Problem z autem z usa

11 Sie 2008, 22:27

Witam,

sprowadzam wlasnie auto z USA. jest to Toyota Camry XLE 2009.
i jak wszystkim wiadomo zarowno nawigacja ( brak map) jak i radio (odmienne czestotliwosci niz w europie) nie beda dzialaly w naszym ojczystym kraju :P

Tutaj mam do was uzytkownikow pytanie - JAK i GDZIE przerobic radio zeby odbieralo wszystkie nasze fale i nawigacje zeby odbierala nasze mapy??

W tej kwestii jestem laikiem bo do tej pory nie interesowalem sie tym poniewaz wszystkie auta kupowalem w polsce. Jezeli potrzeba jakis dokladniejszych informacji to prosze pisac.

Bardzo prosze o pomoc :( :D
Kubu$
Nowicjusz
 
Posty: 6

16 Sie 2008, 18:56

co do nawigacji to trzeba tylko wgrac europejskie mapy moge polecic w poznaniu ludzi co sie znaja, a radio powinno dzialac ja przywiozlem sobie kieszonkowe i byly te same czestotliwosci.
godfather78
Aktywny
 
Posty: 274
Miejscowość: swarzędz
Prawo jazdy: 0- 0-1996
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: octavia II
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna

16 Sie 2008, 21:48

no nie beda te same bo tam maja tylko nieparzyste koncowki Mhz...
Kubu$
Nowicjusz
 
Posty: 6

16 Sie 2008, 22:02

moje radio dziala na fm bez zarzutow
godfather78
Aktywny
 
Posty: 274
Miejscowość: swarzędz
Prawo jazdy: 0- 0-1996
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: octavia II
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna

17 Sie 2008, 10:24

Kubu$ napisał(a):no nie beda te same bo tam maja tylko nieparzyste koncowki Mhz...

que?!
Od kiedy??...

Poza tym - temat przenoszę - tutaj jest dział problemów technicznych. Od problemów z audio, CD, GPS - jest odrębny dzial!
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

17 Sie 2008, 10:48

hmm od zawsze? :P

kazde radio ze stanow czy np kanady ma wylacznie czestotliwosci "nieparzyste" np : 100.1 , 100.3 , 100.5 itd...
Kubu$
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Concept Study CS1 2002
    Koncepcyjne BMW Concept Study CS1 przedstawia wizję przyszłego "niewielkiego" modelu BMW. Elementem determinującym styl tego czteromiejscowego studyjnego kabrioletu jest swoista więź tworzona przez eleganckie i lekkie nadwozie ...

19 Sie 2008, 07:48

Hmm... w takim razie ktoś z nas ma pecha... Ja miałem kiedyś RoadStara z USA i stroił dobrze zarówno na parzyste, jak i nieparzyste. Kolega ma w Rodeo (sprowadzony z USA w zeszłym roku) oryginalne "amerykanskie" radio, którego nie wymieniał ani nie przestrajał i również bez żadnych ingerencji stroi i na parzyste i na nieparzyste (dokładnie rzecz ujmując - stroi co 0.05 MHz)...

No, ale może akurat spotkałem się z jakimiś pechowymi - innymi-niż-wszystkie - radiami z USA...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

19 Sie 2008, 11:18

hmm no to faktycznie musiales miec nie pecha ale szczescie bo w stanach maja inne czestotliwosci i to nie jest moj wymysl ;) no nic bede dzwonil po ludziach i pytal moze ktos wie gdzie sie tym zajac bo na pewno ktos to robi tylko trzeba go znalezc :]
Kubu$
Nowicjusz
 
Posty: 6

19 Sie 2008, 12:27

Kiedyś wszystkie radia ze stanów miały częstotliwości "co połówkę".
Teraz wiele zależy od konkretnego modelu samochodu.
W akcie globalizacji wiele modeli radia jest uniwersalna (przeskakuje co 0.05).
Polecam zapytać o to którąś z firm sprowadzających ten model ;)
Jeśli radio jest połączone z navi, to ewentualny problem pewnie leży w sofcie, więc przy zmianie mapy, zmienią i to.
zupazkota
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 219
Miejscowość: GOP

19 Sie 2008, 17:20

hmm no tak tak -radio jest razem z nawigacja wiec pewnie obsługuje to wszystko jeden komputer
Kubu$
Nowicjusz
 
Posty: 6