Prosba o pomoc do 8k

20 Sty 2011, 19:27

Witam wszystkich wstepie. jestem swiezo upieczonym kierowca i szukam swojego pierwszego autka. chcialbym prosic o pomoc w ocenie ewentualnie podpowiedziec gdzie szukac. to co mnie interesuje to albo bmw (np. E36) w cenie do 8k (podoba mi sie i tyle) albo jakies inne moze byc renault 19 albo meganka tak do kolo 5k. dobrze jakby to byl gaz i w sumie wspomaganie ktore teraz jest wszedzie. chcialbym zeby to nie byl jakis duzy zlom (zdrowa blacha). jasne ze cos trzeba bedzie wymienic ale nie chcialbym remontu silnika na poczatek.
kilka linkow ktore wpadly mi w oko:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
miloby bylo jakbyscie podpowiedzieli na co popatrzec.
ps jestesm z rzeszowa :)
Bolcik
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Rz-ow

20 Sty 2011, 21:51

Widziałem te 4 auta. Nie dziwi mnie fakt że gustujesz wyłącznie w BMW :D Ale chłopie zastanów się czy warto kupować 17-19 letnie auto. Ile takim pojeździsz? Jeśli koniecznie ma być BMW to się wstrzymaj narazie i nazbieraj jeszcze trochę kasy. Potem wpisz na Allegro BMW 320d i poszukaj jakichś ciekawych sportówek, może trafisz taką która kosztuje 20 parę koła i jest w dobrym stanie. Narazie kup sobie seicento albo matiza za 3-4 koła i śmigaj takim, na allegro są egzemplarze nawet 8-letnie w takiej cenie.

Ja obecnie zbieram na Toyotę Celicę, nie kupuję narazie nic innego. Jak na 192 koni jest dość ekonomiczna a wygląda poprostu bajecznie. Szkoda tylko że już ich nie produkują, bo zanim nazbieram tyle ile trzeba to już najnowsza Celica VII generacji, ta z 2006 będzie miała z 6-7 lat :P
madritista91
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: j-bie

20 Sty 2011, 23:06

hej fajnie ale ile takim matizem pojezdze 3-4 lata? a takim bmw 2-3 nie dam rady? ta marka odpada raczej. skoro je widziales mozesz napisac co bylo nie tak z tymi samochodami? moze da sie naprawic albo obejsc...
Bolcik
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Rz-ow

21 Sty 2011, 08:45

Te BMW za 4 tysiące odpuść, chyba, że lubisz zbierać złom. Tą z Rzeszowa po prostu idź obejrzyj to się dowiesz stanu technicznego bo ze zdjęć to ciężko powiedzieć. Za 8 tysięcy może uda Ci się znaleźć z silnikiem 1.8 is. I nie słuchaj się madritista91 bo akurat BMW 320d nie należy do najlepszych jednostek, a poza tym takim BMW w dobrym stanie pojeździsz dłużej niż Matizem. No chyba, że szukasz super oszczędności i wolisz brykać brzydkim pudełkiem z silnikiem R3. Wybór należy do Ciebie ;)
havoc
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 352
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Porsche 911 Carrera 4 GTS
Silnik: 3.8 408 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Sty 2011, 10:23

To się chyba chłopaki nie zrozumieliśmy. Bolcik takim Matizem pojeździsz nawet z 8 lat. Mój wujek ma 16-letnie Tico i jeździ bez problemu. Więc MAtiz też tyle wytrzyma a serwis jest w miarę tani. Może i pojeździłbyś 19-letnim BMW jakieś 2-3 lata, ale włożysz w niego kupę hajsu, a części są drogie. Jak nie masz za dużo kasy to się nie napalaj na beemkę.

A z tego co proponowałeś to żadne się nie nadaje, ta z Rzeszowa faktycznie najlepsza, ale wyjeżdzona sporo i licząca już 17 lat. Ciekawy też jestem czy ma realny przebieg, bo sądze że przez 17 lat można było wyjeździć znacznie więcej. No i niewiesz w jakim jest stanie, co trzeba wymienić. Bardzo słabo zareklamował ją sprzedawca.

Oby na ten wątek wszedł Jigsaw, on się na BMW zna tutaj lepiej, ale myślę że też odradziłby ci te autka

Havoc, jeśli uparłbym się na BMW to byłoby to 320d, poprostu. Ale mam zdrowy rozsądek i za cenę wysłużonego BMW, powiedzmy 20-30 tys, ja kupię Toyotę Celicę, która ma więcej koni pod maską, jest bardziej ekonomiczna i ma tańszy serwis.
madritista91
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: j-bie

21 Sty 2011, 10:36

Celica raczej nie będzie tańsza w utrzymaniu niestety, no moze od diesela tak. To auta z innej półki, więc ciężko porównywać.

Co do tematu - no za 8k znajdziesz już naprawdę ładne E36, auto będzie miało około 15 lat, będzie raczej w wersji sedan. Silnik polecam 1.8is, na początek optymalny. Jeżeli byś chciał E36 coupe w dobrym stanie za tą kasę to będzie to już auto raczej z początkowych okresów produkcji, czyli bliżej 20 lat niż 15. Widzę, że szukasz aut tylko z gazem. Jeżeli tak to niech to będzie sekwencja, instalek II generacji unikaj jak ognia. Silnika 1.6 też w ogóle nie rozpatruj. Według mnie jak ma być LPG to możesz do palety dorzucić też 2.0 albo nawet 2.5 (w sedanie z początku produkcji może coś dorwiesz), ale to już naprawdę szybkie auto RWD, więc jak na początek to musiałbyś uważać. :wink: Szukaj wśród aut wystawionych w przedziale 7 - 9k. Pamiętaj, że paliwo to tylko część kosztów eksploatacji takiego auta.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wydostać się z tonącego auta?
    Samochód, który wpadnie do wody znika pod jej powierzchnią w ciągu około 60 sekund, przy założeniu, że drzwi pozostają zamknięte. To czas na wydostanie się z wody pasażerów. Po otwarciu drzwi woda zalewa ...