Potworne plamy na desce rozdzielczej

30 Mar 2016, 17:09

Witam,

mam problem z jasnymi plamami na desce rozdzielczej, będę niezmiernie wdzięczny za pomoc! Powstały one na skutek ,,zmazywacza do paznokci”, tak dobrze napisałem. Żona postanowiła że usunie naklejkę na szybie tym właśnie preparatem, zanim się obejrzałem powstało to, co właśnie widać na załączonych przeze mnie zdjęciach … Brak naklejki oraz potworne plamy.

Proszę o pomoc co można zastosować aby znikły, bądź chociaż nie były tak widoczne. Na pewno pod wpływem wilgoci ciemnieją a wiec może ktoś z forumowiczów zna jakiś preparat który by temu zaradził???

Osobiście zastosowałem środek do deski rozdzielczej firmy CarPlan (Flash Dash) lecz nie ma żadnego efektu poza przyjemnym zapachem ;).

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
zen404
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 17 04 1985
Auto: Woldzwagen
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

08 Cze 2016, 08:43

Spróbuj natłuścić te plamy 2 czy 3 razy i po jakimś czasie od natłuszczenia przetrzyj alkoholem. Kiedyś to mi pomogło na desce w fiacie i nie było później tak widoczne.

Czy to jest zwykły plastik czy taki gumowany? Mi to wygląda na zwykły na zdjęciach coś takiego jak w Toyotach. Generalnie ta struktura jest bardzo ciężka w czyszczeniu ;/
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 najczęstszych usterek zimowych
    Ujemne temperatury, śnieg, wilgoć i sól na drogach. Zima to czas szczególnie trudny dla kierowców oraz ich samochodów. Mimo łagodnego początku sezonu, w najbliższym czasie pojawią się warunki rzutujące ...
    Tuning Show 2013 - Kraków / relacja
    W tym roku Tuning Show 2013 w Krakowie odbyło się w słoneczny weekend w który wszyscy odwiedzający Targi mogli podziwiać niebywałe projekty samochodów właścicieli z takich krajów jak Czechy, Słowacja, ...