Przełożęnie silnika RN clioI 92`

29 Sty 2010, 16:46

Przede wszystkim witam wszystkich na forum. Nie znam się zbytnio na motoryzacji :oops: ale mam kilka pytań odnośnie tej specjalizacji, i do rzeczy: chciałbym przełożyć silnik do "reni" tylko nie wiem czy pasował by od nowszej clio tak z 2000 roku. Obecna pojemność to 1.2
Istnieje taka możliwość bez szczególnych przeróbek?

z góry dziękuje za odpowiedzi :)
gołąb
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Ostrołęka

29 Sty 2010, 16:54

gołąb napisał(a):Istnieje taka możliwość bez szczególnych przeróbek?

Istnieje z tym, że z bardzo szczególnymi przeróbkami jak i osprzętem silnika.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

29 Sty 2010, 20:42

Te szczególne przeróbki to chodzi o skrzynie biegów? układ kierowniczy? Tak jeśli można by było troszkę precyzyjniej:)
gołąb
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Ostrołęka

29 Sty 2010, 20:46

wsystko zależy od silnmika który chcesz założyć do swojego auta
jeśli to silnik który ma ten sam blok odpada ci zmiania mocowań silnika, prawdopodobnie też skrzyni, ale osprzęt może być różny, wiązka elektryczna, ECU, układ wydechowy, czasem chłodnica może być za mało wydolna, układ kierowniczy ma o tyle związek z silnikiem że wkłądając duży silnik może kolidować z kierownicą :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

31 Sty 2010, 10:57

Chodzi mo o taki silnik do reno clio 2002 r. 1,2 16 V benzyna. Ja mam renie z 92` i chcem nowy silnik włożyć tylko zastanawiam się czy bedę musiał dużo przeróbek robić. Dlatego pytam czy robił ktoś z was coś takiego lub orientuje się czy jest to możliwe bez ponoszenia jakichś kosmicznych kosztów?
gołąb
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Ostrołęka