Problem:(

19 Gru 2008, 21:27

mam tai problem. chcialbym kupic sobie autko ale nie mam kasy. chcialbym wziasc maly kredyt albo pozyczke albo zamochod na raty ale nie wiem czy cos dostane. pracuje 1.5 miesiaca. umowe mam do 31 grudnia ale wiem ze przedluza. zarabiam 1300 na reke. czy jest bank. albo komis co udzieli mi pozyczki czy samochodu na raty tylko na dowod??!! pomozcie.
lehmk
Nowicjusz
 
Posty: 25

20 Gru 2008, 11:20

Spoko
A wszystko będzie po klei , najpierw się troszkę dorób,a tak zadłużysz się , świątecznie pozdrawiam , wybacz , że się wymądrzam
raban
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 36
Miejscowość: Płock okolice

20 Gru 2008, 12:54

Ja proponuję znaleźć pracę pewną i raczej na stałe, żebyś potem nie miał problemów ze spłatą samochodu, bo to tylko potem same problemy...
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

21 Gru 2008, 22:07

Żaden znany bank nie udzieli Ci kredytu. Żeby udzielił musiałbyś mieć umowę najlepiej na stałe. Nie ma dużego znaczenia dla banków ile czasu pracujesz. Niektóre banki patrzą też na to co dzieje się na Twoim koncie bankowym. Jeżeli od dłuższego czasu wpływają tam pieniądze, to to również się liczy.

Moja rada jest taka. Poczekaj na przedłużenie umowy o pracę, czyli pewnie po nowym roku. Spróbuj z szefem wynegocjować umowę na stałe lub na jak najdłuższy czas i droga otwarta.

Są instytucje finansowe które udzielają pożyczek, ale z nimi trzeba ostrożnie, bo po pierwsze pożyczają na duży procent, po drugie jeżeli zawalisz jedną ratę, to zaczną naliczać Ci gigantyczne odsetki, oraz stałe opłaty za rozpoczęcie windykacji, etc. Scenariusz, że przyjdzie do Ciebie dwóch osiłków po kasę jest raczej mało prawdopodobny, ale to, że urośnie Ci za plecami duży dług jak najbardziej jest możliwe.

Nie wiem ile chcesz brać kredytu, ale jeżeli jesteś młody, mieszkasz z rodzicami, nie masz nikogo na utrzymaniu i masz 1300 zł na rękę, to jest to całkiem przyzwoita sytuacja.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725