Procedura po kupnie i przekazaniu darowizny w postaci auta

13 Sty 2011, 11:51

Witam.

Mam zapytanie odnośnie procedur jakich należy dopełnić po kupnie auta. Chodzi mi o taką sytuację:
- kupiłem ostatnio auto na siebie
- po około 2 tygodniach daję je w darowiźnie mamie, która wskazuje jako współwłaściciela moją dziewczynę

Jakie kroki w takim razie czekają mnie teraz? Rozumiem, że mam zapłacić PCC3 w kwocie 2%. Czy do wydziału komunikacji ja muszę coś zgłaszać, skoro mam na to 30 dni, a w tym czasie pozbywam się auta na rzecz mamy? Zdaję się, że darowizna poniżej 9tys z hakiem w przypadku dzieci i rodziców nie musi być zgłaszana do US. W takim razie jakie formalności zostają mojej mamie? W jaki sposób ma ona ustanowić współwłaściciela i co się z tym wiąże?

Może ktoś przerabiał podobne sytuacje i wie co i jak? Dzięki za wszelką pomoc.
deptakus
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Poznań

13 Sty 2011, 18:41

deptakus napisał(a):Czy do wydziału komunikacji ja muszę coś zgłaszać, skoro mam na to 30 dni, a w tym czasie pozbywam się auta na rzecz mamy

Nic...Do umowy darowizny dołączyć umowę k/s/orginał/..
deptakus napisał(a): W jaki sposób ma ona ustanowić współwłaściciela i co się z tym wiąże?

Moze sporządzić akt darowizny części sam.na Twoją dziewczynę ale ze to osoba obca więc nie podlega zwolnieniu z opłaty w US...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zbyt zmęczony, żeby wracać!
    Przed nami ostatnie dni wakacji i nieuniknione powroty do domów. To, jak będzie przebiegała podróż, zależy w dużej mierze od naszego przygotowania. Powroty z wakacyjnych wyjazdów mogą okazać się problematyczne, ...
    Uwaga! Od 1 czerwca 2021 ważne zmiany w przepisach.
    Od 1 czerwca 2021 roku wchodzą dość istotne zmiany w ustawie PoRD. Dotyczą nie tylko kierowców, ale też pieszych. Co się zmiania? Na początek najbardziej kontrowersyjny i pokręcony przepis : 1. pieszy znajdujący się ...