Prośba o pomoc w wybraniu samochodu z 7-8 aut dla 3 os. rodz

16 Lip 2010, 13:23

O coś takiego chodziło, wielkie dzięki Jasiek90 za zaangażowanie i klarowne przedstawienie sytuacji odnośnie tych aut. No to na pewno mi dużo pomogło :smile: , i znacznie się uszczupli lista potencjalnych kandydatów.

[ Dodano: 16 Lipiec 2010 ]
Mam pytanie jeszcze do Jasiek90 . Co sądzisz o tym aucie, zapomniałem go uwzględnić na liście:http://otomoto.pl/toyota-corolla-C14209435.html wersja lepsza bo kombi ale droższa
ale również ta [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] tylko 4/5 drzwiowa
muze76
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Jelenia Góra

17 Lip 2010, 09:17

Świetne samochody do poruszania się z punktu A do B :smile: nie powinien wywoływać skrajnych emocji ani pozytywnych ani negatywnych bo jeździ nim się...normalnie, prowadzi się przyzwoicie i dość komfortowo resoruje, silniki nawet benzynowe spalają niewiele i są właściwie bezobsługowe. Wielu ludzi straszy drogimi częściami i serwisem ale to nie do końca prawda bo ten model jest bardzo popularny więc części dużo a konstrukcja jest na tyle prosta, że przyzwoita prywatna stacja obsługi nie powinna mieć problemu z Corollą.
Polecam tym bardziej, że na naszym rynku jest naprawdę sporo egzemplarzy krajowych z łatwą do sprawdzenia historią.
Te jednak bym sobie odpuścił z prostego powodu-brak klimatyzacji.
Na pewno warto się za tym samochodem rozglądać, to byłby jeden z moich faworytów :smile:
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Lip 2010, 08:35

Wszystko pięknie ładnie ale z jedną rzeczą się nie mogę zgodzic...
W tym modelu cechą szczególną jest wysokie spalanie jednostek benzynowych i zawsze gdy gdzieś czytam o tym modelu,to wymieniane jest to jako jego wada.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

19 Lip 2010, 09:14

Ja bym jednak został przy octavii. Nie pakował bym się w jakiegoś francuza. Octavia będzie niewiele droższa, a dużo mniiej usterkowa.
Sprzedam Audi A6, 03', 2.5 TDI, Prywatnie, Od 4 lat w PL.
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: okolice Krakowa

19 Lip 2010, 09:55

Jasiek90 napisał(a):Świetne samochody do poruszania się z punktu A do B :smile: nie powinien wywoływać skrajnych emocji ani pozytywnych ani negatywnych bo jeździ nim się...normalnie, prowadzi się przyzwoicie i dość komfortowo resoruje, silniki nawet benzynowe spalają niewiele i są właściwie bezobsługowe. Wielu ludzi straszy drogimi częściami i serwisem ale to nie do końca prawda bo ten model jest bardzo popularny więc części dużo a konstrukcja jest na tyle prosta, że przyzwoita prywatna stacja obsługi nie powinna mieć problemu z Corollą.
Polecam tym bardziej, że na naszym rynku jest naprawdę sporo egzemplarzy krajowych z łatwą do sprawdzenia historią.
Te jednak bym sobie odpuścił z prostego powodu-brak klimatyzacji.
Na pewno warto się za tym samochodem rozglądać, to byłby jeden z moich faworytów :smile:


To znaczy, że na polski rynek produkowane były auta bez klimatyzacji :shock: , ale przeglądając ofertę na giełdach, zauważyłem w opisie ,że klima jest, a krajem pochodzenia jest Polska, więc jak to jest.
Bart258 , no właśnie słyszałem z wielu źródeł, że jest mało awaryjna, przynajmniej tak o zawieszeniu mówili, z tym ,że podobają mi się bardziej francuskie auta ze względu na kształt nadwozia, no ale jakiś kompromis trzeba znaleźć, zresztą czy aż tak bardzo wypadają na niekorzyść marki francuskie pod względem awaryjności?! A jak jest z Lancią Lybrą?, mojego kolego sąsiad posiada i jest b. zadowolony - więc może to tylko przypadek, a może faktycznie nie psują się( często :wink: )?

[ Dodano: 19 Lipiec 2010 ]
O sorki za pytanie odnośnie Lancii, przecież już dostałem odpowiedź w pierwszym poscie:
cyt: Lancia Lybra-mało awaryjna, genialne wnętrze, bogate wyposażenie, niebanalny wygląd i godne polecenia silniki. Nie ma się czego bać to jedna z najlepszych propozycji w tej cenie i przy tych wymaganiach.
Ale się zamotałem
muze76
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Jelenia Góra

19 Lip 2010, 11:38

muze76 napisał(a):i godne polecenia silniki.


z awaryjnymi wariatorami faz rozrządu...w 1,8 i z zsuwającymi się paskami rozrządu w 1,6...
Polecany jest z kolei 2,0 nawet do lpg. oraz diesle.
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyposażenie na każdą wyprawę
    Jak przetrwać samochodową wyprawę w teren, do leśnej głuszy lub… na kemping? Jesteśmy coraz wygodniejsi i chcemy ułatwiać sobie życie. Nawet, jeśli pragniemy spędzić kilka dni jak Bear Grylls, możemy przy tym podarować ...

19 Lip 2010, 11:50

artur73 napisał(a):
muze76 napisał(a):i godne polecenia silniki.


z awaryjnymi wariatorami faz rozrządu...w 1,8 i z zsuwającymi się paskami rozrządu w 1,6...
Polecany jest z kolei 2,0 nawet do lpg. oraz diesle.


No to właśnie wydaje mi się, że Jasiek90 miał na myśli słynne fiatowskie diesle JTD uchodzące jako jedne z najlepszych
muze76
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Jelenia Góra

19 Lip 2010, 15:22

Klimatyzacja była, jak ktoś sobie ją dokupił;)
Wysokie spalanie? mój wujek ma taką Corolle i jeden znajomy też z tego co słyszałem od nich to ekonomiczne jednostki m.in dzięki zmiennym fazą rozrządu.
Tak, chodziło mi o JTD.
Ja bym poszedł w kierunku francuzów :smile:
Octavię bym sobie odpuścił, co prawda jest tania w eksploatacji ale kosztuje tyle co C5 czy 307 a jeździ się nią gorzej.
Zdecydowanie nie warto kierować się stereotypami.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000