Problemy z rejestracją samochodu

problemy z rejestracją samochodu

29 Kwi 2010, 15:22

Mam problem z zarejestrowaniem samochodu Opla Zafira 2.0 DTI . We francuskim dowodzie rejestracyjnym pisze, że jest to samochód osobowy i liczba miejsc siedzących to 2. Polski diagnosta pojazdów stwierdził stan faktyczny, że jest miejsc siedzących siedem i oczywiście, że to samochód osobowy, a w urzędzie miejskim nie chcą go tak zarejestrować tylko , że podlega jako ciężarowy. Co mam zrobić ? faktycznie jest to samochód osobowy i ma 7 miejsc. Proszę o porady !
1234567890
Nowicjusz

Miejscowość: Polska

Re: Problemy z rejestracją samochodu

29 Kwi 2010, 15:49

1234567890 napisał(a):. Polski diagnosta pojazdów stwierdził stan faktyczny, że jest miejsc siedzących siedem i oczywiście, że to samochód osobowy,

Diagnosta stwierdził to co widzial w trakcie OBT przed I rej. w kraju.Ja inaczej bym tego
tez nie zrobił...
1234567890 napisał(a):a w urzędzie miejskim nie chcą go tak zarejestrować tylko , że podlega jako ciężarowy. Co mam zrobić ? faktycznie jest to samochód osobowy i ma 7 miejsc

W tym przypadku musisz dogadac się z WK czy mozesz zrobić tzw.zmiany konstrukcyjne
przy I OBT i wtedy zarejestrować juz z tą iloscią miejsc.. :?: :?: :sad:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: problemy z rejestracją samochodu

30 Kwi 2010, 10:56

Zmiany robi uprawniony przedsiębiorca (musi mieć wpis PKD z numerem 5020A lub 4520Z wg nowego systemu).
Dostajesz fakturę, opis zmian i dokumenty firmy z tymi numerami.

Tu możesz przeczytać więcej [link wygasł]

Jeżeli samochód był ciężarowy 2 miejsca to był też zwolniony z akcyzy. Jeśli nie płaciłeś to musisz zapłacić bo bez tego nie zarejestrujesz samochodu osobowego z zagranicy.

tu możesz sobie wydrukować druki AKCU do urzędu celnego
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak jeździć bezpiecznie samochodem w nocy? Jak jeździć bezpiecznie samochodem w nocy?
    Jazda samochodem w nocy jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych kierowców. Oprócz ograniczonego pola widzenia, kierowca musi poradzić sobie ze zmęczeniem, sennością oraz oślepiającymi światłami innych samochodów ...
    Światowa premiera Golfa TDI BlueMotion Światowa premiera Golfa TDI BlueMotion
    Debiutujący w Genewie seryjny nowy Golf TDI BlueMotion to jeden z najoszczędniejszych obecnie samochodów. Golf ten napędzany jest nowym silnikiem TDI (wysokoprężny z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem) o mocy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI