Prowadzenie samochodu w wieku 16 lat z prawem jazdy kat. AM

Prowadzenie samochodu w wieku 16 lat z prawem jazdy kat. AM

03 Wrz 2014, 15:15

Witam
Pytanie dotyczy co mi grozi jezeli prowadzę samochod osobowy zarejestrowany na kategorie B nie mając uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów. Posiadam tylko prawo jazdy kategorii AM czyli motorowery i mam 16 lat. Jak słyszałem na osobę nie posiadająca 17 lat nie moze byc nałożony mandat wiec sprawa zostanie skierowana do sadu czy jak ?? Posiadam wszystkie dokumenty do pojazdu. Samochod zostanie odcholowany czy bede miał czas na powiadomienie kogos z rodziny zeby odebrał samochod ??
Malybboy
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Prowadzenie samochodu w wieku 16 lat z prawem jazdy kat. AM

03 Wrz 2014, 15:54

Malybboy napisał(a):co mi grozi

Wpier..ol od rodziców.. Ja bym tak zrobił.. :yes: Bez obrazy, ale sam bym ci auta nie dał, a skoro jedziesz to ukradłeś/przywłaszczyłeś sobie..
Tobie nie grozi wiele, oprócz problemów z odholowaniem auta ( jak bedzie chciał policjant to poczeka, ale nie musi i może w ramach "nauczki" zadysponować lawetę)
Więcej grozi rodzicom, bo to oni będa odpowiadac za twoje wybryki..
Moja rada - jeździj narazie skuterkiem, ucz się przepisów, korzystaj z zasobów choćby tego forum - da ci to wiele satysfakcji gdy zdasz na B szybko..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto
    Szron na szybach, temperatury spadające poniżej zera i pierwsze opady śniegu oznaczają jedno – to ostatni dzwonek, aby przygotować swoje auto do zimy. Okres zimowy jest nie tylko testem dla aut, ale w szczególności ...
    Kalkulatory motoryzacyjne Kalkulatory motoryzacyjne
    Czy opłacalny jest montaż instalacji LPG do samochodu? Czy warto i po jakim czasie jej koszty się nam zwrówcą. W pozostałych kalkulatorach przeliczycie jednostki mocy, prędkości, ciśnienia czy też momentu obrotowego.

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI
      MINI Clubman Bond Street, tył