Prosta benzyna do 15/20k

08 Paź 2023, 19:56

Cześć,

Upłynniłem swoje Mondeo MK4 w dieslu bo od dłuższego czasu dużo mniej jeżdżę i przeprowadzam się do większego miasta. Zanim znowu kupię sobie coś "porządnego" potrzebuję jakiegoś auta na pojeżdżenie w koło komina (plus trasy do drugiego miasta 100km w jedną stronę) mimo wszystko ma być to zadbane auto. Zależy mi na euro 5 (mam obawy, że te straszaki z możliwością wjazdu do pewnych części miast prędzej czy później wejdą w życie i wszystkie euro czwórki będą warte grosze, no chyba, że moje myślenie jest błędne)
Auto raczej małe, jakiś hatchback w segmencie B czy C, najlepiej dwudrzwiowe.
Sprawdzałem już Peugeota 207 1.4VTI z 2009- fajne autko, ale nie mam pewności co do normy euro w tym aucie i silnik nie należy podobno do najlepszych?
Za czym innym się rozglądać?
Bartoszzzz
Obserwowany
 
Posty: 1

08 Paź 2023, 20:32

Bartoszzzz napisał(a):Zależy mi na euro 5 (mam obawy, że te straszaki z możliwością wjazdu do pewnych części miast prędzej czy później wejdą w życie i wszystkie euro czwórki będą warte grosze, no chyba, że moje myślenie jest błędne)
Błędne i na to nie patrz jak chcesz kupić tymczasowe auto to patrz na to żeby dla Ciebie sprawdziło się jak najlepiej, a nie dla ekologów. Co do 207 to zerknij jeszcze tu czy-warto-kupic-peugeot-207-2009-rok-1-4-benzyna-vt123514.htm

Ja bym tu spojrzał na Yarisa 1.3 (nie 1.33) jak już celujesz w takie samochody pokroju 207ki. Trochę większe takie jak Honda Civic 1.8 lub VW Golf 1.6 MPI czy Skoda Fabia z takim samym silnikiem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34