Przerejestrowanie osobowki na ciężarowy - Nietypowo

08 Cze 2013, 22:04

Witam,

Mam następujący problem/pytanie --> Czy jest możliwość przerejestrowania samochodu osobowego na ciężarowy, jeśli jest on niezarejestrowany w Polsce ?

O co chodzi ? Jest to samochód osobowy (Nissan Terrano II silnik 2.4 1993) sprowadzony z Niemiec(został już tam wyrejestrowany). Chciałbym go przerejestrować na ciężarowy, ale jeszcze PRZED zarejestrowaniem w Polsce (z wiadomych przyczyn :wink: ) i nie wiem, czy jest taka możliwość. Od tego zależy być, albo nie być dla mojego Nissanka, ponieważ w razie, przymusu zrobienia całej operacji w odwrotnej kolejności, całość się nie opłaca( po prostu wartość samochodu jest za mała, żeby pakować w niego tyle pieniędzy) i będę musiał się go po prostu pozbyć.

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Jary14
Jary14
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Citroen C5

10 Cze 2013, 00:25

teoretycznie powinien być wyrejestrowany jako ciężarowy, oczywiście nmożna zrobić homo w PL ale są 2 problemy,
2 miejsca osobowe i oddzielona przestrzeń ładunkowa (określona przez ustawodawce), niestety terrano nie ma ponad 2,6 tony więc d..a :wink: (gdyby było ponad 2,6t to mogły by być 4 miejsca i przegroda nieokreślona przez ustawodawce)do tego operacja odwrócenia nie jest możliwa zarz po zarejestrowaniu więc lipa totalna, a nawet jeśli ją przeprowadzisz to i tak akcyze będziesz musiał odprowadzić
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

10 Cze 2013, 15:51

No i cały misterny plan też w piz.... :wink:

Mam jeszcze dwa tricki w zanadrzu.
:arrow: Pierwszy, to zarejestrowanie go na moją firmę i odpisanie całego cła.
:arrow: Drugi, to przedstawienie go w urzędzie jako "uszkodzony/niekompletny" (a z tym raczej nie powinienem mieć problemu :roll: ) i sprawdzenie, na ile wtedy mi go wycenią. Może wtedy te 18% będzie do przeżycia.

Co o tym myślicie ?
Jary14
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Citroen C5

12 Cze 2013, 10:01

Jary14 napisał(a)::arrow: Pierwszy, to zarejestrowanie go na moją firmę i odpisanie całego cła.
:ok: :ok:
Jary14 napisał(a): Drugi, to przedstawienie go w urzędzie jako "uszkodzony
Całkiem niezły pomysł.. :ok: Warto mieć ocenę rzeczoznawcy jak przygotujesz go jako"uszkodzony"... :D
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

12 Cze 2013, 12:27

Najprawdopodobniej skorzystam z pierwszej opcji, gdyż wycena przez rzeczoznawcę, to koszt rzędu 300zł, więc w ogóle mi się to nie kalkuluje.

No nic, czyli sprawa rozwiązana. Dziękuję, za wszystkie odpowiedzi :)

A tak BTW --> 18% ?! Jak dla mnie, zwykłe złodziejstwo :angry:

Pozdrawiam!
Jary14
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Citroen C5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Top Safety Pick dla modeli Mitsubishi ASX i Lancer
    Eksperci z instytutu Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) zaliczyli dwa modele z rocznika 2013 dostępne w salonach Mitsubishi Motors North America (MMNA) do grona najbezpieczniejszych pojazdów oferowanych ...