Powstawanie smug na przedniej szybie podczas deszczu

07 Wrz 2020, 07:57

Cześć, już nie wiem co robić. Zakupiłem miesiąc temu samochód i wyjechałem nim na miasto w deszcz. Odpaliłem wycieraczki i... no właśnie zaczął się problem z szybą, wycieraczki zaczeły robić smugi na szybie że ledwo było widać drogę. Próbowałem wiele środków tj. benzyna ekstrakcyjna, rozcieńczacz, denaturat, płyn do szyb, ocet z wodą, rozpuszczalnik i na nic się zdało bo nadal smugi powstają. Dodam również że na wycieraczki również stosowałem te preparaty i też nic nie pomogło. :no:
Myrolq1
Nowicjusz
 
Posty: 41

07 Wrz 2020, 08:13

Wycieraczki masz nowe, bo może to wina piór w samych wycieraczkach? To są smugi które po chwili znikają?

To co opisujesz to może być wosk z myjni samochodowej. Nie raz miałem problem żeby go się pozbyć z szyby. Najlepiej miękka gąbka takie jak do zmywania naczyń ale tą stronę szorstką odrywasz lub nie stosujesz na szybie i jedziesz płynem do szyb. Jak to nie pomaga to można użyć IPA i sprawdzasz jak dalej nic to jeszcze można ocet. Zasada z gąbką taka sam we wszystkich przypadkach. powinno puścić ale czasem trochę trzeba się namachać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

07 Wrz 2020, 08:47

Na pióra wycieraczek stosowałem te preparaty. Przy wolnym wachlowaniu wycieraczek smugi od razu nie znikają zostają na dłuzszy czas, wygląda to na efekt jakbym jakiś tłuszcz rozsmarowywał po szybie i ciężko to znika. Wodą z octem jak i samym octem też próbowałem i nic nie puszcza.
Myrolq1
Nowicjusz
 
Posty: 41

07 Wrz 2020, 09:22

Myrolq1 napisał(a):Przy wolnym wachlowaniu wycieraczek smugi od razu nie znikają zostają na dłuzszy czas, wygląda to na efekt jakbym jakiś tłuszcz rozsmarowywał po szybie i ciężko to znika
To najczęściej efekt wosku z myjni samochodowej. Bardzo ciężko go usunąć z szyby. Dlatego myjąc samochód na myjni powinno unikać się lania go na przednią szybę.

Teoretycznie powinien tu pomóc alkohol izopropylowy. Jednak jak warstwa wosku jest sporo to sporo czasu ci zajmie taki zabieg żeby się go pozbyć. Jak będziesz miał dalej problemy to zostanie ci jeszcze lekkie przepolerowanie szyby tlenkiem ceru ale to polecam zrobić tam gdzie zajmują się szybami profesjonalnie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

07 Wrz 2020, 11:22

Trzeba będzie zakupić ten alkohol izopropylowy, chociaż wątpie że pomoże. I szorować ile sił w rękach co jakiś czas. Może z czasem wosk z szyby zejdzie. A w myjni ustawiam program bez wosku. Nie wiem jak poprzedni właściciel auta mył samochód ale domyślam się ze woskiem i teraz ja mam problem z szybą podczas deszczu. Wymiana piór w wycieraczkach to dobry pomysł? To też koszta..
Myrolq1
Nowicjusz
 
Posty: 41

07 Wrz 2020, 15:23

Myrolq1 napisał(a):Wymiana piór w wycieraczkach to dobry pomysł?
Zobacz jakie masz tam wycieraczki bo może można kupić same gumy (dobre kupisz do 20zł) i wymienić. Ja już nie raz tak robiłem :) i polecam. Jak oczywiście nie wiesz kiedy były one wymieniane to warto o tym pomyśleć.

Weź sobie taką gąbkę jak do zmywania naczyń (tak prostokątna i z jednej strony ma taką warstwę bardziej szorstką którą oczywiście nie trzemy szyby) już pisałem wcześniej. Taka gąbka i dobry płyn do szyb w moim przypadku bardzo się sprawdza i naprawdę można doczyścić szyby, możesz też próbować z IPA jak już wspomniałem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pracownik w samochodzie
    Eksperci szacują, że nawet 40% ofiar wypadków drogowych w Unii Europejskiej to osoby, które zginęły w zdarzeniach związanych z pracą(1). Na niebezpieczeństwo narażeni są nie tylko kierowcy zawodowi, lecz także ...

09 Wrz 2020, 09:22

Ja kiedyś miałem podobnie, z tym, że smugi które powstawały znikały po kilku sekundach. Ale podczas ciągłej pracy smugi były cały czas i nie dało się jechać. Co ciekawe, były one tylko po stronie kierowcy. Po stronie pasażera były, ale o wiele wiele mniejsze. Problem ustąpił po zmianie wycieraczek. Całych. Prawdopodobnie docisk wycieraczki do szyby był słaby. Może u ciebie będzie to samo.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Wrz 2020, 12:24

MotoAlbercik napisał(a):Ja kiedyś miałem podobnie, z tym, że smugi które powstawały znikały po kilku sekundach. Ale podczas ciągłej pracy smugi były cały czas i nie dało się jechać. Co ciekawe, były one tylko po stronie kierowcy. Po stronie pasażera były, ale o wiele wiele mniejsze. Problem ustąpił po zmianie wycieraczek. Całych. Prawdopodobnie docisk wycieraczki do szyby był słaby. Może u ciebie będzie to samo.

Dokładnie! Ja to samo mam, po stronie kierowcy są smugi a po stronie pasażera tych smug w ogóle nie widać, będe musiał zakupić nowe wycieraczki. Żaden płyn mi nie pomógł na szyby, więc pozostaje chyba zakup nowych wycieraczek.
Myrolq1
Nowicjusz
 
Posty: 41

09 Wrz 2020, 13:33

@Myrolq1 a nie masz czasem takich samych wycieraczek na prawą i lewą stronę szyby? Jeżeli tak to podmień będziesz wiedział czy to faktycznie one. Jest jednak duża szansa że to wina wycieraczki.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

09 Wrz 2020, 14:11

Nie posiadam innych wycieraczek, dziś zakupiłem przez neta wycieraczki firmy Valeo dla mojego modelu samochodu. Będę dawał znać jak dalej potoczy się problem ze smugami na szybie.
Myrolq1
Nowicjusz
 
Posty: 41

10 Wrz 2020, 08:09

Myrolq1 napisał(a):wycieraczki firmy Valeo dla mojego modelu samochodu
Jeżeli to wina wycieraczek to po wymianie będzie ok. Daj w takim razie znać czy wymiana pomoże.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

12 Wrz 2020, 13:59

Jednak to wina wycieraczek. Wymienilem i nie ma smug. Zobaczymy za miesiac
Myrolq1
Nowicjusz
 
Posty: 41

13 Wrz 2020, 15:24

I fajnie, że problem ustąpił :ok:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000