Problem z ubezpieczeniem po sprzedaży samochodu

13 Gru 2023, 11:57

Witam, w lipcu dziewczyna sprzedała samochód obywatelowi Ukrainy, samochód wyrejestrowany , zgłoszę do ubezpieczyciela zmiana właściciela , ubezpiecznie ważne było do listopada. W grudniu przyszło ubezpieczenie do zapłaty na ten sam samochód z błędnymi danymi na dobry adres , błędy były w imieniu i nazwisku oraz inna firma ubezpieczeniowa , ubezpieczenie zrobione przez internet , czy mogę uzyskać jakieś rady co w takiej sytuacji zrobić ?
Werder
Nowicjusz
 
Posty: 3

13 Gru 2023, 12:24

Wygląda to trochę jak wyłudzenie kasy na przelew ubezpieczenia. Jeżeli już to powinna Wam przyjść informacja o kontynuacji dotychczasowego ubezpieczenia ale dane były by poprawne i ubezpieczyciel ten sam.

Jeżeli po sprzedaży zostało zgłoszone zbycie auta ubezpieczycielowi oraz samochód został wyrejestrowany to raczej nie ma się czym martwić.

Werder napisał(a):W grudniu przyszło ubezpieczenie do zapłaty na ten sam samochód z błędnymi danymi na dobry adres , błędy były w imieniu i nazwisku oraz inna firma ubezpieczeniowa , ubezpieczenie zrobione przez internet
Przyszło mailem, pocztą zwykłą? Jakie towarzystwo ubezpieczeniowe jest aktualnie podane a w jakim mieliście wcześniej samochód?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9804
Zdjęcia: 35

13 Gru 2023, 12:33

Ubezpieczenie było w PZU a teraz przyszło pocztą z Link4. Po telefonie do nich dowiedziałem się tylko że złożone zostało internetowo przez Rankomat.
Werder
Nowicjusz
 
Posty: 3

13 Gru 2023, 13:13

Albo próba wyłudzenia kasy ( sprawdź numer konta podany na tym druku do zapłaty i zadzwoń raz jeszcze do link4 i zapytaj czy to ich numer konta. Jak nie ich, to próba wyłudzenia kasy. Jak ich, to znaczy, że ów ukrainiec to albo kombinator i podał swoje dane, ale twój adres albo nie ogarnia sprawy ( co jest mało prawdopodobne ).
Jednakże jeżeli zgłosiłeś zbycie pojazdu w WK i masz na to dowód ( formularz zgłoszenia sprzedaży ), a mieć powinieneś, to nic nie płać. Masz dowód sprzedaży, masz zgłoszenie w WK i więcej cie nic nie interesuje. O ubezpieczenie teraz musi dbać nowy właściciel - musi zawrzeć nową umową, bo ta twoja sie skończyła.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Gru 2023, 13:19

Przypuszczam, że kupujący nie przerejestrował auta i próbuje przedłużyć teraz ubezpieczenie które mu wygasło.

Zadzwoń jeszcze raz do Link4 i zapytaj się co w tej sytuacji zrobić skoro to nie Wasz wniosek o ubezpieczenie no i przecież samochodu dawno już nie macie. Pamiętaj, że podczas ubezpieczania auta podajesz nie tylko imię i nazwisko, a jak pozostałe dane takie jak nip, pesel (chyba się podaje), telefon, email, itd.

Werder napisał(a):samochód wyrejestrowany
Zbycie pojazdu zgłoszone online czy w urzędzie bo jak to drugie to masz na wniosku (kopii) potwierdzenie z data i podpisem urzędnika.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9804
Zdjęcia: 35

13 Gru 2023, 18:31

Zbycie zgłoszone w urzędzie , oczywiście jest pieczątka i podpis starostwa. Nr konta się zgadza to link4 wysłał. Dokumentu ze starostwa im wysłane , kazali sprawę zgłosić na policję. Podobno już takie przypadki były i policja to będzie wyjaśniać. Link4 potrzebuje tylko zaświadczenie z policji ze taka sprawa jest w toku.
Werder
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volvo S90 - pierwsza publiczna prezentacja
    Pierwsza publiczna premiera najnowszego Volvo S90 odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych NAIAS w Detroit. Stany Zjednoczone są dla szwedzkiej marki bardzo ważnym rynkiem zbytu, a miejsce premiery luksusowego sedana jasno ...

13 Gru 2023, 18:46

Werder napisał(a):kazali sprawę zgłosić na policję. Podobno już takie przypadki były i policja to będzie wyjaśniać
To tak zrób, będziecie mieli spokojną głowę. Wygląda na to, że to nie pierwszy raz już coś takiego się zdarza. Obywatel Ukrainy który kupił auto być może nie mógł go u nas przerejestrować więc próbował chwytu z ubezpieczeniem jak już wspomniałem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9804
Zdjęcia: 35

13 Gru 2023, 18:48

Werder napisał(a):Zbycie zgłoszone w urzędzie , oczywiście jest pieczątka i podpis starostwa. Nr konta się zgadza to Link4 wysłał.

No i tyle w temacie z twojej strony. Auto sprzedałeś, sprzedaż zgłosiłeś i tyle. Zrobiłeś co miałeś zrobić.
Werder napisał(a):Dokumentu ze starostwa im wysłane , kazali sprawę zgłosić na policję. Podobno już takie przypadki były i policja to będzie wyjaśniać. Link4 potrzebuje tylko zaświadczenie z policji ze taka sprawa jest w toku.

Na policję niech sobie Link4 zgłasza, a nie wysługuje się tobą. Ty nie masz takiego obowiązku nic zgłaszać. Auto sprzedałeś z ważnym OC i tyle w temacie. A jak link4 potrzebuje zaświadczeń, to niech sobie sami je załatwiają. To nie twój samochód, więc nie ty załatwiałeś ubezpieczenie w tym śmiesznym Link4. Nic im nie płać czasami.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000