Fiat Panda 1.1 - rysa na prawym tylnym nadkolu, co robić???

11 Lis 2009, 21:19

Witam...

Parę dni temu myłem Pande oraz woskowałem i zauważyłem drobne zadrapanie prawego tylnego nadkola do samego ocynku.

[link wygasł]

[link wygasł]

Drzwi od spodu także są zadrapane:

[link wygasł]

Lakier:
Nazwa :arrow: New Aracio Batik VR
Kod koloru Fiata :arrow: 505
Kod koloru do zaprawek lubponownego lakierowania :arrow: PPG Refinish Nexa Autocolor - Maxmeyer

Moje pytanie brzmi co teraz mam zrobić :?:
Panda ma 5 miesięcy :!:
Czy zgłosić się do ASO i jak to wpłynie na 7 lat gwarancji na lakier :?:
Czy kupić samemu jakąś zaprawke np. na Allegro:

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

lub może:

[link do oferty na Allegro wygasł]

Jest to pomarańczowy metalik taki jakby z brokatem i zastanawiam się czy spróbować samemu polakierować te dwie rysy i jeżeli tak to czym :?:
Dodam, że jest to pierwszy samochód i kompletnie nie wiem co zrobić w zaistniałej sytuacji i nigdy też nic nie lakierowałem :( .
Czy może skorzystać z Asistance w Benefi :?:

Czy lepiej podjechać z tym do ASO Fiata :?:

Proszę o Wasze podpowiedzi w tej sprawie.


Pozdro...
MC_NEO
MC_NEO
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Częstochowa

13 Lis 2009, 22:02

Raczej ASO jeśli nie chcesz stracić gwarancji. Pewnie zaboli finansowo...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

16 Lis 2009, 18:18

Witam...

Dziś dzwoniłem do ASO i generalnie to i dobrze i źle :P

Tam gdzie kupiłem nie lakierują mogą wziąść autko do Łodzi na lawecie i tam polakierować nadkole + drzwi jako dwa całe elementy :!: Zaprawek nie wykonują, koszt lakierowania od 700 do 800 PLN, czas około 3 dni :cry: .
Zaproponowali kontakt z innym ASO, więc tak uczyniłem i...
Inny ASO nie lakieruje metalików, mają tylko lakiery wodne :evil:
Zasugerowali zaprawkę we własnym zakresie, na moje pytanie o gwarancję, powiedzieli, że jej nie stracę :neutral:
Zadzwoniłem ponownie tam gdzie kupiułem Pandę i streściłem im rozmowe z ASO tym co mi zaproponowali, otrzymałem potwierdzenie od serwisu, że gwarancji nie stracę jak sam wykonam tą zaprawkę :lol:

W obecnej sytuacji nie wypada mi nic innego jak kupić zaprawkę i polakierować samemu te zadrapania.

Pozostaje jedno pytanie:
Lakier:
Nazwa :arrow: New Aracio Batik VR
Kod koloru Fiata :arrow: 505
Kod koloru do zaprawek lub ponownego lakierowania :arrow: PPG Refinish Nexa Autocolor - Maxmeyer.

Czy ta zaprawka to jeden lakier ma być czy dwa: baza i bezbarwny :?:


Pozdro...
MC_NEO
MC_NEO
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Częstochowa

23 Lis 2009, 19:49

Czy auto ma originalny lakier? Jezeli chodzi o naprawe samemu tego uszkodzenia to ograniczyl bym sie na Twoim miejscu jedynie do zaprawki "na pedzelek".Proponuje jechac do PPG i kupic 100ml. (mniejszej ilosci Ci nie sprzedadza,bo moze sie nie zgadzac receptura,pigmenty),standardowego odcienia tego lakieru nastepnie udaj sie do sklepu modelarskiego i kup drobny pedzelek.Jeszta w Twoich rekach poswiec troche czasu i zakrop uszkodzenie,odprysk na drzwiach baza nastepnie po wyschnieciu zrob to samo lakierem bezbarwnym.Dlaczego PPG ? ,bo Fiat originalnie jest lakierowany PPG i odcien bedzie prawdopodobnie najlepszy choc na takich naprawach nie jest to az tak wazne.Co do reszty to zdjecia sa naprawde niewyrazny nie widac,w ktorym miejscu sa rysy co jest wazne do planowania zabiegow zaprawkowych no ale tych ze sprayem nie polecam.Bedzie gorzej wygladalo niz jest obecnie z rysami.Sprobuj wypolerowac rysy albo zlec to lakiernikowi nie powinien Ci nic policzyc jezeli jest to dobry zaklad.Wroce do zdania,ze "w stacji ASO nie Lakieruja metalikow,bo maja lakiery wodne" widze ten koles nie wie kompletnie o czym mowi i jakim cudem znalazl tam prace? Nic mylnego lakierami wodnymi mozna uzyskac wszystkie mozliwe efekty 1,2,3 warstwowe,efekty specjalne oczywiscic metaliki i perly :!:
seeb
Nowicjusz
 
Posty: 38

23 Lis 2009, 20:32

A ja na twoim miejscu nie słuchałbym tego,co gadają w serwisach,tylko uważnie przeczytał warunki gwarancji.Później może się okazać,że straciłes gwarancję,ponieważ sam zabrałeś się naprawy uszkodzonego lakieru.ASO zazwyczaj zbywa klientów byle czym.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Lis 2009, 22:13

Jezeli chodzi o gwarancje to podam przyklad:

Kolega mial nowy z salonu Peugeot 307 chcial polakierowac listewki pod przednimi reflektorami (jakims cudem nie byly w kolorze), dla pewnosci zapytal w ASO powiedzieli mu,ze straci gwarancje na powloke lakiernicza calego auta.

Odpowiedz w ASO Fiata faktycznie brzmi troche podejrzanie no ale inny producent,inne warunki.
Jest tylko jedem sposob zeby sie przekonac jak wspomnial przedmowca przeczytac umowe.
seeb
Nowicjusz
 
Posty: 38
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Yellow Edition
    W połowie 2018 roku Lexus wprowadził do europejskiej oferty model LC w wersji Yellow Edition. Nadwozie samochodu pomalowano jaskrawym, żółtym lakierem Vibrant Flare Yellow. Ta sama kolorystyka zagościła również ...

29 Sty 2010, 12:11

Witam...


Przepraszam, że tak późno odpisuje.
Zamówiłem zaprawke, przyszły trzy buteleczki: środek odtłuszczający, Lakier właściwy i Lakier bezbarwny.

Odtłuściłem polakierowałem (jeszcze przed śniegiem) i narazie tak zostawiłem, na wiosne pomyśle co dalej z tym zrobić.


Pozdro...
MC_NEO
MC_NEO
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Częstochowa

30 Sty 2010, 09:03

mojej żonie auto porysowano 3 razy tylko do okoła :)

Ryse nr. 1 można by może jakoś spolerować , a nr. 2 - tylko na pędzelek - to opcja najtańsza omijająca lakiernika. Jak to mi lakiernik powiedział - może ktoś w Pana wjedzie to sobie Pan coś z tym zrobi. Za pierwszym razem jak porysowano (pod blokiem) to przepolerowałem i było dobrze, ale jak zobaczyłem kolejne zadrapania - już nic nie robię. Fakt mam AC, poczekam jeszcze na jakieś uszkodzenia i pójdę...

A droższa - lakiernik - musisz pamiętać że moim zdaniem najgorsza opcja ponieważ nawet najlepszy lakiernik nie pomaluje Ci idealnie i zawsze coś się będzie odróżniać. W moim przypadku jak wszystkie elementy są porysowane to co innego, ale jak masz niewiele - ja bym tak zostawił.

Pozdrawiam
neovo
neovo
Nowicjusz
 
Posty: 44
Miejscowość: lublin