Problemy po wymianie uszczelki pod głowicą

Problemy po wymianie uszczelki pod głowicą

26 Cze 2016, 12:51

Po wymianie uszczelki pod głowicą silnik w moim samochodzie (Octavia I 1.6 MPI 2003) zaczął się dziwnie zachowywać. Szarpał, mocno wibrował, zachowywał się jakby pracował momentami tylko na 3 cylindry, więcej palił, tracił moc, żeby w pewnym zakresie obrotów ją odzyskać i potem znowu stracić, migał check engine. Pojechałem wczoraj rano z reklamacją do mechanika, który wymieniał mi uszczelkę pod głowicą. Podłączył samochód do komputera, wykasował wszystkie błędy i problem jakby ustał. Przejechałem potem jakieś kilkanaście kilometrów i problem znowu powrócił :( .Co się dzieje i co z tym fantem zrobić?

Edit: Zapomniałem wspomnieć, że na biegu jałowym obroty lekko poniżej 1 tyś., a w czasie jazdy silnik klekocze jak stary Ursus...
Skellen
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 11 2013
Auto: Skoda Octavia

Re: Problemy po wymianie uszczelki pod głowicą

01 Lip 2016, 18:45

Błędy są po to, żeby je sprawdzać, a nie tylko kasować w ciemno. Najlepiej jest skasować, by nie było starych i znowu sprawdzić jak wyskoczą.
Może po prostu mechanior podczas montażu głowicy przestawił rozrząd? W ogóle mówił, czy głowica była planowana?
jerzye46
Początkujący

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Octavia - zmodernizowana trzecia generacja modelu Skoda Octavia - zmodernizowana trzecia generacja modelu
    Premiera gruntownie zmodernizowanej trzeciej generacji modelu OCTAVIA miała miejsce 10 stycznia w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Podczas trwającej dwadzieścia minut prezentacji Prezes Zarządu ŠKODY Berhnard Maier ...
    Mitsubishi Concept G4 to nowy kompaktowy sedan Mitsubishi Concept G4 to nowy kompaktowy sedan
    Podczas trzydziestego czwartego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Bangkoku (trwającego od 25 marca do 7 kwietnia) Firma Mitsubishi Motors (Thailand) Co., Ltd. (MMTh) zaprezentuje koncepcyjny model MITSUBISHI Concept ...

•  
    • Gran Turismo Polonia 2009 Poznań
      61
      WST 1/4 MILI - Dajtki
      Bugatti 16.4 Veyron - wnętrze