Problem z t4 2.4D Syncro rok 1996 (zmulony)

24 Mar 2009, 20:36

Witam.
Problem polega na tym, że od pewnego czasu bus "osłabł" tzn. stracił na mocy wyczuwalne jest to w trasie wcześniej jechałem nim 140km/h na prostej bez problemu i do tej prędkości płynnie się rozpędzał, teraz ledwo 110km/h. Na każdym biegu jest słabszy i słabo przyspiesza. Od momentu jak to wyczułem wymieniony został filtr paliwa, ale to nic nie dało. Silnik pracuje równo, rano pali na dotyk nie dymi, pali na wszystkie gary. Trwa to już około jeden miesiąc. Parę dni temu jechałem w dłuższą trasę, zatrzymałem się na chwile na postoju po czym pojechałem dalej, od ruszenia poczułem "dawne" auto w moment miałem 140km/h na zegarze ucieszyłem się, przyspieszał jak dawniej, lecz radość nie trwała długo po kilku kilometrach znowu osłabł i tak jest do dziś doznał małego przebudzenia. Więc tu moje pytanie co to może być lub co zrobić by się tego dowiedzieć by jeździł jak wcześniej?
Z góry dzięki.
kapelon
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
  • 24 Mar 2009, 21:28

    To przebudzenie jest ciekawe ale zacząłbym od przyglądnięcia się skrzyni biegów.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8482
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    24 Mar 2009, 22:15

    A coś konkretniej? Czego szukać na co zwracać uwagę?
    kapelon
    Nowicjusz
     
    Posty: 15
    Miejscowość: Krosno Odrzańskie

    24 Mar 2009, 22:57

    Może tarcza lekko ślizgać ,zwłaszcza pod górę,dlaczego o tym piszę ,ja mam automata,gdy olej mocno mi się zgrzeje w korkach to potem nie poznaję samochodu,tak go muli,że czasami mam ochotę wysiasć i kopnąć Merca w d...sko,skrzynia biegow potrafi zmulić samochód ,czyli te tarcze gdy są już nie pierwszej młodości.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8482
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    24 Mar 2009, 23:44

    Sprawdz ciśnienie paliwa na pompie.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    25 Mar 2009, 20:44

    Skrzynia biegów, sprzęgło, syncro odpada, na warsztacie stwierdzili sprawność to musi być coś w silniku, układ zasilania podejrzewam jeszcze dodam ze od tamtej pory znacznie wzrosło spalanie:/
    kapelon
    Nowicjusz
     
    Posty: 15
    Miejscowość: Krosno Odrzańskie
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Nowe obowiązki na przejściach dla pieszych
      W ubiegłym roku na przejściach dla pieszych straciło życie 197 osób. Bezpieczeństwo ma poprawić przepis, który wszedł w życie 1 czerwca br. Wprowadza on pierwszeństwo przed pojazdem dla pieszych wchodzących ...