Problem z rejestracją - brak oryginału umowy

28 Kwi 2010, 16:55

Witam.
Szukałem, szukałem i... i nie znalazłem :|

Bardzo proszę o pomoc w kwestii przerejestrowania auta, sprawa wygląda tak:
prawie rok temu kupiłem auto. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, ze ja byłem czwartym właścicielem, a żaden z dwóch poprzednich auta nie przerejestrowywał. Do tego dochodzi fakt, że brakowało w dokumentach jednej z umów - między pierwszym, a drugim właścicielem. Długo mi zeszło na proszeniu gościa od którego kupiłem auto, aby mi tą umowę dostarczył. Nic takiego się jednak nie stało... sam więc zacząłem kombinować, jeździć i w ogóle... W końcu od pierwszego właściciela otrzymałem kserokopię umowy. Niestety pogonili mnie z urzędu. Dalej więc próbowałem dogadać się z dwoma pierwszymi właścicielami, ale gdzieś od pół roku oboje tych gości jest nieosiągalnych... :( Jeden z nich się wyprowadził i słuch po nim zaginął, a drugi jest podobno za granicą. I tu pojawia się pytanie:
Od żony pierwszego właściciela otrzymałem kserokopię umowy wraz z parafką obu ludzi przy numerze VIN na umowie (numer był poprawiany) do tego są na niej pieczątki urzędu komunikacji oraz tow. ubezpieczeniowego... Czy z takim dokumentem mogę iść do urzędu, czy zostanie on uwzględniony i w końcu uda mi się to załatwić???

Ehh... wiem, wiem, skończony frajer ze mnie... :( Bardzo proszę o odpowiedź, bo już nie wiem, co mam robić...

pozdrawiam,
t.
madmanxirtam
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: tu i tam

28 Kwi 2010, 22:03

madmanxirtam napisał(a):Bardzo proszę o odpowiedź, bo już nie wiem, co mam robić...

Mogę Ci jedynie powiedzieć ze jezeli nie będziesz miał orginałów nie masz po co się
wybierać do WK.Nikt z tobą nie będzie chciał rozmawiać.Znam to bo dośc długo w ten
właśnie sposób handlowałem samochodami... :!: :!: :sad:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

29 Kwi 2010, 17:43

dokładnie jak Migi60 mówi - też wziąłem raz kopię umowy, ale jak mi nie chcieli zarejestrować to szybko dostałem oryginał od gościa, od którego kupiłem - na szczęście nie było już potem problemów, no ale bez oryginału ani rusz
michał-ek
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa

30 Kwi 2010, 11:13

Skoro nie ma kontaktu już z tymi dwoma pierwszymi to jedyne rozwiązanie jakie widzę zwrócić się do urzędu komunikacji z pisemnym wnioskiem o rejestrację.
Musisz wyjaśnić bardzo dokładnie sprawę, że masz kopię i utraciłeś kontakt z tymi ludźmi.

Urząd komunikacji mógłby (moim zdaniem) wystąpić do urzędu gdzie był po raz pierwszy zarejestrowany pojazd i sprawdzić kopię umowy bo powinna być tam złożona przy zgłoszeniu sprzedaży przez tego co jest w dowodzie rejestracyjnym.

Problem może być jeśli człowiek nie zgłosił sprzedaży....

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyoty Camry 8 generacji
    Fabryka Toyota Motor Manufacturing, Kentucky, Inc., (TMMK) rozpoczęła produkcję Toyoty Camry 8. generacji. Nowa Camry zadebiutowała na targach w Detroit w styczniu 2017 roku. Model jest produkowany od 1982 roku, a od 15 lat ...