Problem z ubezpieczeniem wszystko w opisie...

16 Cze 2017, 22:58

Witam a więc kupiłem Opel Corsa B 1.2 Hatchback, 7 lutego i akurat 7 lutego kończył się termin zapłaty za OC, a na papierze pisze do 23 maja, z tego co zauważyłem sprzedający na ubezpieczenie dał tylko 103 zł i reszta do zapłaty pozostało około 750 zł, upominają mi się że mam zapłacić za stare OC około 750 zł, potem poszedłem do ubezpieczalni załatwić sprawy z OC i się tam pytam czy muszę płacić za te stare OC, ona powiedziała że nie muszę i że napisze odwołanie, potem 23 maja kończyło się OC i kupiłem nowe ubezpieczenie na cały rok na dwie raty, no dobra nowe OC jest do maja 2018 rok, ale do rzeczy stare OC jest nadal nie zapłacone od 7 lutego do 23 maja, i mimo tego że w ubezpieczalni napisała do nich wypowiedzenie , to oni nadal się upominają że stare OC zostało nie opłacone, właśnie w poniedziałek idę tak z nią pogadać że znowu się upominają a tu teraz pytanie mam szansę z nimi wygrać? czy będę musiał płacić za stare OC? przed zakupem nie wiedziałem że stare OC nie jest opłacone ponieważ sprzedający mówił że jest do 23 maja no tak było ale nie opłacone, liczę na dobre odpowiedzi.
TomaszNZM
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 17 02 2016
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo V40 I
Silnik: 1.8 Benzyna
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

17 Cze 2017, 07:46

Jak dobrze zrozumialem jak kupiles auto OC bylo wazne a nie oplacone. Jak kupujesz auto to ubezpieczyciel automatycznie przepisuje ubezpieczenie na Ciebie wiec na Tobie ciążą wszelkie oplaty. Niestety nie ominie Cie zaplacenie tej roznicy.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Cze 2017, 11:44

Skoro piszesz że nie ominie mnie te stare oc to w takim razie po co oni piszą do nich odwołanie?
TomaszNZM
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 17 02 2016
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo V40 I
Silnik: 1.8 Benzyna
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

17 Cze 2017, 15:52

Skoro od lutego do maja jeździłeś na tym OC(a z tego co piszesz tak wynika), to musisz zapłacić. gdybyś wtedy zrezygnował z tego OC, to byś prawdopodobnie uniknął zapłaty raty za OC. Na jakieś podstawie niby ubezpieczyciel ma odpuścić Ci zapłacenie tego, skoro jeździłeś na nieopłaconym OC?
No chyba, że zaraz po zakupie wypowiedziałeś umowę OC i zakupiłeś nowe i nie używałeś tego starego, ale wtedy nowe OC miał byś ważne do lutego, a nie do maja tak jak piszesz.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

17 Cze 2017, 17:21

TomaszNZM napisał(a):Skoro piszesz że nie ominie mnie te stare oc to w takim razie po co oni piszą do nich odwołanie?
nie wiem po co piszą odwołanie jak to nic nie da. Albo Ty coś pokreciles albo ktoś Cię robi w .....
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Cze 2017, 17:55

Przecież napisałem wyżej że nie wiedziałem że od. Lutego do maja OC BYŁO nieopłacone bo nic sprzedawca nie mówił tylko że OC jest do 23 mają fakt w chuya mnie polecial
TomaszNZM
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 17 02 2016
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo V40 I
Silnik: 1.8 Benzyna
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

17 Cze 2017, 18:13

TomaszNZM napisał(a):z tego co zauważyłem sprzedający na ubezpieczenie dał tylko 103 zł i reszta do zapłaty pozostało około 750 zł,
To zauważyłeś , dowiedziałeś się kiedy ? Przy zakupie przecież przeglądałeś polisę i nic Cię nie zaniepokoiło ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

17 Cze 2017, 18:15

No wiesz on może i Cię nie poinformował ale Ty też masz 30 dni na przerejestrowanie auta i zmiany danych w UB także jakbyś zareagował wcześniej to i byś wiedział o wszystkim. Teraz już nic nie zrobisz.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Cze 2017, 13:16

tak piszesz że już nic nie zrobię, a byłem dzisiaj w ubezpieczalni i ona wysłała ponownie odwołanie, teraz powiedziała że upomnienia nie powinni wysyłać dalej, kur wa ludzie powiedzcie mi jak to jest bo w ubepieczalni mówi tak a wy mówicie odwrotnie.
PS. jeśli ktoś z was nie wie do końca jak to jest to prosiłbym o niewypowiadanie się
TomaszNZM
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 17 02 2016
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo V40 I
Silnik: 1.8 Benzyna
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

19 Cze 2017, 13:19

Ja nie kupowałem tego auta tylko brat on przeglądał, i mówił że wszystko w porządku zaufałem mu bo przecież wcześniej kupował auta i nie było problemów, ja tylko nim jeżdzę a według prawa auto jest jego
TomaszNZM
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 17 02 2016
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo V40 I
Silnik: 1.8 Benzyna
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

19 Cze 2017, 22:26

TomaszNZM napisał(a):byłem dzisiaj w ubezpieczalni i ona wysłała ponownie odwołanie, teraz powiedziała że upomnienia nie powinni wysyłać dalej
skoro nie mamy racji to dlaczego dalej Ci przysyłają wezwanie do zapłaty i PONOWNIE trzeba wysłać odwołania. Ja się nie wypowiadam jak czegoś nie wiem a w tej sytuacji wystarczy logiczne pomyśleć.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Cze 2017, 22:48

TomaszNZM napisał(a):byłem dzisiaj w ubezpieczalni i ona wysłała ponownie odwołanie,
Gdzie byłeś ? U agenta czy u żródła ? Ona Jeśli agent to guzik wie i mało może .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

20 Cze 2017, 06:48

Wykorzystales ubezpieczenie za ktore trzeba zaplacic. To tak jakbys wzial auto z wypozyczalni z pelnym zbiornikiem a oddal z pustym i bys nie chcial zaplacic.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Cze 2017, 19:38

Ona powiedziała że mogą wysłać 2 raz więc to się stało teraz powiedziała że wyśle ponownie odwołanie powiedziała że upomnienia już nie powinni wysyłać, czy ma ona rację zobaczymy.
TomaszNZM
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 17 02 2016
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo V40 I
Silnik: 1.8 Benzyna
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

21 Cze 2017, 19:46

Ja napiszę krótko, nie wiem kto ma rację bo z drugiej strony przecież ubezpieczalnia powinna dbać o własnych klientów, jeśli miałbym za to płacić tak jak wy to mówicie to po jaką cholerę ona się z nimi pierdoli? powiedziała by krótko że muszę zapłacić i tyle, nie piszcie że stoję po jej stronie fakt każdy z was wie że chciałbym żeby to ona miała rację ale ja patrzę na to normalnie ani jednej ani po drugiej stronie nie mogę stać, nie mówię że nie macie racji może i macie w każdym razie zobaczymy, wysłała 2 raz odwołanie i ja tylko czekam czy nie wyślą upomnienia jeśli wyślą to zacznę naprawdę coś działać.
TomaszNZM
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 17 02 2016
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo V40 I
Silnik: 1.8 Benzyna
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997