Problem z Freelanderem.

18 Lip 2008, 22:15

Witam serdecznie.
Na wstępie proszę o wyrozumiałość ze strony administratorów, jest to mój pierwszy udział na tym Forum.

Opiszę może co się dzieje.
Jest to Freelander 99' 1.8i B+G krótka wersja.
Jeżdząc jakiś czas po kupnie wszystko było ok, ale ostatnio zaczęły świecić trzy kontrolki , a mianowicie TC, ABS, i samochodzić świecący na pomarańczowo z wykrzyknikiem. Sprawdziłem, że przy hamowaniu ABS działa, nie wiem jak jest z kontrolą ani ze strpmym zjazdem. Nie działa w tej sytuacji włacznik na dźwigni biegów załaczający wcześniej zielony samochodzik.
Proszę o jakieś wskazówki albo gdzie mógłym to sprawdzić w miaro tanio, właściwie to gdzie wogóle.

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.
daniel
drybaczuk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Chełm

19 Lip 2008, 19:23

wlacznik na dzwigni w tej sytuacji jest blokowany, udaj sie najpierw do jakiegos dobrego elektronika, raczej to bedzie jakas blahostka
KaZi
Nowicjusz
 
Posty: 5

25 Lip 2008, 19:28

niestety nic u elektronika nie wskurałem, kolega rozłożył ręce bo niestety nie ma urządzenia do podpięcia się do ABS gdyż jak mówi jest to system stosowany tak jak w ciężarówkach.
wysyła mnie do serwisu, ale może ktoś ma jakieś inne sugestie.
pozdrawiam.
drybaczuk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Chełm

03 Wrz 2008, 17:03

99% masz problem z błędem czujnika ABS - stracił kontakt z grzebieniem, lub się wysunął. Lub masz problem z łożyskowaniem koła - luzy - mały kłopot z felkiem :D servis musi skasować błąd
Johnny
JohnMich
Nowicjusz
 
Posty: 1

03 Wrz 2008, 23:07

tak z tym problemem sobie poradziłem.
Mam niestety bardziej poważniejszy a mianowicie wysiadł reduktor i teraz szukam jakiegoś w dobrej cenie. Chyba będę próbował ściągnąć z Anglii.
Pozdrawiam.
drybaczuk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Chełm

04 Wrz 2008, 06:39

witam
jeśli poradziłeś sobie sam to napisz co zrobiłeś jest to cenna informacja dla kogoś kto może mieć taki sam problem kiedyś.ja tak robię bo dotychczas gdzie nie zadawałem jakieś pytanie na temat freelandera to właściwie nie było informacji jak to zrobić tzn od kogoś kto usunął taką awarię chociaż odpowiedzi są ale to na tej zasadzie że osoby odpowiadające zastanawiają się czy aby to co piszą mogłoby pomóc a wszyscy którzy mają jakiś problem chcieliby dostać odpowiedź od osoby która się zajmowała tym i usunęła taką awarię
pozdrawiam
Freelander TD4
MCARTUR
Aktywny
 
Posty: 268
Miejscowość: gdzieś na południu
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Amarok 4MOTION
    Amarok jest najmłodszym modelem marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Jego produkcja rozpoczęła się w 2010 roku w Argentynie, od maja 2012 roku samochód powstaje także w fabryce Volkswagena w Hanowerze. Dla Amaroka ...
    Nowa Mazda6, debiut kolejnej wersji tego modelu
    Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Moskwie debiutuje kolejna wersja modelu Mazda6. To drugi przedstawiciel (po CX-5) nowej generacji samochodów Mazda, wykorzystujący pełen zakres TECHNOLOGII SKYACTIV oraz ...

04 Wrz 2008, 07:00

witam,
awarię z kontrolka mi usunął serwis a właściwie to nie wiem jak się teraz zachowuję auto czy wyskoczy ten błąd bo od 2 miesięcy nim nie jeżdżę ze względu na rozwalony reduktor.
Pozdrawiam.
drybaczuk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Chełm

08 Wrz 2008, 13:28

Zajrzyj na Allegro jest tam dużo części używanych reduktory też są.
Land Rover freelander 2.0 2001
Artbor
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 17
Miejscowość: Warszawa

11 Gru 2008, 09:52

Jaki masz objaw rozwaloego reduktora ?
Nissan Qashqai+2 2.0 dCi 4x4/150KM
Megane Coupe 2.0i 96r/115KM
ferrit
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Nowe/Warlubie

11 Gru 2008, 10:09

ferrit napisał(a):Jaki masz objaw rozwaloego reduktora ?


Witam.
Objawem było wycie jak to jest czasami słyszalne w polonezach (jestem uczulony na ten dźwięk, bo miałem poloneza) a poza tym po pewnym czasie zaczęło coś strzelać jak np. cafałem a było to przyczyną jak się okazało połamanych trybów. Ogólnie serwis powiedział, że gdyby nie te połamane tryby to robota czyli regenracja kosztowała by mnie ok 2000, a tak wyszło trochę więcej.
pozdrawiam.
drybaczuk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Chełm

11 Gru 2008, 15:16

u mnie tez poszedłreduktor narazie jeżdze. okazało się że ktoś w szkocji wlał za gęsty olej do reduktora, jak go zlaliśmy to był jak bardzo gęsty kisiel. co myślicie o regeneracji reduktora?? a może lepiej kupić używany podobny koszt około 2000. a może jest jakaś firma która dorabia te zebatki???
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

11 Gru 2008, 21:43

W weekend bede zmieniał oleje w: skrzyni biegów, reduktorze i w dyfrze. Wleję taki co podpowiadali na tym forum Castrol 75W-90. A propos: Jak działa i po co jest ten włącznik na lewarku skrzyni biegów ? Kiedy go używać ?
Nissan Qashqai+2 2.0 dCi 4x4/150KM
Megane Coupe 2.0i 96r/115KM
ferrit
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Nowe/Warlubie

12 Gru 2008, 23:49

Witam,
z tego co się orientuję, to używa się go przy ostrych wzniesieniach lub zjazdach on jakoś wtedy wykorzystuje ABS. U mnie ostatnio przestało to działać bo świeci mi się kontrolka niebezpiecznego zjazdu a przez to "chyba", że rozwaliłem sobie czujnik wstecznego światła jak wjechałem w zaspę a nie miałem osłony pod silnikiem. I teraz to muszę jakoś zresetować komputer.

Ale mam też inny problem może ktoś się z nim już spotkał, a mianowicie jadąc sobie ulicą gdy napotkam jakieś dołki przyjmijmy że to będzie np. przejazd kolejowy przy takiej troszkę szybszej prędkości i przejeżdżając przez ten przejazd tak że jest odczuwalny wstrząs (takie jakby uderzenie), dzieje się też to przy jakiś dołach w jezdni, gaśnie mi silnik jakby się coś odłaczało ale jadąc na biegu bo jest to w krótkiej chwili silnik zapala przez bieg pędu samochodu tak jakby odpala na pych. Przy tym zjawisku już zauważyłem (zasłyszałem) jak się wyłącza i załącza jakiś przekaźnik.
Proszę o podpowiedź co może być, może ktoś się z takim przypadkiem spotkał.
Pozdrawiam. Daniel.
drybaczuk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Chełm

13 Gru 2008, 09:56

a jaki masz silnik pb czy diesla i z jakiego roku ze ci gasnie
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

13 Gru 2008, 12:11

silnik 1.8 B+G, 99'


dzieje się to i na benzynie i gazie, a nawet ostatnio tzn. dziś zauważyłem że gaśnie już czasami jak jadę po prostej drodze, jeszcze nie zaglądałem ale może jakaś kostka-złącze od komputera albo od czegoś innego jest luźne.
pozdrawiam.
drybaczuk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Chełm