Problem z płynem chłodniczym

problem z płynem chłodniczym

17 Gru 2010, 02:23

Witam. Mam pytanko czy płyn chłodniczy na mrozie się kurczy? W cieple dni miałem płynu między MIN-MAX, w mrozy mam tego płynu w zbiorniczku delikatnie pod kreską MIN. Druga sprawa, mam problem z rozwarstwioną na samym dole chłodnicą prawdopodobnie chłodnica wody jak i klimatyzacji jest rozwarstwiona, nie miałem wcześniej czasu by się temu dokładniej przyjrzeć. Między świętami czeka mnie wyjazd z góry i chciałbym uniknąć kłopotów. Moje auto to Mazda 3 2005. Na koniec dodam tylko że staram się obserwować to zjawisko, i płyn chłodniczy jest czysty, podobnie z olejem który też jest czysty, i go nie przybywa ani nie ubywa. Pozdrawiam
lukaszm
Nowicjusz

Miejscowość: Z krainy...

Re: Problem z płynem chłodniczym

17 Gru 2010, 10:23

To normalne, że jak płyn się schładza to się kurczy dlatego producent daję te kreseczki MIN i MAX najprościej jak chcesz sprawdzić czy go ubywa czy się tylko kurczy to uzupełnij do kreski MIN i obserwuj dalej tylko na zimnym silniku.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

22 Sty 2011, 18:42

Mam problem płyn chłodniczy mi cieknie z tego

http://www.przeklej.pl/plik/20110117-jpg-00268o7fn03p
http://www.przeklej.pl/plik/20110117-00 ... 268o7pk5a5

a nie wiem co to jest pomocy.....
pascal277
Nowicjusz

Miejscowość: Z Komisu

23 Sty 2011, 13:38

pascal277, jest to zawór nagrzewnicy. Jesteś nowy wiec przeczytaj regulamin, bo nie zamieszcza się swoich pytań w czyimś temacie.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LC Matte Prototype Lexus LC Matte Prototype
    Wersja LC 500h Matte Prototype to najnowsza odsłona coupé Lexusa, zaprezentowana na Barcelona Motor Show 2019. Samochód pokryto lakierem Space Orange, inspirowanym barwą zachodzącego słońca. Powłoka jest matowa, ...
    Potrzebna edukacja na temat systemów bezpieczeństwa czynnego Potrzebna edukacja na temat systemów bezpieczeństwa czynnego
    Producenci samochodów przewidują, że w ciągu najbliższych lat na rynku pojawią się zaawansowane systemy zautomatyzowanego prowadzenia o znacznie szerszym działaniu niż obecnie. Jednak nowe badania pokazują, że wielu ...

•