Prośba o ocenę Audi A4 B6 2004r.

03 Lut 2015, 14:42

pawel93 napisał(a):Auto kupuje się dla siebie, a nie dla opini ludzi

Tylko że często ktoś nawet nie wie że można by kupić za tą kasę coś fajnego a nie tylko znaczek... a nawet jeżeli znaczek będzie gorszy to jazda może być taka sama albo fajniejsza i to w dodatku taniej. forum jest od tego żeby trochę zmieniać światopogląd :D
pawel93 napisał(a): Nigdzie nie zachwalałem TDIka że to najlepszy silnik na świecie a AŁDI ( wypowiedziałem się tylko na temat dźwięku silnika ) najlepsze auto ani na temat wyposażenia więc proszę Cię

Tu chodzi o całość czyli max biedny samochód który za tą kaskę powinien jechać cicho żeby komfort odpowiadał cenie .
I ja tu nie oczekuje dźwięku v6 tylko ciszy bo jak kosztowałby 10k to można polemizować no ale za 21k nie przesadzajmy :lol:
Magda93 napisał(a):Szybki widzę że inteligencją to ty nie grzeszysz .

To była Twoja profi wypowiedź jak zawsze pełen blask ... :bored:
Magda93 napisał(a):Schodzisz na całkiem inny tor rozmowy żeby twoje było na wierzchu . :) taka twoja metoda żeby przekrzyczeć fakty :mrgreen:

Na jakie inne tematy: chyba jak masz znaczek ałdi to wymagasz a co tu masz dla wymagającego??
Korbki w szybach, tapicerkę wystrzałową... to raczej Ty wychwyciłeś/łaś :D temat dźwięku jako priorytetowy zapominając o reszcie... w poważaniu mam rodzaj dźwięk tylko zrozum że od znaczka ałdi które kosztuje tyle co np: Lexus wymagam czegoś więcej niż od auta za 10k...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10321
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
1

03 Lut 2015, 17:01

dozbieraj troche kasy i kup A4B7, moim zdaniem tzw "małysz" to najbardziej cenowo zawyzone A4, kiedys tyle samo letnie B5 kosztowalo bardziej rozsadne pieniadze, nie wiem dlaczego B6 tak trzyma cene, ale to chyba przez popularnosc, i stylistycznie juz odrywa sie od nowego wizerunku Audi, tzn ten duzy grill
granitex
Nowicjusz
 
Posty: 41
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

03 Lut 2015, 17:07

B7 jest tak samo przereklamowane, więc też nie widzę sensu by kupował
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
0

03 Lut 2015, 17:21

bez przesady z tym przereklamowaniem, tak samo mozna powiedziec o BMW, Mercedesie i innych markach tzw premium, tak jest i tak bedzie bo taki jest marketing, chcesz miec Audi plac, chcesz BMW plac itp itd, pomijajac juz fakt co jest "bardziej premium" i za co warto dac pieniadze, w ogolnej opini i marketingu Audi to marka premium i tak tez ma kosztowac, a czy jest warte tej kasy to juz kazdy oceni sam, osobiscie kupilbym B7 albo wypasione BMW e46, wiadomo nie kazdemu musi sie podobac BMW dlatego szuka np Audi
granitex
Nowicjusz
 
Posty: 41
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

03 Lut 2015, 17:27

A czym się objawia to premium w audi? Bo ja tyle razy ile mam okazję usiąść w b6 czy b7 to się zastanawiam gdzie to premium? Tylko nie odpowiadaj, że to premium, bo tak się przyjęło. I właśnie tym się różni ałdi od bmw czy merca, że tam chociaż się płaci za świetnie jeżdżące auta(mowa o BMW) i świetnie wyglądające (tu mowa i o BMW i mercu). A w ałdi ani tego ani tego się nie doświadczy
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
0

03 Lut 2015, 17:28

B6 i B7 to jeden przereklamowany parch, szkoda na nie kasy ;) i wcale nie jest tanio jak każdemu się wydaje...

Audi marka premium :mrgreen: polecam spróbować premium, a nie podsterownego VW z lepszymi plastikami :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Zmęczony kierowca - mikrosen i zaśnięcie za kierownicą
    Pomimo tego, że zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą zajmuje w statystykach policyjnych w Polsce i na świecie dalekie miejsca w klasyfikacji przyczyn wypadków, to szacuje się, że w rzeczywistości stanowi istotną przyczynę ...

03 Lut 2015, 17:36

wlasnie tak napisalem ze chociaz kosztuje jak premium to to czy nim jest to osobiste doznania, ale producent kreuje swoje auta na premium i tak tez sobie za nie liczy, a to ma odzwierciedlenie na rynku, normalka, a osobiscie np Audi A4b6 duzo bardziej podoba mi sie wizualnie niz BMW e46, ale to juz kwestia gustu, chodz BMW jest 100 % premium
granitex
Nowicjusz
 
Posty: 41
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

03 Lut 2015, 17:40

tomek70 napisał(a):Bo ja tyle razy ile mam okazję usiąść w b6 czy b7 to się zastanawiam gdzie to premium?


Ale to też zależy do jak skonfigurowanego(wyposażonego) audi wsiadasz .U nas w kraju jeździ bardzo dużo golasów i dlatego nie poczujesz premium. Chociażby przykład linku od założyciela tematu .Dobrze skonfigurowane audi to 100% premium.


I podobnie jest z innymi markami. BMW nie jest wcale jakimś rewelacyjnym premium .
michał80
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Scirocco
Paliwo: Benzyna
0

03 Lut 2015, 17:47

i dokladnie tak jest, golas E46 tez wcale premium nie pachnie, a tak trzeba te auta porownywac
granitex
Nowicjusz
 
Posty: 41
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

03 Lut 2015, 18:19

KIEDY w końcu dotrze do niektorych, ze Premium to przede wszystkim sposób zbudowanie pojazdu, jego konstrukcja, bo za to sie placi i to jest kosztowne w produkcji, a nie jakiew korbki czy,ich brak... A audi a4 jest zbudowane jak passat i nie mozna porównywać tego do bmw mb czy lexusa...
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
0

03 Lut 2015, 18:36

jiGsaw napisał(a):Premium to przede wszystkim sposób zbudowanie pojazdu, jego konstrukcja, bo za to sie placi i to jest kosztowne w produkcji,


Zgadza się . Dlatego dziwi mnie że takie premium BMW ssie pałę :wink: jeśli chodzi o porządne zabezpieczenie blach w porównaniu do Audi.
michał80
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Scirocco
Paliwo: Benzyna
0

03 Lut 2015, 18:43

jiGsaw napisał(a):Premium to przede wszystkim sposób zbudowanie pojazdu
jak zawsze masz na myśli RWD, jednak idąc Twoim tokiem myślenia lat temu 30+ wszystko było premium :roll:
I wgl co to za dyskusja. To mityczne "premium" jest pojęciem równie względnym jak czas
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14070
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

03 Lut 2015, 18:46

mike1735 napisał(a):To mityczne "premium" jest pojęciem równie względnym jak czas

Dokładnie.
I nie w każdym przypadku PREMIUM musi tyczyć się wszystkich modeli danej marki. Np. BMW 3 to urojone premium .
michał80
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Scirocco
Paliwo: Benzyna
0

03 Lut 2015, 19:14

Ja nie widzę nic premium w kilkunastoletnim aucie za kilkanaście tysięcy jakiej zacnej marki by nie było..

Tak jak mike pisze, produkt premium odnosimy do czasów obecnych, a nie to co było :)
BMW/Mercedes/Lexus to marki premium.
seria 3 f30/ klasa C w205 / IS250h - to auta klasy średniej premium, na które nie może pozwolić sobie każdy.
seria 3 e46/ klasa C w202 / IS200 - to auta klasy średniej, które były premium ale DZIŚ to samochód z lepszymi plastikami/częściami mechanicznymi od RÓWNOLATKÓW popularnych marek za większe pieniądze dla zwykłego człowieka. Możemy je nazwać autem marki premium ale nie autem premium.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
1

03 Lut 2015, 21:11

mike1735 - weź już się ogarnij chłopie, bo jesteś modem, a piszesz jak potłuczony 18 latek czasem... tak chodzi właśnie o rwd i o rozmieszczenie CAŁEGO układu napędowego, wzdłużnie ustawiony silnik, skrzynia centralnie itd. Nie 30+ nie wszystko było premium, bo 3/4 aut rwd miało z tyłu zawieszenie od ciężarówki...

michał80 - akurat BMW ma blachy na 2. miejscu zaraz za audi, wiec nie ma tragedii...

Nie ma czegos takiego jak urojone premium, urojenia sa tylko w Twojej glowie... BMW 3 er to full premium i nawet BMW 1er to tez full premium, czy Ci się podoba, czy nie.

Dzida - auta z drugiej polki sa autami UZYWANYMI premium. Sa to nadal auta zbudowane i zaprojektowane jako premium, wymagają troskliwego serwisu i koszty eksploatacji sa również wyższe niż passata z tamtych lat itp. także nie umniejszaj używanym autom klasy premium. Ferrari testarossa tez już nie jest premium, bo objedzie ja nowy golf R po czipie?
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
1