Problem po zakupie auta..

18 Maj 2019, 09:54

Witam panowie. Jakis czas temu kupiłem Seata Leona z 2009r. (Polift). Przy kupnie wiedzialem, ze prawe tylne nadkole było malowane i sprzedający uprzedzał mnie, ze reszta jest w oryginale. Teraz po jakims czasie od zakupu ( miesiąc rowny) pojawilo mi sie ototo takie cos Uwaga! Na słupku po lewej stronie pojazdu :( co z tym moge zrobić i czy to oznacza, ze auto z tej strony tez bylo robione?? Ponadto na podszybiu również zaczal rdzewiec a przy zakupie tego nie bylo.. Sprzedający byl osoba prywatna, jezdzil tym autem 8 miesiecy.. Prosze o pomoc.. Jestem zalamany, kawał kasy za to auto zaplacilem :( :(
Mareckix97
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Sulkowice
Prawo jazdy: 06 06 2015
Auto: Leon 1P polift
Silnik: 1.9 TDI 105km BXE
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

18 Maj 2019, 13:15

Mareckix97 napisał(a): sprzedający uprzedzał mnie, ze reszta jest w oryginale

A sprawdzałeś to?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Maj 2019, 13:36

Nie sprawdzalem, nie znam sie na samochodach i wyglądało na oryginał, nie bylo zadnego najmniejszego sladu :( teraz mi takie cos wyszlo po kilku myciach samochodu..
Mareckix97
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Sulkowice
Prawo jazdy: 06 06 2015
Auto: Leon 1P polift
Silnik: 1.9 TDI 105km BXE
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

18 Maj 2019, 13:51

Nie Ty pierwszy i ostatni...Mleko się rozlalo i dopiero placz...
Mareckix97 napisał(a):Nie sprawdzalem, nie znam sie na samochodach
Takie podejście mnie nie dziwi bo jak pracowałem i mialem z tym styczność ten problem czesto się pojawiał.
1/Na samochod to pieniądze mialeś/przykladowo 25.000.- .../
2/Oczywiscie to juz były ostatnie grosze i np.100.- na sprawdzenie przez serwis,stację kontroli pojazdów/ja przynajmniej czujnik do lakieru miałem/to juz byl wydatek ponad Twoje mozliwosci.../potrzebny byłby kredyt../... :?: Stosuj taką zasadę:2 godz.myslenia a 5 min.rob...Moze wtedy bedzie to inaczej wyglądało na codzien i mniej kłopotow... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

18 Maj 2019, 14:08

Wiem panowie to byl moj blad ale kurcze co teraz z tym robic? To co odeszlo na tym slupku to jest szpachla? na prawej tylnej cwiartce i po progu tez mi zaczyna go brac ruda..
Blacharz bedzie w stanie temu zaradzic czy sprzedać autko np za pare tys taniej?:/
Mareckix97
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Sulkowice
Prawo jazdy: 06 06 2015
Auto: Leon 1P polift
Silnik: 1.9 TDI 105km BXE
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

18 Maj 2019, 14:15

Po 1 nie wierze ze Ci to wyszło przez miesiąc bo widać ze to stary temat
Po 2 teraz juz nic sprzedającemu nie zrobisz
Po 3 to ze bylo cos lakierowane nie oznacza ze bite.

Naprawić co przeoczyłeś i jeździć dalej i nie panikowac
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16132
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Jak jeździć oszczędnie hybrydą?
    Jest stale rozwijana i zdaniem wielu stanowi złoty środek między bezemisyjną jazdą, a swobodą typową dla aut spalinowych. Technologia hybrydowa od lat jest czymś więcej niż tylko ciekawostką i pozwala oszczędzać kierowcom ...

18 Maj 2019, 14:28

Tego na slupku na prawde nie bylo grama sladu podczas kupna, poprostu ostatnio mylem samochod na myjni i odpadl sam z od siebie lakier :(. O nadkolu z prawej strony i progu wiedzialem, bo juz zaczynaly sie wykwity wtedy i z tym mislem robic, a tu taka niespodzianka..:(
Nie sadze ze to taki stary temat, bo poprzedni wlasciciel kupil go od handlarza w 2018 roku, wiec juz chyba moge przypuszczac, w jakim stanie to auto przyjechalo.. Ehh..
Mareckix97
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Sulkowice
Prawo jazdy: 06 06 2015
Auto: Leon 1P polift
Silnik: 1.9 TDI 105km BXE
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

18 Maj 2019, 14:39

Ja mam taką radę...nie prowadź samodzielnych śledztw bo nie znasz się na tym i tyle. Jedź do dobrego blacharza ewentualnie ogarniętego mechanika i niech postawią Ci diagnozę. Bo to że coś było robione to nie oznacza że auto już jest do sprzedania.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Maj 2019, 14:54

Tak tez zrobię, podjade do blacharza i zapytam o ew. wycene blacharki. Slupek, podszybie, dwa nadkola i kawalek progu przy laczeniu z nadkolem. Tania to impreza pewnie nie bedzie.. No ale coz.. Czlowiek uczy sie na bledach. Dzieki za zainteresowanie tematem panowie.
Mareckix97
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Sulkowice
Prawo jazdy: 06 06 2015
Auto: Leon 1P polift
Silnik: 1.9 TDI 105km BXE
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009