Prawidłowe mycie szyb

24 Paź 2014, 23:18

Cześć!

Trzy dni temu kupiłem nowy samochód i chciałbym już od początku o niego jak najlepiej dbać - czyli nawet nie dopuszczać do nawarstwiania się problemów, czyli na przykład dużego zabrudzenia. Na sam początek chciałbym zacząć od szyb, które są jednym z elementów które chyba najszybciej się brudzą a przy tym są stosunkowo łatwe do czyszczenia. Na ogół może się wydawać, że mycie szyb to prosta sprawa, ale po przeczytaniu kilku artykułów dowiedziałem się takich informacji jak to, że nie można używać preparatów z amoniakiem oraz należy używać do każdej szyby osobnej ściereczki - czego wcześniej nie wiedziałem. Dlatego też postanowiłem tutaj napisać.

Na początek jak się przygotować? Uważacie, że zmoczenie szyby przed czyszczeniem jest dobrym pomysłem, czy lepiej od razu nałożyć preparat do czyszczenia szyb na suchą szybę?

Druga sprawa to rodzaj preparatu - pianka lub płyn. Słyszałem, że pianka ma dużo plusów takich jak fakt, że nie spływa przez co nie wlatuje w różne szczeliny. Czego wy używacie?

Czytałem, że polecane są produkty moje auto, a dokładniej ten oto produkt:
Zdjęcie

Pojemność: 400 ml

Właściwości produktu:
Uniwersalny środek przeznaczony do czyszczenia szyb samochodowych, lusterek, reflektorów, lamp kierunkowskazów. Szybko i skutecznie usuwa zabrudzenia organiczne, kurz, błoto, tłuszcz. Nie pozostawia smug. Doskonale usuwa kurz i jednocześnie zmniejsza osadzanie się pary na wewnętrznej stronie szyb samochodowych.

Sposób użycia:
Wstrząsnąć pojemnik przed użyciem
Nanosić preparat z odległości ok. 20cm bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię
Odczekać kilkanaście sekund
Wytrzeć, a następnie wypolerować czyszczoną powierzchnię suchą czystą szmatką
Czy sądzicie, że jest to jeden z najlepszych preparatów do tego celu, czy może macie jakieś lepsze alternatywy?

Ostatnią kwestią jest materiał do ścierania. Wydaję mi się, że najlepszą opcją będą ręczniki papierowe. Czytałem gdzieś, że trzeba używać niepylących ale wydaję mi się, że takie normalne z tesco też będą dobre. Myślicie, że to dobry pomysł?

Z góry dziękuję za wszelkie rady. Nie mam pojęcia o tym wszystkim i wolę zapytać się was, ekspertów za nim niepotrzebnie porysuję szybę używając np. gąbki (jak to czytałem w artykułach).

Pozdrawiam,

Patryk
trzasku
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Mercedes-Benz CLA 200
Silnik: 1.6, 156 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 2013

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pogoń za najlepszymi czasami w symulatorze - Formuła E
    Dwaj kierowcy Audi: Daniel Abt i Lucas di Grassi, już 13 stycznia wystartują w trzeciej rundzie bieżącego sezonu Formuły E, która odbędzie się w Marakeszu, w Maroku. Jednak zanim zawodnicy staną na linii startu kolejnego ...
    Pięciostopniowa skala autonomicznej jazdy
    Coraz śmielej do seryjnych modeli samochodów przedostają się rozwiązania, zwalniające kierowców z części ich dotychczasowych obowiązków. Klasyfikacje stopni jazdy autonomicznej umożliwia pięciostopniowa ...