Zwarcie? odpalanie auta na 2giej pozycji stacyjki

zwarcie? odpalanie auta na 2giej pozycji stacyjki

18 Mar 2015, 01:38

Witam wszystkich, dzisiaj miałem problem który opisuję niżej.

Po przekręceniu kluczyka na 2 pozycje, gdzie powinny sie zapalić kontrolki , auto od razu zapalało i rozrusznik nie przestawał kręcić. Rozebrałem obudowę stacyjki, na której było mega lepkiego syfu ( może zwarło styki) możliwe, że któraś kostka była luźno, ale kostki raczej są od wycieraczek itd, bo do stacyjki są przylutowane przewody. Chciałem odpalić auto i odpiąć rozrusznik pod maską, żeby dojechać do mechanika, ale postanowiłem najpierw wyjąć dwa akumulatory (bo są 2 u mnie w Maździe 626 GD 2.0 Diesel). Załączyłem jeden, żeby odpalić auto i go odpiąć, bo chyba rozrusznik jest zapięty tylko na akumulator, no i po odpięciu jednegu aku, nagle po przekręceniu kluczyka, wszystko wróciło do normy. Sprawdziłem akumulatory, jeden jest zdechły bo na nim silnik nie chciał nawet zakręcić, więc zaniosłem go pod prostownik, a drugi aku zostawiłem bo odpala na strzała. Póki co wszystko działa, jeździłem trochę, gasiłem i odpalałem parę razy.

Ktoś może tak miał, albo ma jakieś przypuszczenia?

Ja bym stawiał na te "Styki" bardziej miejsca przylutowania przewodów do stacyjki, albo akumulator zrobił jaja..
payorez
Obserwowany

Auto: Mazda 626 GD
Silnik: 2.0 Diesel RF7 60KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

Re: zwarcie? odpalanie auta na 2giej pozycji stacyjki

18 Mar 2015, 08:07

Sprawdź jakiej grubości idzie kabelek ze stacyjki do rozrusznika styk 50.
Jeżeli kabelek jest cienki to po drodze będzie przekaźnik, który należy odnaleźć i zdiagnozować. Jak wszystko z nim będzie OK to trzeba zobaczyć czy w przekaźniku świec żarowych nie ma wody.

http://repairguide.autozone.com/znetrgs ... 220de1.gif

Na tym schemacie jest przekaxnik, trzeba go odnaleźć i przekaźnik świec żarowych w nich jest problem.
andrzej_124
Stały forumowicz

Re: zwarcie? odpalanie auta na 2giej pozycji stacyjki

18 Mar 2015, 16:00

Właśnie tak myślałem, że to może być przekaźnik.

Może przekaźnik się zablokował i nie "odbijał". jak to jest w instalacji? Napięcie jest podawane na cewkę przekaźnika już na drugiej pozycji stacyjki, a trzecia pozycja zwiera w obwodzie mocy?. Bo inaczej auto by mi nie odpaliło na 2giej pozycji jak wczoraj..

Co może mieć wspólnego z tym przekaźnik świec żarowych?

Z góry wielkie dzięki za szybką odpowiedź!
payorez
Obserwowany

Auto: Mazda 626 GD
Silnik: 2.0 Diesel RF7 60KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok
    Układ wydechowy o zmiennej długości to domena samochodów sportowych i aut o wysokich osiągach, choć zdarza się, że pojawia się on w sedanach, w których klekot Diesla nie licuje ze sportowym wizerunkiem producenta. ...
    Jak czytać etykietę na oponach? Jak czytać etykietę na oponach?
    Etykieta opony jest cechą opon pojazdów mechanicznych. Producenci opon dla samochodów osobowych, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych, od listopada 2012 zobowiązani są do podania na naklejce lub ...

•