Proszę o opinie na temat VW Passat B5 1.9 TDI

27 Sty 2009, 13:33

Zamierzam takie auto zamówić z Niemiec. Proszę o opinie na jego temat.
Ostatnio edytowany przez kiri club 04 Lip 2010, 21:59, edytowano w sumie 2 razy
kiri club
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: szczecin

27 Sty 2009, 16:51

[link do autocentrum.pl wygasł] proszę bardzo - cała masa opinii o passku w wersji b5 ;) wątpię, że pomogą ci one w wyborze, bo jak masz pecha to trafiasz na jakiś felerny model i cały czar znika. Generalnie opinie od głosów uwielbienia do skrajnej krytyki. Czyli tak jak z każdym samochodem niezależnie od marki.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

27 Sty 2009, 18:48

Dziękuję. Podoba mi się ta strona. Rezygnuję z Passata B5. Przekonała mnie jego typowa usterka czyli:
"Skomplikowane i drogie w naprawach wielowahaczowe zawieszenie"
Nie na nasze drogi.
Przerzucam się na Mercedesy.
kiri club
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: szczecin

27 Sty 2009, 19:48

Ja bym został przy Passacie - były produkowane wersje z normalnym zawieszeniem z tego co wiem...a w niemczech znajdziesz raczej zadbane egzemplarze...tam drogi są lepsze niż u nas i zawieszenie jak i silnik są jak najbardziej w porządku, więc o stan nie ma sie co obawiać...

Chyba że producent coś namieszał i to jakiś tak jak kolega wspominał "felerny" egz. to już masz pecha ;] na to nic nie poradzisz ;]

Pozdrawiam...i życzę udanego zakupu :P
BRIAN842
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 596
Miejscowość: Kraków

27 Sty 2009, 21:36

Dziękuję, ale zakochałam się aktualnie w mercedesie C 220, 2.2 Diesel Elegance.
kiri club
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: szczecin

28 Sty 2009, 20:04

Bzdura. Jeżeli ktoś nie miał "paska" czy audi A6(co innego A4) to niech nie pisze,że zawieszenie jest do kitu. Miałem passata i duże jeździłem po polskich drogach, a koszt zawieszenia raz na dwa lata(bo tyle wytrzymywało) to zaledwie -w zależności od producenta części- ok. 250zł. Oby koszty napraw w naszych autach wiązały się tylko z tak niskimi sumami, tego sobie i wam życzę!To tyle apropo vw.
A jeśli chodzi o merca( miałem W124 2.0d 91r.) to jest to majstersztyk. Nawet po przejechani 150km bez oleju(bo mechanik de..il, po wymianie, nie zakręcił korka spustowego oleju) silnikowi nic się nie stało. Polecem jednak 2.5d, ma piątkę skrzynie, lepszego buta, a jest tak samo dobry i ekonomiczny( ok.6.5l/100km). A jeśli chodzi o komfort, to niektóre nowoczesne auta mogą się jeszcze od niego(merca) uczyć. Jedyna wada to design, konstrukcja z 1985roku, nie wielu może się podobać, tak jak ja, trzeba być jego pasjonatem... jeśli dalej ktoś podchodzi sceptycznie do tago wozu, wystarczy,że się nim przejedzie,szybko zmieni zdanie.
lukasz rako
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Chełm
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najszybsza taksówka w Pradze - Skoda Fabia R5
    Zespół ŠKODA Motorsport uczcił najbardziej udany sezon w swojej historii w spektakularnym stylu. Tuż przed Świętami Bożego Narodzienia fabryczny kierowca ŠKODY Jan Kopecký, sprezentował przypadkowym ...
    Dobry wzrok to podstawa naszego bezpieczeństwa na drodze!
    Dobry wzrok ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy. Ważne jest nie tylko to, gdzie patrzymy, ale także jak widzimy. Stąd niesłychanie istotne jest dbanie o nasze oczy. Parametry układu wzrokowego, istotne dla ...

28 Sty 2009, 20:13

kiri club napisał(a):Dziękuję, ale zakochałam się aktualnie w mercedesie C 220, 2.2 Diesel Elegance.


To zakochaj się też lepiej w serwisach mercedesa :)
I naprawdę na twoim miejscu pozostałbym przy Passacie.
Wbrew niektórym opiniom to trwałe i niezawodne auto naprawde godne uwagi.
Jak ktoś nigdy nie jeździł i nie miał do czynienia z tym autem to lepiej się dwa razy zastanowić i nic nie napisać niż walnąć jakąś kompletną głupotę.
stasiowski121
 

28 Sty 2009, 21:16

stasiowski121. Jak ktoś ma pecha, to mu się i taczka popsuje
lukasz rako
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Chełm

28 Sty 2009, 21:26

lukasz rako napisał(a):stasiowski121. Jak ktoś ma pecha, to mu się i taczka popsuje


No co prawda to prawda...
stasiowski121
 

30 Sty 2009, 10:46

Ja miałam przez 2 lata Passata B3 92r. 1.9TDI (silnik rewelacja). I ten model jest naprawdę dobry. Aczkolwiek nie mam kompletnie przekonania do nowszych modeli takich jak B5. Poza tym chcę wypróbować Mercedesa i sprawdzić czy to rzeczywiście taka dobra marka. No i chcę jakiejś zmiany, bo ja mam VW, mój ojciec i mój chłopak. Czas na zmianę.
kiri club
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: szczecin

30 Sty 2009, 16:25

Bo VW to samochód dla ludu:) Troche czytałem różne fora związane z vw i głosy są takie że te porządne passaty skończyły się na modelu B4.
pirlo333
Początkujący
 
Posty: 128

31 Sty 2009, 09:16

Ja również został bym przy passacie B5 - miałem takiego kiedyś 1.9 TDi...silnik rewelacja...mało awaryjny, ekonomiczny :)
Troche czytałem różne fora związane z vw i głosy są takie że te porządne passaty skończyły się na modelu B4.

Możliwe - nie będę się z Tobą kłócił ale...jak na razie miałem Passata B5 i obecnie mam B6 i bardzo sobie Passaciki zachwalam ... czego nie można powiedzieć o Borze :/
BRIAN842
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 596
Miejscowość: Kraków

31 Sty 2009, 22:21

moim zdaniem bardzo bardzo porządny samochód i naprawde bym polecał
wampir1717
Aktywny
 
Posty: 440
Miejscowość: NY

01 Lut 2009, 08:30

Ja również polecam !
BRIAN842
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 596
Miejscowość: Kraków

01 Lut 2009, 11:00

w mojej opinii ostatnim dobrym Passatem był B4 z silnikiem 90KM . ten silnik był również montowany wB5 do2000r i to były samochody ekonomiczne . B5 zawsze ma problemy z zawieszeniem przednim na naszych AUTOSTRADACH , sam kpl końcówek do wymiany w zawieszeniu to koszt około 1500zł (średniej klasy części) a nie jak ktoś pisał 250zł + robocizna . Passaty B5 od 2001-2004 szczególnie 130KM to wcale nie oszczędny silnik w obecnych warunkach cały czas jazda po mieście musi spalić nawet 9l ON w lato kiedy jest cały czas włączona klima też. Jest to samochód który do tej pory się dobrze sprzedawał w sedanie . Krąży takie powiedzenie wśród komisantów że przeważnie te samochody kupują wieśniaki aby pojechać w niedzielę do kościoła i pokazać się że MAM PASSATA. Do tej pory sam miałem ich kilka szt z tego względu że nigdy nie było problemu ze zbytem. Iną mam opinię na temat B6 od 2005r pomijając spalanie.Zawsze uważałem za dobre samochody Hondę Akord ,Volvo,Mercedes(pomijając wersję A),Toyota Avensis . Nawet jak były starsze od B5.Przepraszam jeżeli moją opinią obrażiłem jakiegoś posiadacza Passata.
fredas
Początkujący
 
Posty: 139