Proszę o opinie na temat tego BMW 318 tds

22 Sie 2012, 23:01

Witam
W związku z tym, że niedługo otrzymam prawko zacząłem się rozglądać za samochodem. Mam możliwość sprowadzić auto samemu z Austrii lub Niemiec. BMW nie brałem pod uwagę, ponieważ nie myślałem, że jest szansa znaleźć egzemplarz w kwocie jaką posiadam (max 2000 euro). Ostatnio jednak natknąłem się na ciekawe ogłoszenie i prosiłbym o opinię.
[link do AutoScout24 wygasł]
Auto ma bardzo niski przebieg co wzbudza podejrzenia. Może zostać sprawdzone przez mechanika ale ma on kawałek drogi do Salzburga i nie wiem czy jest sens brać go pod uwagę głównie ze względu na późniejsze koszty utrzymania. Prosiłbym także o informacje na temat awaryjności tego modelu.
volden
Obserwowany
 
Posty: 1

23 Sie 2012, 16:20

Osobiście nie pchałbym się w TDS. Na ciepło nie lubią palić, siadają pompy oraz wtryski a w szczególności odpuścił bym te marne 1.8 ( które ma 1.7l pojemności) a kupiłbym 2.5 TDS.
Patryk_
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Suwałki
Prawo jazdy: 01 03 2011
Auto: W210 220CDI

27 Sie 2012, 21:08

Jakoś w naszym poprzednim nie siadły ani wtryski ani pompa, palił w każdych warunkach i zrobiliśmy nim ok 130kkm :wink: a zasłyszane opinie o awaryjności TDSów powstają jak ktoś wsadza marne części :wink: .
Tamta 3er ma mało oddające zdjęcia.
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

29 Sty 2013, 22:54

o TDSach wypowiadaja sie własni Ci co albo ich nie mieli i nasłuchalli sie plotek albo Ci co poprostu trafili na padaczke. Jezeli kupuje sie Tdsa to trzeba zrobic dobry remont i pozniej tylko i niego dbac i bedzie super, czyli lac normalne paliwo i nie zwlekac z servisowaniem zurzywajacycha sie czesci czy płynow i bedzie kazdy zadowolony
kamilszczak01