Problem - rodzinny duży nie nudny samochód 65-100 tys

05 Mar 2020, 09:38

Cześć.
Niedługo rodzina nam się powiększy i będzie trzeba zmienić samochód.
Także będzie 2 + 3 foteliki - te duże - nie poddupce także przestrzeń musi być duża .
Problem jest taki, że przy zwykłych dzieciowozach mnie telepie.
Miałem już C4GP z 2012r i ok jeździł , ale czy musi być tak nudno ?
I teraz pojawiają się 2 opcje (budżet - koło 65 tyś na starsze v8, koło 100 w leasing - ale tu wymóg na świeży samochód kilkoletni) :
1 - trochę mniej racjonalna - jakiś suv z v8 , choć niekoniecznie , ale myślałem może o Chrysler Aspen, Dodge Durango , Landrover Discovery , Jeep Comander, xc90 - czy ktoś miał i jak z utrzymaniem i ilością miejsca, serwisy i ubezpieczenie ?
2 - tu na wydanie koło 100, ale warunek , że musi być świeży z małym przebiegiem - może być dzieciowóz van z cyklu zafiry, smaxy itd , ale żeby był żwawy. Często jeździmy w trasy i muszę mieć zapas , także najlepiej 150 w górę - lepiej koło 200. Co polecacie ? może być też ameryka.
sirwaszka666
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Mar 2020, 09:39

Kia Optima - można powiedzieć wsadź sobie w .... kija, ale prawda jest taka, że ta marka jest mocno niedoceniona na rynku i czasami traktowana jak Dacia, bo co to w ogóle za marka?
Ostatnio edytowany przez Marcel2727, 05 Mar 2020, 09:42, edytowano w sumie 1 raz
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

05 Mar 2020, 09:40

Bardziej oscylowałbym w van - bus - suv , żeby w razie w można było chociaż pampersa wymienić jak leje na zewnątrz
sirwaszka666
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Mar 2020, 10:09

Hmm... to ciekawe, bo na forum często pada propozycja Kia Sportage czy Grandlander, ale inne samochody, które przychodzą mi do głowy to Hyundai Tuscon. Ponad tą cenę masz Rav4 tylko bieda wersję.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

05 Mar 2020, 10:21

A posiada ktoś może Renault Espace ? ciekawy stylistycznie
sirwaszka666
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Mar 2020, 12:02

XC90 tylko w opcji 7 osobowej się zmieścisz z tdzema fotelikami, bagażnik zostanie niewielki.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes-Benz S Coupe
    Jeszcze kilka lat temu klasa S w wersji coupe nazywana była modelem CL. Mercedes zmienia jednak nomenklaturę i jednocześnie stara się odświeżyć gamę. O stylizacji niemieckiego sportowca można mówić raczej pozytywnie. ...

05 Mar 2020, 21:34

Marcel2727 napisał(a):Kia Sportage czy Grandlander, ale inne samochody, które przychodzą mi do głowy to Hyundai Tuscon
przecież to są małe auta...

Z SUV odpuściłbym Commandera (wbrew pozorom ciasno), Durango/Aspen (bo to w sumie zabudowane pickupy i nie będą przez to zbyt wygodne).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004