Problem ze znalezieniem części- Toyota Celica VII 2003

15 Kwi 2024, 09:55

Witam. Zardzewiał mi pewien zawor i zaczęło lecieć przez niego paliwo. Niestety nie mogę znaleźć jak się nazywa ten zawor bo nie ma nigdzie takiego samego. Są jedynie podobne

25860-22050 ta część zamówiłem

90910-12220 i taka znalazłem bardzo podobna.
Podobną w sensie ilości wejść na wężyki paliwa i wtyczkę elektryczna dwupinowa, bo wygladowa się ogolnie różnią. Zamieszczam zdjęcie uszkodzonej części.

U góry widać wtyczkę elektryczna i za nią jest rurka na wężyk paliwowy i na dole powinna być druga rurka na wężyk ale się ułamała.

Zdjecie : https://imgur.com/a/hjpWydb
Sibulyo
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Kwi 2024, 13:11

Wygląda jak elektrozawór...a gdzie jest usytuowany w pobliżu zbiornika paliwa ?Na przewodach zasilających silnik w paliwo? Czy nie jest to przypadkiem elektrozawór odcinający dopływ paliwa po zgaszeniu silnika ..coś w rodzaju elektrozaworu który zapobiega cofaniu się paliwa do zbiornika ( taki zawór zwrotny (elektrozawór )
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

15 Kwi 2024, 15:52

Dzięki za odpowiedź. Tydzień szukałem w necie co to może być i właśnie podsunął mi użytkownik innego forum, że to nie fabryczne i może być np od webasto. Kupiłem właśnie auto z webasto, ale kompletnie o nim zapomnialem bo i tak nie działało.

Odłączyłem ta pompkę i połączyłem wezyki i auto jeździ. Pytanie czy bez tej pompki mogę dalej jezdzic ?
Sibulyo
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Kwi 2024, 17:12

Webasto czyli ogrzewanie postojowe..można jeździć śmiało :yes: wszystko będzie działało z wyjątkiem ..webasto ...które jak sam mówisz i tak nie działało.
Webasto samochodowe jest wodnym ogrzewaniem postojowym, którego podstawowym zadaniem jest możliwie szybkie ogrzanie wnętrza auta, a także ogrzanie silnika do optymalnej temperatury jego pracy. Działa ono niezależnie od silnika, w oparciu o energię pobieraną z akumulatora, płyn chłodniczy oraz paliwo. :) To taki trochę relikt dla aut na zimny ..bardzo zimny klimat przydatne jak masz małe dzieciaki..bo grzejesz auto nim wyruszysz w drogę :) Co najwyżej może..zapalić ci się kontrolka ,,włączonego"- lub ,,wyłączonego" webasto jeśli ktoś ją sobie w tym aucie zamontował. :)
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Toyota Auris III
    Toyota zaprezentowała nowego Aurisa. Z wyglądu wg mnie jest progres nie tylko w porównaniu z poprzednikiem ale też z poprzednikiem poprzednika Kolejnym znakiem czasu jest to, że nie będzie w ofercie diesli. Coraz więcej ...