Problem z odpalanie auta

problem z odpalanie auta

01 Maj 2011, 12:02

Witam wszystkich użytkowników forum

Mianowicie mam następujący problem.
Dwa tygodnie temu zaprowadziłem auto do warsztat w celu wymiany uszczelki pod głowicą. Auto paliło i chodziło dobrze tylko w układzie chłodzenie ciągle było powietrze i wywalało płyn co było oznaką padniętej uszczelki. Dodam ze wcześniej przegrzałem silnik 2.0 DTI Vectra B. Auto odebrałem w wielki piątek z warsztatu. Na drugi dzień ( wielka sobota) nie mogłem odpalić auta Rozrusznik kręcił ale silnik nie łapał. wiec po świętach ponownie zaprowadziłem auto do tego samego warsztatu aby w ramach gwarancji poprawił robotę. Mechanik stwierdził ze silnik bierze lewe powietrze i cofa paliwo. podobnież sprawdził cały układ paliwowy i zamontował mi nowy wąż doprowadzający paliwo od filtra do silnika wraz z jakimś zaworem zwrotnym( dodam ze jest to zwykły wąż ogrodowy) wymienił filtr paliwa i powietrze i zadzwonił ze auto gotowe. Odebrałem auto, na placu chwilę musiałem pokręcić ale za 3 razem zapalił. Powiedział ze to winna świec żarowych. za usuniecie tej usterki doliczył mi dodatkową kwotę Potem auto paliło normalnie aż do wieczoru. Odpaliłem auto a po około 2 sekundach auto zgasło. kręciłem kilka razy ale nic to nie dało. rozrusznik kręcił a silnik nie odpalał. podniosłem maskę i zobaczyłem ze zawór który zamontował mi mechanik nie przepuszcza paliwa. Dodam ze mam mała dziurkę w baku, ale jeżdżę już tak 5 miesięcy a wczesnej nie było żadnych problemów z palenie auta. problemy pojawiły się po wymianie uszczelki.

Co może być nie tak i gdzie szukać przyczyna takich objaw ???

Proszę o pomoc!!!

Nie chce już zaprowadzać auta do tego mechanika a w poniedziałek jadę po zwrot kosztów

Pozdrawiam wszystkich użytkowników i z góry dziękuję za pomoc
roberti1801
Nowicjusz

Miejscowość: Sandomierz

Re: Problem z odpalanie auta

01 Maj 2011, 16:30

Sprawdź wężyki z powrotów. 2,0 i 2,2 oplowskie diesle trudno jest uruchomić jak się zapowietrzą ale nasi mechanicy sobie radzą, jeden samostart i chodzi.
Jak się ściąga głowicę w tych silnikach to trzeba wyczyścić kolektor ssący.
Przy długim kręceniu rozrusznikiem można uszkodzić sterownik pompy.
W necie jest info jak się odpala zapowietrzone silniki opla.
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing
    Japońska firma tuningowa TOM’S Racing opracowała zestaw akcesoriów do tuningu luksusowego coupé Lexus LC. Jak można zauważyć na zdjęciach opublikowanych na oficjalnym profilu firmy, dodatki aerodynamiczne ...
    Sprawne i mocne podwozie z ESP w samochodach Opel ADAM Sprawne i mocne podwozie z ESP w samochodach Opel ADAM
    Śmiały kształt modelu ADAM jest dodatkowo podkreślony przez zastosowanie dużego rozstawu kół (przednich: 1485 mm; tylnych: 1478 mm). Podwozie z rozstawem osi wynoszą-cym 2311 mm zapewnia maksymalny komfort i poziom ...

•  
    • Porsche 911 Turbo
      Puchar Scirocco R 2012 na Lausitzring w Niemczech, 6
      BMW X5 xDrive40e, przestrzeń ładunkowa
      Volkswagen Bora, alufelgi