2.Jeden wkrecal sie jak rakieta a drugi tez lecz do 3 tys obr pozniej muł okazało sie ze to jest wina przepływomierza powietrza czesc niedroga i szybka w wymianie ale psuc sie lubi
passek b5
Początkujący
 
Posty: 136
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Essex Super Six 1927 rok
    Samochód jest klasycznym amerykańskim pojazdem z lat 20-tych. Koła z drewnianymi szprychami i duży 6-cylindrowy silnik. Essexy były najpopularniejszymi samochodami w Warszawie w branży taksówkarskiej! Pojazd ...
    Mini chłodziarka samochodowa – 1982 rok
    Każdy, kto miał okazję jeździć Toyotą Land Cruiser J200, zauważył, że w schowku ukrytym w podłokietniku między przednimi siedzeniami znajduje się chłodziarka na napoje. Urządzenie to doskonale spełnia swoją funkcję w trasie, ...

18 Gru 2008, 17:04

Witam. Dziekuje za radę. Jeżeli możesz to opisz mi dokładniej przepływomierz powietrza, gdzie sie znajduje, bo mój passat jest w 92r i nie posiada komputera, pompa sterowana jest mechanicznie. Czekam na odpowiedź :)
zenekz
Nowicjusz
 
Posty: 4

19 Gru 2008, 14:18

a w B3 to nie wiem dokladnie kumpel tez ma b3 w dieslu ale bez turbo.Mysle ze ten przepływomierz musi byc gdzies przy turbosprezarce po lewej stronie.Jak masz jakiegos znajomego mechanika to najlepiej do niego podjechac.na twoim miejscu wyregulowałbym ta pompe moze tu jest przyczyna albo swiece
passek b5
Początkujący
 
Posty: 136

21 Gru 2008, 19:49

a co może być przyczyną drgań samochodu podczas przyśpieszania?, mam wrazenie ze nawet szyby drżą. Wydaje mi sie ze przenoszone jest to z napedu, czy to mozliwe? wymieniłem wszystkiee poduszki, lecz nie przyniosło to zadnego skutku...moze mial ktoś podobną sytuacje??
zenekz
Nowicjusz
 
Posty: 4