Wycieraczki, które nie pozostawiają smug w zimę

22 Sty 2021, 15:32

Cześć wszystkim, mam problem, ostatnio zmieniałem wycieraczki, gdyż stare były zajechane. Kupiłem płaskie (valeo) i problem dalej nie zniknął, zostają mocne smugi. Nie wiem czy to wina wycieraczek czy raczej płynu do spryskiwaczy? Z góry dziękuję za pomoc
Kamciol
Nowicjusz
 
Posty: 3

22 Sty 2021, 16:33

Musisz porządnie umyć szybę i odtłuścić. W nowych wycieraczkach przetrzyj gumki płynem do szyb żeby je też odtłuścić. Po tym spryskaj wodą i sprawdź czy będą zostawały dalej smugi.

Czasem smugi pozostają jak szybę przednią na myjni spryskasz woskiem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

23 Sty 2021, 19:22

Czasami to nie wina ani szyb, ani płynu ani piór, tylko ramion, w których jest słaba sprężyna i nie dociska ona piór do szyby z odpowiednią siłą.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Sty 2021, 14:39

zacznij od dokładnego umycia szyby .,później sprawdź płyn do spryskiwaczy .
Zabrzanin
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 13
Auto: Ford Mondeo IV
Silnik: 1.8 tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

28 Sty 2021, 10:33

Panie umyj szybę , ale w środku też :P Nie tylko z zewnątrz :D
zawpaw
Nowicjusz
 
Posty: 8

11 Lut 2021, 14:00

Obmyłem płynem do szyb wycieraczki, problem się nieco zmniejszył, ale nadal jest podobnie, Chyba musze kupić nowe wycieraczki.
Kamciol
Nowicjusz
 
Posty: 3

11 Lut 2021, 14:12

ja zawsze kupuje w mrowce po taniosci i nie ma problemu z niczym
kokgzu
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Września

11 Lut 2021, 15:25

@kogzu nie ma znaczenie gdzie kupujesz, tu ważne jest to jakie to są wycieraczki i jak wykonane.

Kamciol napisał(a):Kupiłem płaskie (valeo) i problem dalej nie zniknął
Wycieraczki płaskie czasem są za słabo dociskane do szyby i potrafią na środku słabiej zbierać. Ja u siebie stosuję hybrydowe (połączenie zwykłej wycieraczki z płaską) i są o niebo lepsze. Dużo lepiej przylegają do szyby i nie potrzeba aż tyle siły jak przy płaskich, a w zimie nie zamarzają tak jak zwykłe.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

12 Lut 2021, 11:04

ja tam co jakiś czas odtłuszczam sobie szybę ,, wycieraczki jak typowy Janusz kupuję po taniości i jakoś działa :D
mrzielnik
Nowicjusz
 
Posty: 49
Zdjęcia: 1

15 Lut 2021, 17:08

Rokiko napisał(a):Wycieraczki płaskie czasem są za słabo dociskane do szyby i potrafią na środku słabiej zbierać. Ja u siebie stosuję hybrydowe (połączenie zwykłej wycieraczki z płaską) i są o niebo lepsze.

Dokładnie, hybrydowe wycieraczki są dużo dużo lepsze niż płaskie. Polecam.
malmon3
Aktywny
 
Posty: 302

30 Maj 2023, 12:38

Ja od dawna kupuje pióra do wycieraczek w iparts i zawsze działają jak należy :D
Ostatnio edytowany przez ArteK, 30 Maj 2023, 12:43, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
Tadeusz57
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 02 04 1970
Auto: Audi A3

30 Maj 2023, 12:51

Tam tanio nie jest plus jeszcze przesyłka, sprawdzałem jakiś czas temu do Oximo to wyszło mi więcej niż cała wycieraczka na alledrogo. Ostatnio (dwa tygodnie temu) zamawiałem gumy do wycieraczek hybrydowych 2x700mm za 30zł komplet.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34