Przegląd a gaz

Przegląd a gaz

19 Wrz 2018, 10:44

Witam, mam problem polegający na tym, że kupiłam samochód z założoną instalacją gazową mniej więcej rok temu, poprzedni właściciel nie wbił go w dowód, wszystkie dokumenty posiadam. 26 września kończy mi się przegląd, chciałam do tej pory załatwić sprawy w urzędzie, ale dowiedziałam się że najpierw powinnam zrobić przegląd mimo że wiadome będzie że go nie przejdzie ze względu na gaz nie wbity w dowód. Tylko pojawia się problem że mam do zrobienia najpierw hamulce, postaram się męża z tym pogonić, ale poprzedni właściciel nie przykleił naklejki kontrolnej na szybę, dlatego najpierw chciałam go przerejestrować, bo bez tej naklejki też przeglądu mi nie podbiją.Mam nadzieję że będzie wiadomo o co mi chodzi. :)
Venea
Obserwowany

Re: Przegląd a gaz

19 Wrz 2018, 11:23

Mówisz o naklejce numeru rej.? Bez tej naklejki przegląd przejdzie. Aby zarejestrować musisz zrobic przegląd a aby wyszło pozytywnie to auto musi być sprawne i musisz posiadać wszystkie dok. Gazu takie jak homologacja, ważną butlę i fakturę montażu.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

19 Wrz 2018, 19:48

Venea napisał(a):dowiedziałam się że najpierw powinnam zrobić przegląd

Jak nie masz wbitego gazu w dowód nie zrobisz przeglądu dlatego najpierw do urzędu dopilnować formalności z wbiciem.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 3
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

19 Wrz 2018, 22:38

djkranc napisał(a):Jak nie masz wbitego gazu w dowód nie zrobisz przeglądu
Bez problemu OBT zostanie wykonane.Fakt ten bedzie odnotowany na zaswiadczeniu wydanym na SKP a wtedy oczywiscie azymut do WK....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

21 Wrz 2018, 20:37

Migi60 napisał(a):Bez problemu OBT zostanie wykonane

Dokłądnie tak. Tyle tylko, że w DR nie będzie pieczątki, ale w zamian dostaej się papierek, że samochód sprawny technicznie ( jeżeli jest sprawny oczywiście ) i wtedy z tym papierkiem do WK i tam załatwiasz resztę.
Oczywiście najpierw trzeba naprawić te hamulce. No i ttą naklejkę trzeba nakleić, ewentualnie pokazać diagnoście, że jest i MOŻE nie będzie trzeba przyklejać, żeby za chwilę nie odrywać. Ale naklejka musi być. Jak naklejka jest zgubiona, to niesterty najpierw WK, a dopiero potem SKP.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

56. Rajd Barbórka - prawdziwe rajdowe klasyki 56. Rajd Barbórka - prawdziwe rajdowe klasyki
    W piątek (30.XI) i w sobotę (1.XII) już po raz 56. odbędzie się słynny Rajd Barbórka. Na starcie rywalizacji obok nowoczesnych konstrukcji staną również prawdziwe rajdowe klasyki od Toyoty, Subaru czy Lancii. ...
    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...

•