Toyota Avensis T25 pod gaz czy to dobre rozwiązanie?

15 Mar 2024, 07:00

Im więcej czytam na forum i internecie to tym mniej się przekonuje do zakupu. Model avensis 1 rok od 2006 silnik 1.8 129 km. Podobno najlepsza jednostka pod gaz, ale z drugiej strony sprawdzając po kodzie silnika tam są popychacze zaworów na szklankach tak mi powiedziano, a do gazu podobno lipa bo częste regulacje luzów które są drogie i lepiej hydrauliczne. Jakie mają państwo doświadczenia ? Oraz gdzieś tutaj widziałem że te silniki biorą olej tak ?
Jakub96
Nowicjusz
 
Posty: 46

15 Mar 2024, 08:32

Od 2006 problem olejowy został usunięty i z tym raczej jest spokój. Co do szklanek to jak gaz jest dobrze ustawiony to rzadko wymagana jest regulacja nawet po przejechaniu na gazie ponad 100tkm może się okazać że nie trzeba będzie nic regulować. Oczywiście sprawdzić raz na jakiś czas warto żeby mieć spokój.

Silniki z hydraulika na zaworach masz w nowszej wersji Avensisa T27 i tam są 1.6, 1.8 i 2.0 które ją maja i gaz dobrze tolerują :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

15 Mar 2024, 14:33

Jakub96 napisał(a):ale z drugiej strony sprawdzając po kodzie silnika tam są popychacze zaworów na szklankach tak mi powiedziano, a do gazu podobno lipa bo częste regulacje luzów które są drogie i lepiej hydrauliczne. Jakie mają państwo doświadczenia ? Oraz gdzieś tutaj widziałem że te silniki biorą olej tak ?

Są tam szklanki i pewnie po 150k.km.będzie głowa do zrobienia. Koszt około 1,5k grubym ołówkiem liczone bez roboty. Do 150k.km.na LPG czeka Cię sprawdzenie luzów. Co do regulacji to zależy od strojenia LPG i jak jeździsz. Na pierwszy strzał czyli po około 70k.km.będą pojedyńcze szklanki do obróbki za szt około 40zł. O ile dobrze pamiętam.
Ogólnie info co do LPG jest mocno przesadzone. Do tego szklanki o ile mnie pamięć nie myli wydlubie się bez ruszania rozrzádu a to ogranicza koszty.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Mar 2024, 14:51

Ok czyli warto i tak z tego co państwo piszecie. Ok ale jeżeli kupuje auto z jakimś przebiegiem , dajmy na to około 200 tys to po włożeniu gazu po jakichś 50/70tys trzeba będzie sprawdzić i coś przy nich ewentualnie robić. Czy lepiej jeszcze przed założeniem gazu, zaraz po zakupie sprawdzić te zawory ?
Jakub96
Nowicjusz
 
Posty: 46

15 Mar 2024, 15:01

Sprawdź po założeniu gazu i przejechaniu około 50k.km.przy nalocie na Benie około 200k.km.

Ogólnie przy tym co potrafią nam "zaoferować" nowoczesne auta to problem głowicy wydaje się dosyć błahy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe