Problem z wbijaniem biegów

01 Kwi 2018, 15:35

Witam, jestem świeżym kierowcą i pojawił sie u mnie problem, a mianowicie chodzi o to że stałem na światłach i na zielonym za szybko puściłem sprzęgło po czym auto zgasło, trochę spanikowałem gdy za mną ustawiło sie pare aut i myśląc w amoku prawdopodobnie włączyłem silnik i jednocześnie wcisnąłem gaz i sprzęgło po czym auto znowu zgasło a po uruchomieniu biegi zaczęły bardzo ciężko wchodzić - głównie jedynka i dwójka i przez chwile był słyszalny taki dziwny świst.. a przy wbijaniu wstecznego jest odczuwalne takie jakby szarpnięcie.. Co to może być? Czy jest bardzo źle? Ile może kosztować naprawa tej usterki? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

PS. Dodam że autko to Skoda Octavia 2001
kaduceusz
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Nie mam
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

02 Kwi 2018, 19:50

Podejrzewam że pada wysprzęglik, sprawdz poziom płynu hamulcowego, jak będzie mało to szukaj wycieku pod pedałem sprzęgła lub w okolicy wysprzęglika przy skrzyni
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Świecąca podsufitka
    Toyota Boshoku Corp. stworzyła świecącą tkaninę do wykończenia wnętrza samochodów. Materiał jest utkany z optycznego włókna, które emituje światło w dowolnym wybranym kolorze. Technologia LED Źródłem ...