Poziom hałasu i komfort Lancera i mondeo/ klasa średnia? do 25-30k

Poziom hałasu i komfort Lancera i mondeo/ klasa średnia? do 25-30k

19 Paź 2017, 20:34

cześć,
szukam samochodu z klasy średniej lub kompaktowej do 25-30k. Roczne przebiegi niewielkie, głównie miasto ale kilka razy w roku dłuższe trasy na 600-700km. Raczej dobre benzyniaki pod LPG.

Od dłuższego czasu przyglądam się Lancerowi, samochód dla mnie idealny(wymiary, sylwetka, niezawodność, oryginalność), jednak ciekawi mnie jak jest z komfortem i poziomem hałasu przy prędkościach powyżej 120km/h?
Obecnie jeżdżę ibizą z 2005 benzyna, powyżej 120/h jest nieznośny, szukam czegoś bardziej cichego i wygodnego.

Już zdecydowany byłem na lancera w benzynie, ale na forum dużo jest głosów, że to słabo wyciszony i mało komfortowy samochód. Znalazłem tabelę,
która pokazuje, że wcale tak głośny nie jest, przynajmniej w porównaniu do ibizy(cichszy o o kilka db) i głównego konkurenta forda mondeo mk4 (prawie taka sama głośność).

http://www.wykop.pl/ramka/2707461/tabela-porownujaca-glosnosc-kilkudziesieciu-samochodow-roznych-marek/

Jak to jest naprawdę? Suche cyferki pokazują, że hałas jest na poziomie innych samochodów z niższej klasy średniej a jak jest w praktyce?

Jak już wcześniej wspomniałem główny rywalem dla lancera jest ford mondeo mk4, co za nim przemawia? ponoć lepszy komfort i lepsze wyciszenie, ale to 'ponoć'. Macie jakieś doświadczenie z w/w samochodami?
erazel
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 06 06 2006
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: seat ibiza
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

Re: Poziom hałasu i komfort Lancera i mondeo/ klasa średnia? do 25-30k

19 Paź 2017, 21:18

Komfort jak na auto kompaktowe jest naprawdę dobry.
Jeżeli chodzi o wyciszenie, to przy normalnej jeździe jest to w miarę ciche auto, Przy prędkości autostradowej(140-150km/h)jest głośniej, ale bez przesady. Najgłośniejszy jest podczas mocnego przyspieszania powyżej 4000rpm, ale nie jest to uciążliwe, a co niektórym nawet się podoba :lol:
Piszę o swoim aucie po ostatnim lifcie, wersje wcześniejsze mogą być głośniejsze.
Lancer będzie oszczędniejszy i pewnie też mniej awaryjny od Mondeo.
Za to komfort i wyciszenie raczej lepsze w Mondeo, to jednak auto o klasę wyżej.
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu
    Może się wydawać, że blisko połowa samochodów użytkowanych przez Polaków to auta z silnikiem Diesla. Ich liczba jest jednak niższa niż sądzi wielu zmotoryzowanych – a co więcej, systematycznie spada. Samochody ...
    Nieoznakowane radiowozy BMW 330i xDrive Nieoznakowane radiowozy BMW 330i xDrive
    Polska dołączyła do grona krajów, w których samochody marki BMW wspierają funkcjonariuszy Policji w realizowaniu ich wymagających obowiązków. Pierwsza pula 40 samochodów BMW 330i xDrive wyjechała ...

•  
    • Peugeot 508 (2018)
      Inessa Tushkanova
      Ford Focus, tuning
      I edycja Tor Poznań Track Day PROFI 2012, 6