Brak wyrejestrowania auta z Niemiec a rejestracja w Polsce - procedura

Brak wyrejestrowania auta z Niemiec a rejestracja w Polsce - procedura

04 Sie 2018, 18:29

Zamierzam zakupić auto dostawcze sprowadzone po 2016 (rozumiem, że odpada akcyza i opłata recyklingowa?). Auto jest na oryginalnych niemieckich rejestracjach (wiem, że można teraz kombinować i kupić na allegro aby przyjechać do PL ale skoro nie ma pieczątki o wyrejestrowaniu więc chyba są to oryginalne tablice), ma być kupione od firmy zajmującej się handlem aut. Sprzedawca nie wyrejestrował auta, w dowodzie niemieckim nie ma pieczątki niemieckiego urzędu. Powiedział, że zmieniły się przepisy (nie potrafił podać podstawy prawnej), że teraz idę z papierami i dowodem niemieckim oraz tablicami do WK (wydział komunikacji) i oni zgłaszają niemieckiemu urzędowi rejestrację auta w Polsce. Szukałem w necie i jedyne co znalazłem to informacja, że auto można wyrejestrować za 70 euro w konsulacie niemieckim.

Czy będę miał trudności w rejestracji auta? Jeżeli WK odmówi mi rejestracji to musi podać na piśmie powód skoro złożę wniosek o rejestrację? Czy lepiej nie ścierać się z WK i udać się do konsulatu niemieckiego i dopiero później do WK? (no i jeżeli to będzie auto zakupione od firmy to czy trzeba tłumaczyć niemiecką umowę sprzedaży auta do Polski?).
mumiok
Obserwowany

Re: Brak wyrejestrowania auta z Niemiec a rejestracja w Polsce - procedura

05 Sie 2018, 08:09

mumiok napisał(a):no i jeżeli to będzie auto zakupione od firmy to czy trzeba tłumaczyć niemiecką umowę sprzedaży auta do Polski?).
no oczywiście że tak. Musisz mnieć przetłumaczone wszystko co istotne czyli dowód i umowę.

Co do rejestracji to wydaje mi się że normalnie zarejestrujesz u nas bez pieczątki o wyrejestrowaniu w niemczech i oni to zgłoszą ale nie jestem pewny, najlepiej podejdz do WK wtedy będziesz wiedział na czym stoisz
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, E60, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy seryjny system nawigacji z CD-ROM i kolorowym monitorem Pierwszy seryjny system nawigacji z CD-ROM i kolorowym monitorem
    Pierwszy na świecie seryjny system nawigacji z CD-ROM i kolorowym monitorem – Toyota Crown Royal – wrzesień 1987. Nad systemami nawigacji samochodowej pracowano w Japonii, Europie i USA od początku lat 70. Mimo ...
    Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach
    Niemcy nasi bliscy sąsiedzi za zachodnią granicą rozważają wprowadzenie ograniczenia prędkości na wszystkich autostradach. Do tej pory jeżeli znaki nie mówiły inaczej takie ograniczenie nie obowiązywało. Tu jednak ...

•